سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

اصلاح طرح لبخند چیست ؟

اصلاح طرح لبخند چیست ؟

اصلاح طرح لبخند چیست؟

برخورداری از یک لبخند زیبا آرزوی همیشگی افراد می باشد.

 

در واقع تاثیر و اهمیت یک لبخند زیبا و دلنشین به قدری بالاست که نمی توان آن را نادیده گرفت. لبخند زیبا این روزها به نام لبخند هالیوودی شناخته می شود.

 

بسیاری از افراد برای برخورداری از یک لبخند زیبا دست به دامن روش های پزشکی بسیاری می شوند. خوشبختانه علم پزشکی در این حوزه توانسته پیشرفت بسیار زیاد و چشمگیری داشته باشد و آرزوی داشتن لبخندی زیبا و به اصطلاح هالیوودی را به واقعیت تبدیل نموده است.

 

در ادامه کلیه راهکارها و روش هایی که در خصوص اصلاح طرح لبخند به کار گرفته می شود را به شما معرفی می نماییم :

 

روش های اصلاح طرح لبخند :

نکته ای که باید در خصوص اصلاح طرح لبخند بدانید این است که اصولا یک لبخند زیبا به عوامل بسیاری وابسته است و به همین دلیل درمان های متعددی در این خصوص وجود دارد.

اصلاح طرح لبخند در واقع به معنی زیبایی بخشیدن به لبخند است که با استفاده از روش های پزشکی زیر با توجه به نیاز شما صورت می گیرد:

  1. اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی
  2. اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت و لمینت سرامیکی
  3. اصلاح طرح لبخند لثه ای
  4. اصلاح طرح لبخند به وسیله ی سفیدکردن دندان ها
  5. اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت

 

 

اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی :

برخی از افراد دارای دندان های شلوغ، روی هم افتاده و نامرتب می باشند. هیچ چیزی به اندازه ی ظاهر دندان ها نمی تواند برروی مقوله ی زیبایی آنها تاثیر بگذارد. یکی از روش های مرتب سازی و هموار کردن دندان ها ارتودنسی می باشد. نکته ی قابل توجه این که ارتودنسی دارای انواع مختلفی بوده و انتخاب نوع و مدل ارتودنسی به دستور دندانپزشک صورت می گیرد.

 

 

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت و لمینت سرامیکی :

 

اگر دندان هایتان دچار شکستگی و لب پریدگی های جزئی می باشد و این مساله روی ظاهرشان تاثیر بدی گذاشته است تنها راه حل استفاده از کامپوزیت می باشد. در این روش دندانپزشک از کامپوزیتی که دقیقا همرنگ دندان های طبیعی خودتان می باشد برای اصلاح شکل ظاهری آنها استفاده می نماید

 

اگر دندان هایتان به دلیل مصرف سیگار و استعمال دخانیات زد و قهوه ای شده است و یا لکه دار است راه حل مفید و موثری که پیشنهاد می شود لمینت سرامیکی است. لمینت سرامیکی پوسته های نازکی از جنس سرامیک بوده که مانند شیشه شفاف هستند و توسط دندانپزشک روی سطح دندان ها گذاشته می شود و سبب سفید و درخشان شدن ظاهر دندان ها می شود.  

 

اصلاح طرح لبخند لثه ای :

این موضوع امری کاملا عادی و طبیعی به نظر می رسد که به هنگام خندیدن بخش بسیار کوچکی از لثه ها در بالای دندان های او نمایان شود. اما افرادی هستند که دارای لبخند لثه ای می باشند، یعنی به هنگام لبخند قسمت بسیار بیشتری از لثه هایشان نمایان می شود. این افراد به دلیل لثه های بزرگ و قابل رویتشان خجالت زده می شوند و اغلب اوقات حتی از خندیدن اجتناب می کنند.

امروزه برای برطرف کردن این مشکلات به عضلات لب بالایی این افراد بوتاکس تزریق می نمایند. به اصلاح طرح لبخند لثه ای به دلیل اینکه در این روش از بوتاکس برای رفع عیب استفاده می نمایند، اصلاح طرح لبخند با بوتاکس هم گفته می شود.

 

اصلاح طرح لبخند به وسیله ی سفید کردن دندان ها :

در این روش ماده سفیدکننده ای با غلظت بالا بر روی دندان ها قرار داده می شود. ماده سفید کننده در واقع همان پراکسید هیدروژن است که سبب اکسید شدن رنگدانه های رسوب شده بین دندان ها و مینای دندان می شود و آنها را کاملا از بین می برد. با گذشت زمان این ماده به بخش های زیرین مینای دندان ها نفوذ و سرایت پیدا کرده و رنگ آن را کاملا روشن می نماید که همین امر باعث سفید شدن و درخشان شدن دندان ها می شود.

 

 

اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت دندان :

از دست دادن یک یا چند دندان می تواند تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی لبخند بگذارد. علاوه بر آن جای خالی دندان ها همواره تاثیری منفی بر روی روحیه  و اعتماد به نفس فرد می گذارد. با کاشت دندان که به آن ایمپلنت می گویند، زیبایی به دندان ها برگردانده می شود. نکته ی قابل توجه اینکه ایمپلنت ها دارای یک پایه ی قوی هستند که کاملا با دهان شما سازگار بوده و مانند دندان طبیعی می باشند و بعد از انجام ایمپلنت به هیچ عنوان احساس ناخوشایندی به شما دست نخواهد داد.

 

 

نتیجه گیری :

موضوع  مهمی که باید بدان توجه داشته باشید این است که زیبایی چهره و داشتن لبخند زیبا فقط مختص به سلبریتی ها و بازیگران مشهور نمی باشد. همه ی افراد با صرف هزینه هایی می توانند از این موهبت و نعمت الهی برخوردار شوند.

 

به خاطر داشته باشید هرگونه تغییری که در راستای افزایش زیبایی چهره انجام شود، تاثیر بسیار زیادی بر روی جنبه ی روحی فرد و زیبایی آن می گذارد.

 

از موارد مهمی که که با اصلاح  طرح لبخند می توانید به آن دست پیدا کنید، افزایش اعتماد به نفس و برخورداری از یک چهره ی زیبا، باطراوت و جوانتر می باشد، پس لطفا به زیبایی لبخند خود اهمیت بدهید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی