سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

ماسک برای پوست پرتقالی :

شاید برایتان جالب باشد که اگر پوستتان دارای منافذ باز می باشد در واقع باید گفت که پوستتان پرتقالی است! اگر به پوست پرتقال دقت کنید متوجه سوراخ ها و منافذی ریز و درشتی روی آن می شوید و علت نامگذاری این مشکل پوستی هم دقیقا به علت شباهت آن با شکل ظاهری پوست پرتقال است.

 

علت باز شدن منافذ پوست :

عوامل متعددی شامل استرس، ژنتیک، افزایش سن، چربی، استفاده ی بیش از حد از اقلام و لوازم آرایشی و... سبب باز شدن منافذ پوست می شوند. برای برطرف کردن منافذ باز پوست ، ماسک های خانگی ای به شما معرفی می نماییم که با استفاده ی منظم و متدوال شاهد بسته شدن منافذ باز پوست می شوید.

 

ماسک سفیده تخم مرغ برای بستن منافذ باز پوست :

سفیده ی تخم مرغ غنی از اسید آمینه و آنزیم هایی می باشد که سبب جوانسازی پوست و برای بستن منافذ باز پوست مفید می باشد. جهت استفاده از این ماسک سفیده ی تخم مرغ را باید روی کل صورت خود قرار داده و با کاغذی آن را بپوشانید تا زمانی که ماسک کاملا روی صورت خشک شود و سپس کاغذ را از پوست جدا نمایید. این ماسک جهت بستن منافذ پوستی و کم کردن حفره ها بسیار موثر است و پوست را عمیقا پاک سازی می کند.

 

ماسک عسل برای بستن منافذ باز پوست :

عسل از دیر باز همواره به دلیل خواص دارویی و اثر بخشی که دارد مورد توجه قرار گرفته است. این ماده حاوی مقادیر بالایی از پتاسیم است که سبب از بین بردن باکتری های بین منافذ پوست می شود.

 

ماسک سرکه سیب برای بستن منافذ باز پوست :

سرکه سیب دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی می باشد که سبب می شود منافذ پوست تقویت شده و میزان PH پوست کنترل شود. شما می توانید با یک پنبه تمامی سطح پوست خود را به سرکه سیب آغشته کرده و پس از دقایقی صورت را بشویید. توصیه می شود برای کسب نتایج بهتر به طور منظم از این روش استفاده نمایید.

 

ماسک شیر برای بستن منافذ باز پوست :

شیر به تنهایی به عنوان یک پاک کننده ی طبیعی محسوب می شود. شما پس از پاکسازی صورت خود از هر نوع مواد آرایشی و آلودگی با کمک یک پنبه، شیر را بر روی صورت خود بمالید و پس از دقایقی صورت را با آب بشویید. شیر قادر است کلیه منافذ باز صورت را تمیز و استریل نماید.

 

ماسک آلوئه ورا برای بستن منافذ پوستی :

درون گیاه آلوئه ورا ماده ای ژل مانند وجود دارد که بسیار برای پوست مفید بوده و حاوی مقادیر زیادی از ویتامین E می باشد. همچنین دارای خواص پاک کنندگی هم هم بوده و جهت بستن منافذ پوست استفاده می شود.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی