سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ماسک درمان آفتاب سوختگی

ماسک درمان آفتاب سوختگی

در صورتی که پوست صورت یا بدنتان در هنگام آفتاب گرفتن دچار آفتاب سوختگی شود می توانید با روش های درمانی خانگی آفتاب سوختگی که در زیر معرفی می کنیم، آفتاب سوختگی پوست را درمان کنید.

 

1- ماسک جو دو سر برای رفع آفتاب سوختگی :

ماسک جو دو سر علاوه بر اینکه می تواند در رفع آفتاب سوختگی پوست کمک کند همچنین می تواند با جذب چربی اضافی پوست به درمان آکنه نیز کمک کند.

 

طرز تهیه ماسک جو دو سر :

مقدار مورد نیاز از جو دو سر را به صورت پودر دراورید و با آب ولرم مخلوط کنید تا به صورت خمیر درآید. سپس خمیر به دست آمده را بر روی ناحیه پوست دچار آفتاب سوختگی شده به آرامی بمالید. بعد از بیست دقیقه با آب ولرم بشویید.

 

2 - ژل آلوئه ورا برای رفع آفتاب سوختگی پوست :

ژل آلوئه ورا برای درمان آفتاب سوختگی بسیار مناسب است.

طرز استفاده از ژل آلوئه ورا برای درمان آفتاب سوختگی بسیار آسان است، کافیست مقدار مورد نیاز ژل آلوئه ورا تازه را بر روی پوست دچار آفتاب سوختگی قرار دهید.

 

3- ماسک شیر برای درمان آفتاب سوختگی پوست :

از شیر می توان برای درمان آفتاب سوختگی استفاده کرد، شیر علاوه بر رفع آفتاب سوختگی پوست خواص بسیار زیادی نیز برای شادابی و طراوت پوست شما دارد.

 

طرز تهیه ماسک شیر برای درمان آفتاب سوختگی پوست :

یک پیمانه شیر کم چرب را با چهار پیمانه آب مخلوط کنید سپس مخلوط به دست آمده را با پنبه یا پا پارچه کمپرس کنید، و در ناحیه پوست مورد نظر استفاده کنید.

 

4- ژل ویتامین E برای درمان آفتاب سوختگی پوست :

ژل ویتامین E برای درمان آفتاب سوختگی پوست و رفع آفتاب سوختگی پوست بسیار مفید است.

طرز استفاده از ژل ویتامین E برای درمان آفتاب سوختگی پوست بسیار ساده است. کافیست به مقدار مورد نیاز ژل درون کپسول ویتامین E را تخلیه و بر روی ناحیه پوست مورد نظر قرار دهید.

 

5- ماسک چای سبز برای درمان آفتاب سوختگی پوست :

چای سبز برای رفع آثار آفتاب سوختگی می تواند موثر باشد.

کافیست 6 یا 7 کیسه چای سبز را درون وان قرار داده و درون آن برای مدتی بنشینید و یا اینکه کیسه چای سبز را مرطوب کنید و در حالی که خنک شده است بر روی قسمت هایی از پوست که دچار آفتاب سوختگی شده است قرار دهید.

 

6- ماسک سرکه سیب برای رفع آفتاب سوختگی :

از سرکه سیبی استفاده کنید که تصویه نشده و پاستوریزه نشده باشد، می توانید با پنبه مقدار کمی سرکه سیب را بر روی ناحیه ای از پوست که دچار آفتاب سوختگی شده است قرار دهید و بعد از بیست دقیقه با آب سرد بشویید.

دقت داشته باشید که استفاده از سرکه سیب در پوستی که دچار آفتاب سوختگی شده کمی باعث سوزش می شود، می توانید مقداری آب به آن اضافه کنید.

 

7- ماسک جوش شیرین برای درمان آفتاب سوختگی پوست :

یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک لیوان آب سرد مخلوط کنید و با پنبه بر روی پوست دچار سوختگی بر اثر آفتاب قرار دهید، سپس بعد از بیست دقیقه با آب سرد بشویید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی