سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ارتودنسی ناخن پا

ارتودنسی ناخن پا

ارتودنسی ناخن پا :

فرو رفتن ناخن در گوشت پا عارضه شایعی می باشد که در این عارضه گوشه یا کنار ناخن انگشت پا به درون گوشت نرم اطراف خود رشد می کند.

فرو رفتن ناخن پا بنا به دلایل مختلفی همچون کوتاه کردن های نامناسب ناخن، عوامل ژنتیکی، تعریق بیش از حد و یا رعایت نکردن بهداشت برای فرد رخ می دهد.

 

این معضل علاوه بر آنکه زیبایی ناخن های پا را تحت تاثیر قرار می دهد سبب درد شست پا، قرمزی، ورم و گاهی اوقات در صورت بی توجهی به آن باعث بروز عفونت می شود.  

این اتفاق اغلب برای انگشت بزرگ پا رخ می دهد. یکی از روش هایی که جهت رفع این مشکل مورد استفاده قرار می گیرد ارتودنسی ناخن پا می باشد که توسط دستگاه ارتودنسی صورت می گیرد.

ارتدونسی در واقع سبب تصحیح فرم و شکل ناخن شده که با تکرار این فرآیند به اصلاح  شکل ظاهری و زاویه رشد ناخن کمک می کند تا به حالت اولبه برگردد.

ارتودنسی ناخن

دستگاه ارتودنسی ناخن پا چیست :

در گذشته برای درمان مشکل فرو رفتگی ناخن پا از روش هایی سنتی و قدیمی استفاده می شد که کارایی لازم را نداشت و باعث آسیب رساندن به ناخن می شد اما امروزه جهت رفع این مشکل و بهبود شکل ظاهری ناخن از ارتودنسی استفاده می شود که روشی کاملا علمی و تخصصی بوده و هیچ مشکلی برای ناخن به وجود نمی آورد. استفاده از دستگاه ارتودنسی ناخن، روشی راحت و کاملا کم هزینه است که ناخن به وسیله ی آن به شکل اولیه ی خود باز می گردد.

 

برای استفاده از دستگاه ارتودنسی ناخن پا کافیست در ابتدا زیر ناخن ها را کاملا تمیز نموده و سپس قلاب های دستگاه را به دو طرف ناخن گیر بیاندازید. با چرخاندن آرام پیچ اصلی دستگاه و وارد شدن فشار به مرکز ناخن، قوس ناخن به تدریج اصلاح می شود. نکته ی قابل توجه آنکه بهترین زمان استفاده ادستگاه ارتودنسی بعد از حمام است.

دقت داشته باشید که این کار به آرامی و به مرور زمان انجام می شود.

 

نحوه استفاده از دستگاه ارتودنسی ناخن پا :

 

لوازم مورد نیاز :

  • دستگاه ارتودنسی
  • کوکتل ( کوکتل پدیکور در واقع  نام توپ‌های زیبا و معطری می باشد که حاوی روغن‌های بسیار مفید هستند و سبب نرم و مرطوب شدن ناخن و پوست می‌شوند. )
  • سشوار

  • نرم کننده یا لوسیون

 

مرحله اول :

در این مرحله نمک دریایی و کوکتل را در آب ترکیب نمایید و از آن برای نرم شدن ناخن استفاده نمایید. پس از استفاده از این ترکیب روی ناخن را تمیز کرده و کاملا خشک نمایید.

 

مرحله دوم :

 دو قسمت گیره مانند ابزار ارتودنسی ناخن را زیر 2 لبه ی کناری ناخن قرار داده  و با سفت کردن آرام پیچ دستگاه، ابزار اصلاح را روی ناخن کاملا فیکس و ثابت نمایید.

 

مرحله سوم :

پا را به همراه دستگاه ارتودنسی ناخن مجددا درون آب قرار داده و اجازه دهید که ناخن مدت زمانی بین  5 تا 10 دقیقه خیس بخورد و نرم شود.(می توانید از لوسیون و یا کوکتل جهت نرم شدن بیشتر ناخن ها استفاده نمایید)

 

مرحله چهارم :

دستگاه ارتودنسی دارای یک زین می باشد که روی ناخن قرار می گیرد و با چرخاندن پیچ روی دستگاه می توان آن را تنظیم کرد تا روی ناخن فشار ایجاد کند و لبه های ناخن را بلند کرده و سبب ایجاد فضای بیشتری در کناره های ناخن  شود. بعد از این فرآیند ناخن را به مدت 5 دقیقه در مقابل باد سرد قرار دهید. برای این کار می توانید از باد سرد سشوار استفاده نمایید.

 

مرحله پنجم :

در مرحله ی نهایی دستگاه ارتودنسی را از روی ناخن جدا نمایید. بعد از جدا نمودن دستگاه می توانید ناخن ها را سوهان کشیده و یا لبه های ان را توسط ناخن گیر کوتاه نمایید.

آخرین ویرایش : 1401/11/13

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی