سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ابدومینوپلاستی شکم چیست

ابدومینوپلاستی شکم چیست

ابدومینوپلاستی چیست؟

 

یکی از مهم ترین ملاک و معیارهای تناسب و زیبایی اندام برای همه ی بانوان و آقایان شکمی صاف و خوش فرم می باشد.

اکثر انسان ها در طول زندگی خود همواره در تلاش هستند تا بتوانند با ورزش و کنترل مداوم وزن به این تناسب اندام برسند اما خیلی از افراد در استفاده از این روش ها ناکام می مانند و نمی توانند به تناسب اندام ایده آلی که مد نظرشان است دست پیدا نمایند.

در بین این افراد دیده می شود کسانی که وزن زیادی نداشته اما متاسفانه دارای شکمی بیرون زده و افتاده می باشند.

 

بد شکلی شکم به دلایل مختلفی اتفاق می افتد.

 • افزایش سن
 • عوامل ارثی
 • حاملگی
 • کاهش وزن ناگهانی
 • و...

 

ابدومینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی شکم، جهت از بین بردن بافت چربی و پوست اضافی شکم انجام می شود.

 

نکته ی قابل توجه  در خصوص ابدومینوپلاستی این مساله است که این جراحی زیبایی فقط مختص به افراد چاق نمی باشد. این روش برای آن دسته از افرادی که دارای اضافه وزن نبوده ولی دارای چربی های اضافه در قسمت شکم می باشند هم توصیه می شود.

 

انواع مختلف ابدومینوپلاستی :

 

ابدومینوپلاستی کامل:

ابدومینوپلاستی کامل برای آن دسته از کسانی که نیاز به اصلاح و تغییرات زیادی در ناحیه ی شکم دارند مناسب می باشد. در این روش از ابدومینوپلاستی یک برش در قسمت  زیر شکم و در سرتاسر استخوان لگن زده می شود. در انجام ابدومینوپلاستی کامل ناف جابه جا می شود و به سمت پایین کشیده شده تا عضلات شکم به شکل کاملا عمودی، از قسمت استخوان زیر سینه تا پایین لگن، محکم مستقر بشوند.

 

ابدومینوپلاستی جزئی (مینی ابدومینوپلاستی):

در مینی ابدوپلاستی برش هایی که انجام می شود، کوتاه تر و کوچک تر می باشند. این مدل جراحی برای کسانی مورد استفاده قرار می گیرد که چربی هایشان عمدتا در زیر ناف قرار دارد. در این روش بر خلاف روش قبل، ناف خیلی جابه جا نخواهد شد و پوست شکم بین خط برش و ناف مورد جراحی قرارمی گیرد و قسمت اضافی آن جدا خواهد شد.

 

 

ابدومینوپلاستی اطراف شکم:

ابدومینوپلاستی اطراف شکم همانطور که از اسمش مشخص است در اطراف شکم یعنی در ناحیه ی پشت و پهلوها صورت می گیرد.

 

 

ابدومینوپلاستی معکوس:

اگر در قسمت فوقانی شکم پوست اضافی وجود داشته باشد این روش به تشخیص پزشک انتخاب خواهد شد. در این مدل یک برش در زیر استخوان سینه زده می شود و پوست به سمت بالا کشیده خواهد شد و در نهایت بافت های اضافی از این ناحیه خارج می شوند.

 

 

مراقبت های قبل از ابدومینوپلاستی :

 • قبل از انجام این عمل در یک جلسه مشاوره، کلیه اطلاعات لازم در خصوص اهداف شما از انجام این جراحی زیبایی، شرایط سلامت بدنی، وضعیت استفاده از داروها و جراحی های قبلی شما در اختیار پزشک مربوطه قرار خواهد گرفت. اگر داروی خاصی را مصرف می کنید، دراین جلسه حتما به پزشک خود بگویید چون شاید لازم باشد که قبل از آبدومینوپلاستی مصرف آن را قطع نمایید.
 • نکته ی بسیار مهم در خصوص ابدومینوپلاستی این موضوع است که این جراحی به هیچ عنوان باعث کاهش وزن شما نخواهد شد و شما نمی توانید آن را به عنوان جایگزینی برای برنامه های ورزشی قرار دهید.
 • اگر قصد بارداری و یا کاهش وزن را دارید توصیه می شود ابدومینوپلاستی را در زمانی دیگر انجام دهید.
 • در طی افزایش و یا کاهش وزن، یک سری ترک های پوستی بر روی پوست ایجاد می شود. ابدومینوپلاستی نمی تواند تمامی این ترک های پوستی را به طورکامل از بین ببرد.
 • مصرف نمک، سیگار، دخانیات، محصولات تنباکویی همانند مشتقات نیکوتین قبل از انجام ابدومینوپلاستی ممنوع می باشد.
 • به مدت 6 هفته قبل از ابدومینوپلاستی از مصرف قرص های ضد بارداری خودداری کنید.
 • قبل از ابدومینوپلاستی مصرف داروها و موادی مانند آسپرین، داروهای ضدالتهاب، مکمل های غذایی و گیاهی، کپسول ویتامینE  ، اسیدهای چرب امگا 3 و چای سبز ممنوع است.

 

 

 

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی :

 • بعد از ابدومینوپلاستی به مدت  پنج الی شش هفته نباید هیچگونه  ورزش و یا فعالیت سخت انجام دهید.
 • چند روز بعد از ابدومینوپلاستی، شکمتان متورم خواهد شد و احتمال دارد که اندکی احساس درد در این ناحیه داشته باشید که این مشکل به وسیله ی مصرف داروهای مسکن قابل حل است.

 

مزایای ابدومینوپلاستی :

جالب است که بدانید ابدومینوپلاستی علاوه بر جنبه ی زیبایی مزایای درمانی هم دارد مانند:

 

کاهش بی اختیاری ادرار :

دیده شده است که بعد از زایمان طبیعی بعضی از بانوان به بی اختیاری ادرار در حین سرفه، عطسه ، ورزش و خندیدن دچار شده اند. مطالعاتی که در این زمینه صورت گرفته است حاکی از آن است که آبدومینوپلاستی به بهبودی این مشکل کمک بسیاری می نماید.

 

اصلاح فرم و ظاهر شکم :

بعد از اتفاقاتی نظیر افت شدید وزن و یا بارداری های متعدد، عضلات معده به شدت دچار تحریک می شوند که رژیم و یا حتی ورزش نمی توانند به خودی خود در بهبود این وضعیت موثر باشند. در این حالت ابدومینوپلاستی سبب محکم شدن ماهیچه های ضعیف می شود. ابدومینوپلاستی با از بین بردن پوست و چربی های اضافی سبب صاف شدن شکم شده و تورم را ازبین خواهد برد.

 

 

بهبود یافتن فتق شکم :

در واقع زمانی که روده و یا بافت شکمی از دیواره شکم جلو بزند، فتق شکمی اتفاق می افتد. در بروز این مشکل عوامل بسیاری همچون ضعف شکمی ناشی ازکاهش وزن زیاد، برخی از جراحی ها و... دخیل هستند. در این حالت از تکنیک های ابدومینوپلاستی برای ترمیم فتق استفاده  می نمایند. نکته ی قابل توجه این موضوع است که بعد از یک بار ایجاد شدن فتق شکمی احتمال اتفاق افتادن مجدد آن وجود دارد. در ابدومینوپلاستی دیواره شکم را برای جلوگیری از ایجاد مجدد آن تقویت می نمایند.

 

 

عوارض ابدومینوپلاستی :

 • ایجاد زخم و لخته شدن خون
 • بروز عفونت وخون ریزی
 • احساس حالت تهوع و تغییر حواس
 • ایجاد تغییرات در رنگ پوست
 • تورم طولانی مدت
 • احساس بی حسی و خستگی
 • ماندگاری جای بخیه ها بر روی پوست

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی