سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

طرز تهیه ماسک پوست پرتقال

طرز تهیه ماسک پوست پرتقال

ماسک پوست پرتقال :

داشتن پوستی صاف شفاف و یکدست شاید برای عده ای به عنوان یکی از آرزوهای دست نیافتنی و غیرممکن به نظر آید. اینگونه افراد برای تحقق این آرزو و رسیدن به یک پوست کاملا ایده آل به استفاده از انواع و اقسام صابون ها، کرم ها، پن های شست وشو، دارو و... روی آورده اند. نکته ی قابل توجه این است که در صورت سرخود عمل کردن این احتمال وجود دارد که نه تنها اوضاع بهتر نشده بلکه بدتر هم شود.

 

لک های پوستی، جوش و منافذ باز پوست ،زیبایی را نابود می کنند و این معضلی است که حتی در پشت لایه های زیادی از کرم و مواد آرایشی هم نمود پیدا کند. در ادامه می خواهیم ماسک هایی ساخته شده از پوست پرتقال که برای برطرف نمودن مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می گیرند را به شما معرفی نماییم :

 

ماسک پوست پرتقال برای لک و جوش صورت :

ماسک پوست پرتقال برای لک و جوش صورت بسیار موثر ومفید است. پتاسیم موجود درون پوست این میوه ی نارنجی باعث هیدراته شدن پوست خشک می شود. استفاده از ماسک پوست پرتقال سبب می شود که رطوبت مورد نیازتان در پوست باقی مانده و از خشکی آن جلوگیری نماید. طرز تهیه ی ماسک پوست پرتقال که از ترکیب با موادی دیگر همچون شیر ماست و... به وجود می آید ترکیبی معجزه آسا است که در ادامه به آن می پردازیم :

 

ماسک پوست پرتقال و شیر :

ماسک پوست پرتقال و شیر علاوه بر اینکه برای از بین بردن سلول های مرده پوست موثر می باشد می تواند به درخشندگی و زیبایی پوست شما کمک کند.

 

طرز تهیه ماسک پوست پرتقال و شیر :

برای تهیه ماسک پوست پرتقال و شیر کافیست پوست یک پرتقال را جدا کنید و پس از خشک شدن پودر کنید سپس در کمی شیر مخلوط کنید تا مخلوطی خمیری شکل به دست آید سپس به آرامی خمیر به دست آمده را بر روی پوست صورتتان بمالید و بعد از بیست دقیقه با آب ولرم بشویید.

هفته ای یکبار می توانید از ماسک پوست پرتقال و شیر استفاده کنید.

 

ماسک پوست پرتقال و ماست و عسل :

ماست خاصیت روشن کنندگی و لایه برداری دارد و به همین علت مانع پیری پوست خواهد شد. عسل هم خاصیت پاک کنندگی قوی ای  دارا می باشد و ویتامین C موجود در پوست پرتقال هم برای سلامت پوست و مو بسیار موثر و مفید است. ترکیب این سه ماده با هم ماسکی فوق العاده را به وجود خواهد آورد.

 

طرز تهیه ماسک پوست پرتقال با ماست و عسل :

ابتدا پوست یک پرتقال را جدا کنید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود، سپس پوست خشک شده پرتقال را پودر کنید.

ماست، عسل و پودر پوست پرتقال را به مقدار مساوی با هم مخلوط کنید سپس بر روی ناحیه پوست مورد نظر بمالید و بعد از بیست دقیقه با آب ولرم بشویید.

هفته ای یکبار از این ماسک استفاده کنید.

 

 

ماسک پوست پرتقال و جوش شیرین :

ماسک پوست پرتقال و جوش شیرین ماسکی عالی برای پاک کردن منافذ پوست به وجود خواهد آورد. بعد از ترکیب این دو ماده مقداری آب به آن اضافه کرده تا شکلی خمیر مانند به خود گیرد و در نهایت آن را به پوست مالیده و بعد از گذشت دقایقی پوست را شست و شو دهید.

 

ماسک پوست پرتقال و روغن نارگیل :

اگر پوستتان خشک است این ماسک دقیقا مناسب شماست! ماسک پوست پرتقال و ترکیب آن با روغن نارگیل پوست صورت را کاملا مرطوب صاف نرم و یکدست نموده و هرگونه آلودگی های پوستی را از بین می برد.

این ماسک برای نرم کردن پوست همچنین صاف و یکدست کردن پوست بسیار مناسب است.

 

ماسک پوست پرتقال و آلوئه ورا :

این ماسک از ترکیب پوست پرتقال و ژل درون گیاه آلوئه ورا حاصل می شود. از این ماسک جهت کاهش اثرات آفتاب سوختگی صورت و رفع لکه های پوستی استفاده می شود. این ماسک سبب روشن شدن پوست صورت شده و جوش ها و لکه های سیاه را از بین می برد.

 

پوست پرتقالی :

شاید برایتان جالب باشد که اگر پوستتان دارای منافذ باز می باشد در واقع باید گفت که پوستتان پرتقالی است! اگر به پوست پرتقال دقت کنید متوجه سوراخ ها و منافذی ریز و درشتی روی آن می شوید و علت نامگذاری این مشکل پوستی هم دقیقا به علت شباهت آن با شکل ظاهری پوست پرتقال است.

عوامل متعددی شامل استرس، ژنتیک، افزایش سن، چربی، استفاده ی بیش از حد از اقلام ولوازم آرایشی و... سبب این مشکل در پوست می شوند. برای برطرف کردن این مشکل ماسک های خانگی ای به شما معرفی می نماییم که با استفاده ی منظم و متدوال شاهد بسته شدن منافذ باز پوستتان می شوید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی