سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

عمل جراحی زیبایی کانتوپکسی چشم

عمل جراحی زیبایی کانتوپکسی چشم

عمل جراحی زیبایی کانتوپکسی :

 

اگر دقت کرده باشید اکثر شخصیت های کارتونی دارای چشمانی بزگ و جذاب می باشند و داشتن چنین چشمانی با این ویژگی ها آرزوی بسیاری از بانوان است.

 

آن دسته از افرادی که دارای چشمانی ریز هستند باید به هنگام آرایش کردن دقت بیشتری به خرج دهند چون کوچک ترین بی احتیاطی و اشتباه آرایشی می تواند باعث کوچک تر نشان دادن چشم هایشان بشود و این امر بسیار ناخوشایند به نظر می رسد.

 

اخیرا یکی از جراحی های زیبایی که سبب ایجاد چشمانی درشت و جذاب می شود به وفور رواج پیدا نموده است.

عمل کانتوپلاستی که به نام جراحی چشم گربه ای نیز شناخته می شود در واقع آرزوی داشتن چشم هایی همانند شخصیت های کارتونی را به واقعیت تبدیل نموده است.  

 

هدف کلی از انجام این جراحی زیبایی، درشت کردن چشم ها می باشد که این امر تاثیر کاملا مستقیمی در جوان تر نشان دادن چهره ی فرد و افزایش سطح اعتماد به نفس می شود.

 

در واقع هنگامی که چشم ها درشت جلوه نمایند، چهره کمتر حالت خستگی و خواب آلودگی به خود می گیرد. این جراحی در کشورهایی نظیر چین، کره، ژاپن و به طور کلی کشورهایی که مردمش به دلایل نژادی دارای چشمانی ریز و بادامی می باشند بیشتر انجام می شود.

 

در ادامه ی مطلب قصد داریم کلیه مسائل و اطلاعاتی که باید در خصوص این جراحی زیبایی بدانید را برایتان شرح دهیم:

 

عمل کانتوپکسی برای چه کسانی مناسب است :

 • اگر در گذشته یک مدل جراحی دیگر مانند بلفاروپلاستی بر روی پلک ها انجام شده ولی نتیجه ی قابل قبولی کسب نشده باشد در این حالت از کانتوپلاستی استفاده می شود.
 • عضلاتی که به پلک بالا و پایین مرتبط است با مرور زمان وافزایش سن ضعیف میشود. کانتوپلاستی قابلیت سفت کردن این گونه عضلات را دارا می باشد.
 • رفع افتادگی پلک ها و بدشکلی آن ها که به دلیل عوامل مختلفی همچون افزایش سن صورت می گیرد.

 

عمل کانتوپلاستی  به وسیله ی جراحان متخصص و حرفه ای جهت تغییر شکل  و وضعیت جانبی گوشه چشم ها انجام می شود.

 

کانتوپکسی گوشه چشم :

عمل زیبایی کانتوپکسی را می توان برای گوشه داخلی چشم و گوشه خارجی چشم انجام داد.

 

 

عمل کانتوپکسی گوشه داخلی چشم :

شکاف در گوشه ی داخلی چشم سبب تغییراتی در شرایط پوست این قسمت می شود. عمل کانتوپلاستی گوشه داخلی چشم برای آن دسته از افرادی که دارای چشم های کاملا کشیده هستند مناسب می باشد. چشم های کشیده به دلایل نژادی در بین مردم آسیا به وفور دیده می شود. نکته ی قابل توجه این که در این مدل جراحی نه تنها ظاهر چشم تغییر پیدا می کند بلکه احساس انتقال داده شده از چشم هم تحت تاثیر قرار می گیرد. عمل کانتوپلاستی گوشه داخلی چشم سبب نزدیکتر شدن چشم ها به سمت مرکز صورت شده و به همین علت چهره فرد مانند اروپایی ها می شود.

 

عمل کانتو پکسی گوشه خارجی چشم :

عمل کانتوپلاستی گوشه چشم فقط برای عریض نمودن قسمت خارجی چشم استفاده می شود. به دلیل این که شکاف های ایجاد شده در این جراحی در قسمت ملتحمه داخل پلک ایجاد می شود هیچگونه اثری ازجراحت در صورت بیمار باقی نمی گذارد. به هنگام پایین آوردن قوس انتهایی چشم بعد از این جراحی ، شکل بادامی چشم ها بسیار بهتر از حالت قبل می شود. عمل کانتوپلاستی گوشه چشم علاوه بر عریض نمودن گوشه چشم ها سبب رفع مشکلات مربوط به افتادگی پلک هم می شود.

 

 

عوارض عمل کانتوپکسی :

در پایین عوارض احتمالی عمل کانتوپکسی را شرح می دهیم.

 • خونریزی
 • لخته شدن خون
 • بروز کبودی و عفونت
 • به جا ماندن اثر زخم جراحی
 • تورم
 • واکنش شدید نسبت به ماده ی بیهوشی

 

منبع:raziclinic

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی