سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن چیست :

یکی از راه های رسیدن به اندامی زیبا و ایده آل از بین بردن چربی های مختلف بدن می باشد. روش های مختلفی جهت این کار وجود دارد اما لیپوساکشن را شاید بتوان جزء بهترین و موثرترین مورد برای رفع چاقی موضعی به حساب آورد. در حدود دو دهه لیپوساکشن به عنوان یک روش درمانی برای رفع چربی های موضعی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

در جراحی لیپوساکشن لوله هایی با ضخامت بسیار کم و کوچک با سری پهن از طریق برش های کوچکی به درون بدن وارد شده و به وسیله ی مکش، چربی  آن قسمت ها را از بدن بیرون می نمایند. در حقیقت پزشک لوله را در زیر پوست آنقدر حرکت می دهد تا به محدوده ای که در آن چربی ها تجمع پیدا نموده اند برسد. سپس ازطریق این لوله ها چربی ها از بدن خارج می شوند.

 

جراحی لیپوساکشن را می توان برای نواحی مختلفی از بدن مانند صورت، گردن و غبغب، بازو، شکم، ران و.... انجام داد.

 

لیپوساکشن با لیزر :

لیپوساکشن با لیزر در واقع روشی است که در آن از امواج لیزر جهت آب کردن و از بین بردن چربی ها استفاده می شود. پس از انکه سلول های چربی حالت آبکی به خود گرفتند به آسانی می توان آن ها را به وسیله ی مکش از محل خود خارج نمود.

 

یکی از مهم ترین مزیت های روش لیپوساکشن با لیزر این است که در این روش امواج لیزر سبب تحریک ساخت کلاژن در بافت ها می شوند.

کلاژن ماده ای است که به افزایش استحکام بافت پوست کمک بسیاری کرده و همین مورد سبب جلوگیری از افتادگی پوست خواهد شد. کلاژن پروتئینی است که رشته ای مانند است و جهت حفظ ساختار پوست و سلامت آن لازم و ضروری می باشد.

 

لیپوساکشن اندام های مختلف بدن :

 

لیپوساکشن صورت :

عده ی بسیاری از افراد صورت استخوانی را می پسندند. یکی از راه های استخوانی کردن صورت لیپوساکشن است. نکته ی قابل توجه آنکه توسط ورزش و رژیم غذایی هم می توان صورت را لاغر نمود اما این دو روش زمانبر هستند و ممکن است از حوصله ی فرد خارج باشد.

 

لیپوساکشن غبغب :

لیپوساکشن گردن و غبغب سبب لاغر و کشیده تر شدن ظاهر گردن می شود و همین موضوع باعث به وجود آمدن ظاهری جوانتر خواهد شد. این مدل از جراحی برای آن دسته از کسانی که دارای یک سری چربی های اضافه در ناحیه ی گردن خود هستند انجام  می شود. نکته ی قابل توجه آنکه این جراحی در اصلاح زاویه ی فک تحتانی بسیار موثر است.

 

لیپوساکشن شکم :

لیپوساکشن شکم جزو رایج ترین جراحی ها محسوب می شود. علی الرغم ورزش های مداوم و رعایت رژیم غذایی همواره مقداری چربی در ناحیه شکم باقی می ماند. یکی از بهترین راه حل ها برای حذف چربی شکم بعد از ورزش به همراه تغذیه مناسب، لیپوساکشن است.

 

لیپوساکشن ران :

جمع شدن چربی ها در قسمت ران پا یکی از مشکلات رایج و اختصاصی بانوان است و از بین بردن آن با رژیم غذایی و ورزش شاید مدت ها زمان ببرد و فرد را نا امید نماید. در حال حاضر به وسیله ی لیپوساکشن این مشکل قابل حل است. پزشک نقاطی از ران را که توده های چربی در آنجا تجمع پیدا نموده اند علامت گذاری کرده و سپس بعد از برش به وسیله ی دستگاه ساکشن سلول های چربی را از نواحی خارج می نماید.

 

لیپوساکشن بازو :

بازو ها جزو یکی از نواحی متدوال برای لیپوساکشن می باشند. چربی های سفتی که در این ناحیه ایجاد می شوند اغلب با سختی و دشواری های بسیاری از بین می روند، در این حالت لیپوساکشن یک روش سریع و کار آمد جهت خلاص شدن از چربی های این قسمت است. در لیپوساکشن بازو، پزشک مقدار لازم از چربی های موجود در جلوی بازو، بالا و پشت آن ها را برمی دارد.

 

 

چه سنی برای لیپوساکشن مناسبه :

بهتر است بدانیم سن مناسب برای لیپوساکشن چیست و چه سنی برای لیپوساکشن مناسب است.

در جراحی لیپوساکشن سن فاکتور مهمی محسوب می شود. هر چقدر سن بیشتر باشد، انعطاف پوست هم کاهش پیدا می کند و با توجه به این که داشتن پوستی سالم و قابل انعطاف جهت این جراحی جزو ضرورات است لیپوساکشن در سنین بالا توصیه نمی شود.

 

لیپوساکشن برای چه کسانی مناسب نیست :

 • افرادی که مشکل قلبی و عروقی دارند.
 • افرادی که سیستم ایمنی بدنی ضعیف دارند.
 • همه سوابق پزشکیتان را به صورت شفاف با پزشکتان مطرح کنید.

 

بعد از لیپوساکشن رعایت رژیم غذایی بسیار حائز اهمیت است و در نتیجه و روند بهبودی بسیار تاثیرگذار است. نکته ی قابل توجه آنکه لیپوساکشن باعث کاهش وزن نمی شود بلکه سبب کم شدن سایز بدن می شود و بنابراین به افراد چاقی که وزن بالای 100 دارند اصلا توصیه نمی شود، زیرا لیپوساکشن نمی تواند آن ها را به وزن و اندام ایده آلشان برساند.

 

 

مزایای لیپوساکشن چیست :

 • نتیجه گیری در لیپوساکشن سریع است.
 • دوره نقاهت لیپوساکشن کوتاه می باشد.
 • بعد از لیپوساکشن در سلامت بدن ( کلسترول و فشار خون ) تاثیرات مثبتی رخ خواهد داد.

 • افزایش انگیزه و اعتماد به نفس بعد از لیپوساکشن

 • از بین بردن چربی از نواحی و اندام های سخت

 

 

عوارض لیپوساکشن :

 • خونریزی
 • تورم
 • تغییر رنگ پوست
 • آسیب به اعصاب عروق خونی عضلات و ریه ها
 • لخته های چربی
 • لخته های خون
 • عفونت
 • احساس درد
 • عدم قرینگی
 • احتمال نیاز به جراحی مجدد

 

عوارض ذکر شده احتمالی می باشد و قطعی نمی باشند.

 

لطفا دقت فرمایید که بهترین راه برای لاغری و تناسب اندام ، ورزش و تغذیه مناسب می باشد. و تنها در صورتی که به اندازه کافی تحقیق کرده اید و برای انجام لیپوساکشن تصمیم قطعی گرفته اید انجام دهید.

فیلم لیپوساکشن چیست؟

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی