سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

عوارض لیفت و لمینت مژه

عوارض لیفت و لمینت مژه

عوارض لیفت مژه :

امروز قرار است بررسی کنیم که عوارض لیفت و لمینت مژه چیست :

یکی از مواردی که در زیبا نشان دادن چشم ها بسیار موثر می باشد مژ ها می باشند.  مژه های بلند، فر و مشکی در درشت نشان دادن چشم و شادابی چهره تاثیر بسزایی دارند اما خیلی از افراد بنا به دلایل مختلفی مانند عوامل ژنتیکی و یا استفاده از ریمل به طور مکرر از این نعمت زیبایی محروم شده اند و از این رو اخیرا افراد بسیاری به دنبال راه هایی برای زیبا نشان دادن مژه های خود هستند.  

 

لیفت و لمینت مژه هر کدام روش هایی هستند که موجب  زیبایی مژه ها می شوند و توانسته اند اخیرا محبوبیت بسیاری را دریافت نمایند. اما لیفت و لمینت مژه نیز مثل سایر روش های زیبایی دارای عوارض احتمالی هستند.

 

مراقبت های قبل از لیفت و لمینت مژه جهت کاهش احتمال عوارض :

  • به آرایشگاهی مراجعه کنید که همه نکات بهداشتی را رعایت کند.
  • در صورتی که مژه های شما به شدت کوتاه، صاف و بی حالت می باشد بهتر است لیفت و لمینت مژه انجام ندهید.
  • اگر حساسیت یا اگزما دارید جهت پیشگیری از بروز عوارضی مانند التهاب و تحریک پوست پلک از لیفت و لمینت مژه استفاده نکنید.
  • در صورتی که چشم ها و اطراف آن دچار التهاباتی می باشد صبر کنید تا التهابات به طور کامل برطرف شود سپس از لیفت و لمینت مژه استفاده کنید.

 

 

عوارض لیفت و لمینت مژه :

  • احتمال دارد که بدن نسبت به مواد استفاده شده واکنش آلرژیک نشان دهد، ابتدا بخواهید که تست انجام شود.
  • اگر فرد تخصص کافی نداشته باشد ممکن است مواد شیمیایی به داخل چشم نفوذ کند و ناحیه غشاء چشم دچار خارش شود.
  • در صورتی که فرد تخصص کافی نداشته باشد ممکن است مژه های شما دچار شکستی و افتادگی و آسیب شوند.
  • کراتین مژه در کنار رنگ مژه به عنوان ماده ای مکمل در لمینت مژه مورد استفاده قرار می گیرد و مخصوص ناحیه اطراف چشم و پلک تهیه و ساخته شده است. اگر که کراتین مژه به دلیل اشتباه و نا آگاهی و یا حتی زیاده خواهی فرد آرایشگر با کراتین مو که ارزانتر است جابه جا شود، به شدت برای ناحیه چشم خطر ساز و مشکل زا است.  به علت دارا بودن مواد خطرناک و سرطانزای فرمالدئید در کراتین مو در بهترن حالت موجب ایجاد حساسیت های شدید می شود.

 

 

عوارض لیفت و لمینت مژه در دوران بارداری و شیردهی :

دوران بارداری و شیردهی زمان هایی حساس هستند که باید بیش از پیش نسبت به هرگونه اقدامی که انجام می شود دقت نمود. پزشک متخصص زنان همواره اظهار می دارد که برای انجام لمینت، لیفت، اکستنشن و یا هر اقدام دیگری در جهت زیبایی باید تا پس از زایمان  وحتی پایان دوران شیردهی صبر نمود زیرا به دلیل شرایط بارداری و شیردهی و حساسیت جنین و کودک به مواد شیمیایی بهتر این است که خطر این ریسک را نپذیزفت و انجام آن را به دلیل سلامت جنین و کودک خود به زمان دیگری موکول کرد.

 به طور کلی استفاده از مواد شیمیایی برای آرایش و رنگ کردن مو توسط پزشک برای بانوان در دوران بارداری و شیردهی منع شده است  زیرا این احتمال وجود دارد که مواد شیمایی به جنین منتقل شود که همین امر مانع رشد مناسب او شده و گاها ممکن است حتی سقط جنین هم صورت بگیرد.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی