سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

تاتو ابرو

تاتو ابرو

تاتو ابرو :

تاتوی ابرو یک روش برای پر و خوش حالت نشان دادن ابرو می باشد که با کمک رنگ تاتو که از طریق سوزن های ریز وارد پوست می شود.

 

انواع تاتوی ابرو :

 • تاتو ابرو معمولی
 • تاتو ابرو هاشور
 • میکروپیگمنتیشن
 • شیدینگ
 • میکروبلیدینگ
 • فیبروز ابرو

 

تاتو ابرو معمولی :

تاتوی معمولی همان تاتوی قدیمی می باشد که امروزه این روش کمتر مورد استفاده قرار گرفته و طرفداران چندانی ندارد. از معایب این مدل تاتو می توان به از دست رفتن حالت طبیعی ابروها و مصنوعی شدن آنها اشاره نمود.

 

تاتو ابرو هاشور :

هاشور ابرو هم  یک نوع تاتوی ابرو می باشد که در آن به جای اینکه از رنگ تاتو به صورت یکدست در ناحیه ی ابروها استفاده شود، تار موهایی در نواحی خالی ابروها ترسیم می نمایند که حالتی پر و به نسبت طبیعی به ابروها داده می شود. استفاده از این روش به افرادی که دارای ابروهای کم پشت می باشند توصیه می شود. هاشور ابرو به علت دارا بودن ظاهر طبیعی دارای طرفداران بسیاری می باشد.

 

میکروپیگمنتیشن :

در این روش از دستگاه میکروپیگمنتیشن به جای سوزن های تاتواستفاده می نمایند.  در تاتوی ابرو به روش میکروپیگمنتیشن، در فضایی بین اپیدرم و درم پوست ریز دانه هایی رنگی  ایجاد می کنند و بدین وسیله این نواحی رنگ می گیرند. این روش حداقل تخریب بافت را به همراه دارد.

 

شیدینگ :

شیدینگ یک روش سایه ابرو است که به این شکل است که ابروها در قسمت تاج دارای تراکم کمی بوده ولی در قسمت های انتهایی تراکم بیشتر می شود. شیدینگ ابرو برای آن دسته از افرادی که تمایل دارند ابروهایشان حالتی فانتزی داشته باشد بسیار مناسب است.

 

میکروبلیدینگ :

این روش به طور معمول با شیدینگ انجام می شود و حالتی سایه روشن در ابروها ایجاد می نماید.

 

فیبروز ابرو :

فیبروز ابرو یک نوع تاتوی موقت محسوب می شود. در فیبروز ابرو بر خلاف تاتوی معمولی رنگ در لایه های سطحی پوست وارد شده و به عمق پوست نفوذ پیدا نمی نماید. ماندگاری فیبروز بین یک ماه الی یک سال می باشد.

 

تاتو ابرو در بارداری :

در دوران بارداری به علت این که سلامت جنین بسیار حائز اهمیت می باشد تاتو ابرو نباید انجام شود، زیرا این امکان وجود دارد که رنگی که در تتو مورد استفاده قرار می گیرد جذب بدن شده و از طریق جریان خون به جنین منتقل شود و باعث آسیب به آن شود.

 

تاتو ابرو در زمان پریودی :

تاتو ابرو در زمان پریودی و تا پنج روز پس از آن به علت به هم ریختگی هورمون و کاهش میزان رنگ پذیری پوست بهتر است که انجام نشود و به زمان دیگری موکول شود.

 

پاک کردن تاتو :

 

روش های درمانی بسیاری جهت پاک کردن تاتو ابرو مورد استفاده قرار می گیرد که به شرح زیر می باشد:

 • پاک کردن تاتو ابرو با لیزر
 • پاک کردن تاتو ابرو با درم ابریژن
 • پاک کردن ابرو با مواد گیاهی و طب سنتی

 

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر :

لیزر برای پاک کردن تتو از روش های عمده و رایج است. لیزر برای پاک کردن تاتو در طی چندین جلسه صورت می گیرد. پاک کردن تاتو به وسیله ی  لیزر به این شکل صورت می گیرد که لیزر تابیده به پوست با رنگ تتو واکنش داده و در نهایت سبب شکستن آن می شود. این ذرات شکسته و ریز شده و سپس توسط بدن جذب می شود.

 

پاک کردن تاتو ابرو با درم ابریژن :

یکی دیگر از روش های جدید جهت از بین بردن تاتو درم ابریژن است. این روش با درد و خونریزی همراه است و تقریبا همانند لیزر عمل می نماید اما تفاوت آن با لیزر در این است که در این روش از یک بی حس کننده استفاده می نمایند و در نهایت با وسیله ای سمباده ای شکل اقدام به پاک نمودن تاتو می نمایند.

 

پاک کردن ابرو با مواد گیاهی و طب سنتی :

عسل برای پاک کردن تاتو ابرو :

استفاده از عسل یک روش کاملا موثر و مفید برای پاک نمودن اثرات تاتو و حتی خالکوبی از روی پوست می باشد. برای این کار عسل، نمک، ماست و مقداری ژل آلوئه ورا را با یکدیگر ترکیب نموده و بر روی محل تاتو و خالکوبی بمالید و بعد از گذشت نیم ساعت محل را با آب ولرم شست وشو دهید. این عمل باید به دفعات تکرار شود تا نتیجه ی مطلوب حاصل شود.

 

لیمو برای پاک کردن تاتو ابرو  :

لیمو هم  به عنوان یک روش کاملا موثر در جهت کاهش اثرات خالکوبی و تاتو محسوب می شود. لیمو به علت وجود اسیدهای طبیعی در خود این قابلیت را دارد که  مواد جوهر مانند را پاک کرده و علاوه بر آن سطح پوست را کاملا صاف می نماید. برای کسب نتیجه ی بهتر می توانید آب لیموی تازه را به همراه نمک استفاده نمایید. 

 

اسکراب زردآلو برای پاک کردن تاتو ابرو :

روش اسکراب زردآلو به طور معمول با نمک انجام می شود و لایه بردار مناسبی می باشد. این روش شامل مخلوط کردن نمک و زردآلو و مالیدن آن روی محل خال کوبی و یا تاتو است. نمک، به عنوان یک ساینده عمل می نماید و قدرت پاک کنندگی بالایی داشته و زردآلو هم قابلیت از بین بردن اثرات جوهر را دارد.

 

 ترکیب پودر چوب صندل و سنگ آسیاب شده برای پاک کردن تاتو ابرو :

استفاده مکرر از ترکیب پودر چوب صندل و سنگ های آسیاب شده برای رهایی یافتن از اثرات خالکوبی بسیار کار آمد و موثر می باشد. پودر چوب صندل سنگ آسیاب شده و ژل آلوئه ورا را با یکدیگر به خوبی ترکیب نموده تا یک ژل سفت حاصل شود. این ترکیب به دست آمده را بر روی محل تاتو و خالکوبی بزنید. انجام این عمل به صورت مداوم و منظم این قابلیت را به وجود می آورد که از شر اثرات خالکوبی خلاص شوید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی