سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

نحوه فر کردن مو

نحوه فر کردن مو

فر کردن مو :

مو های فر  جذابیتی منحصر به فرد به شما می بخشد. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به موهای فر علاقه مند می باشید باید بدانید که روش های بسیاری جهت فر کردن موها وجود دارد که در ادامه ی مطلب به آن می پردازیم :

 

فر کردن مو با بابلیس :

اگر دوست دارید در مجالس و مهمانی ها  موهای فر و حالت دار داشته باشید باید بدانید که نیازی به آرایشگاه رفتن نیست زیرا فر کردن موقت موها به وسیله ی بابلیس قابل انجام می باشد که روشی هم کاملا راحت و ساده است. اگر دوست دارید موهایتان دارای فر درشت باشد می توانید از بابلیس های بزرگتر استفاده نمایید، اما اگر خواستار فر ریز هستید باید از بابلیس های کوچک تر استفاده کنید.

 

فر کردن موی کوتاه نیز به وسیله بابلیس امکان پذیر است. فقط باید توجه داشته باشید که از بابلیس های کوچک که لوله آن ها قطر کمی دارند استفاده نمایید اما برای موهای بلندتر بابلیس های بزرگ که قطر لوله آن ها بیشتر می باشد مناسب تر است.

 

نحوه فر کردن مو با بابلیس :

 • برای فر کردن مو ها با بابلیس ابتدا باید موها را شانه کنید.
 • بعد از شانه زدن، موهایتان را به چهار بخش تقسیم نمایید و گیره بزنید. این عمل سبب می شود تا موهایتان را به شکل منظمی فر کنید و در حین کار موهایتان باهم قاطی نشود. سپس گیره یک بخش از موها را باز کرده و شروع به بابلیس کشیدن نمایید به این شکل که از نوک موها شروع کنید به پیچیدن دور بابلیس و این کار را تا بالا ادامه دهید.
 • به هنگام پیچیدن موها دور بابلیس در همان حالت بابلیس را نگه دارید تا موهایتان به خوبی حالت بگیرد. در نهایت بعد از چند ثانیه بابلیس را باز نمایید و به قسمتی از مو که فر شده است تافت بزنید. تافت باعث می شود که ماندگاری فر مو افزایش پیدا نماید. این مراحل گفته شده را باید برای کل موهایتان انجام بدهید.

 

فر کردن مو با بیگودی :

بیگودی‌های چسبی راهکار مناسب دیگری جهت فر کردن موها محسوب می شوند. یکی از مزایای این روش جهت فر کردن موها این است که  مو از آسیب حرارت در امان می باشد و در عین حال این روش به موها شکل جدید و حجم زیادی می دهد. برای داشتن فرهای پر، بیگودی چسبی در اندازه‌ی کوچک را انتخاب نمایید و برای اینکه موهای حالت‌دار و پرپشت داشته باشید، باید به‌ سراغ بیگودی چسبی در اندازه‌های بزرگتر بروید.

 

نحوه فر کردن مو با بیگودی چسبی :

 • در ابتدا موهایتان را با شامپویی مناسب شست و شو بدهید و با حوله، خیسی و رطوبت موهایتان را بگیرید.
 • اگر موهایتان پرپشت است، آن را به چند بخش تقسیم نمایید. اما اگر دارای  موهای کم پشت هستید، نیازی به تقسیم‌کردن موها ندارید.
 • موها را به ‌سمت بالا رول کنید تا به ‌آرامی روی پوست سر قرار گیرد. برای ثابت نگه‌داشتن بیگودی‌ها، به سنجاق سر احتیاج ندارید. اگر این بیگودی‌ها درست سر جای خود قرار نگیرد، احتمال دارد به این دلیل باشد که بخش زیادی از مو را روی آن رول کرده‌اید و بیش از اندازه ضخیم می باشد.
 • چند ساعت صبر کنید تا موها کاملا خشک شوند. در این مدت زمان می‌توانید آرایش صورت خود را تکمیل نمایید.
 • در نهایت بیگودی‌ها را باز نمایید و موهایتان را با دستانتان مرتب کنید. در نهایت روی موهای فرشده اسپری بزنید تا ماندگاری آنها افزایش یابد.

 

فر کردن مو با اتو مو :

فر کردن مو با اتو، می تواند فرهای بسیار زیبایی ایجاد نماید اما یکی از معایب آن این است که موها به علت گرمای اتو آسیب می بینند و بهتر است از این روش به دفعات زیادی استفاده ننمایید. فر کردن مو توسط اتو دارای یک سری تکنیک هایی می باشد که با یادگیری آن ها می توانید به بهترین شکل ممکن موهایتان را فر نمایید.

 

نحوه فر کردن مو با اتو :

 • باید توجه داشته باشید که در این روش موهایتان باید کاملا تمیز و خشک باشد. پس موهایتان را با شامپو شست و شو دهید و کاملا خشک نمایید. موهای خیس و مرطوب به هیچ عنوان فر نخواهند شد. اگر موهایتان هم کثیف باشد فر نمی شوند. پس برای کسب نتیجه مطلوب به تمیزی و خشک بودن موهایتان دقت نمایید. اگر بعد از شست و شو ابتدا موهایتان را سشوار می کشید،  بهتر است که از موس استفاده نمایید زیرا به موهایتان حجم می دهد و هم چنین ماندگاری فر موهایتان را افزایش می دهد.
 • برای فر کردن مو با اتو، از یک اتو موی باریک استفاده کنید. اتو موی شما باید اندازه ای حدود ۲٫۵ تا ۵ سانتی متر عرض داشته باشد تا بتوانید به راحتی آن را پیچانده و حرکت دهید، در غیر این صورت فرهای ایجاد شده برروی موهایتان خوش حالت نمی شوند . نکته ی قابل توجه آنکه به کیفیت اتوی مو باید اهمیت ویژه ای بدهید. یک اتوی موی باکیفیت در زمان کمتری کار را انجام می دهد و تاثیر بسزایی در ماندگاری فر مو خواهد داشت. درجه ی حرارت اتوی مو را هم بر روی مینیمم تنظیم نمایید تا موها آسیب کمتری ببینند.
 • قبل از فر کردن مو با اتو، حتماً از اسپری محافظ حرارتی استفاده نمایید. استفاده از اسپری ها و محصولات محافظ مو در مقابل حرارت، یک مانع محافظ بین مو و اتو ایجاد می نمایند که باعث می شود موها از آسیب های حرارتی در امان باشند و نسوزند. اسپری محافظ حرارتی مو را به کل موها اسپری کنید.
 • قبل از اتو مو توجه داشته باشید که هیچ گره ای در لابه لای موها نباید ایجاد شده باشد. جهت اطمینان حتما موهایتان را شانه بزنید و سپس آن ها را قسمت بندی کنید. وقتی موها را تقسیم می کنید، بهتر فر می شوند و حالت خود را حفظ می کنند.
 • بعد از تقسیم موها از پایین سر شروع کنید و به اندازه ای که قصد دارید با اتو فر کنید، جدا کنید و بقیه موها را بالای سر با یک کلیپس نگه داشته و جمع نمایید. زمانی که یک لایه تمام شد، کلیپس مو را باز کرده و یک لایه دیگر جدا کنید و به همین ترتیب به فر کردن مو با اتو ادامه دهید.

 

فر کردن مو با موس :

با استفاده از یک موس و یک شانه دندانه ‌دار می‌توانید به آسانی مو‌های خود را فر کنید. موس نوعی فوم آرایشی بهداشتی می باشد و به عنوان یک حالت دهنده برای حالت دادن به مو‌ها استفاده می شود. موس مو همانند ژل است اما در مقایسه با ژل از تاثیرگذاری کمتری برخوردار می باشد و به موها هیچگونه آسیبی وارد نمی کند و باعث خشکی آن ها نیز نخواهد شد.

 

نحوه فر کردن مو با موس :

 • در این روش موها باید کاملا تمیز باشند، پس در ابتدای کار آن ها را کامل بشویید. توجه کنید که بهتر است موها مرطوب باشند به نحوی که نه کاملا خشک و نه کاملا خیس باشند.
 • مو‌های بالایی خود را از موهای پایینی کاملا جدا نمایید. این کار سبب می شود که کل موها به راحتی و آسانی فر شوند.
 • به مو‌های خود موس بزنید، توجه داشته باشید که استفاده از ژل سبب می شود که مو‌هایتان سفت شود.
 • در این مرحله با کمک سشوار با حرارت ملایم و کم  و با صبر و حوصله، ابتدا موهایتان را حالت داده و سپس خشک نمایید.
 • در نهات برای تثبیت بهتر مو‌ها می‌توانید از تافت مو کمک بگیرید.

 

فر کردن مو با نی :

بدون صرف هزینه برای فر کردن مو می توانید تنها از چند نی و گیره استفاده کنید.

 

نحوه فر کردن مو با نی :

 • در ابتدای کار موها را شست و شو بدهید. در این روش موها باید مرطوب باشند تا حالت بگیرند پس نیازی به خشک کردن انها نیست. بعد از شست و شو موهایتان را شانه بزنید.
 • بعد از شانه زدن موها را تقسیم بندی کنید، مقدار خیلی کمی از آن ها را برداشته و  از انتهای مو به سمت ریشه دور نی بپیچید، به وسیله ی گیره آن را محکم روی سر فیکس نمایید. به همین ترتیب، تمامی موها را دور نی بپیچید. به نحوی که کل موها  روی سر به وسیله ی نی  به صورت دسته دسته شده باشند.
 • اگر عجله دارید و می خواهید که موهایتان سریعتر حالت بگیرد می توانید با سشوار به آن گرما بدهید اما اگر عجله ای برای این کار ندارید لحظاتی منتظر بمانید و در نهایت موها را دانه دانه باز نمایید.
 • توجه داشته باشید که برای باز کردن نی از روی موها، باید نی هایی که به آن ها پیچیده اید را از سمت پایین گرفته و به طور عمودی به پایین بکشید تا به شکل لولایی باز شود.
 • در نهایت بعد از باز شدن موها از نی ، از روغن زیتون جهت براق و زیباتر نمودن موها استفاده نمایید.

 

فر کردن مو با سشوار :

شاید برایتان جالب باشد که به کمک تنها یک سشوار هم می توانید موهایتان را فر نمایید. در این روش نم و رطوبت موهایتان باید به نحوی باشد كه نه از آن آب بچكد و نه خیلی هم خشك باشد.

از بالای گوش سمت راست تا گوش چپ، شانه را به صورت نیم‌دایره حركت داده و موهایتان را به دو بخش بالا و پایین تقسیم نمایید و در بالای سر ببندید. با تقسیم ‌بندی موهایتان راحت‌تر  و آسان ترمی ‌توانید كار كنید.


موس یا ژل را كف دست خود بریزید و لا به ‌لای موها پخش كنید.  به منظور جلوگیری از آسیب حرارتی به موها سشوار را روی حرارت کم و ملایم قرار بدهید و سرتان را كاملا به سمت پایین خم كرده و موها را به صورت حلقه‌ای داخل سری دیسپانسر گذاشته و به حالت دورانی روی تمام نقاط سرتان بچرخانید. برای موهای بالای سر هم این عمل را تكرار كنید. در نهایت جهت تثبیت فر موها، می توانید از تافت مو استفاده نمایید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی