سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی چیست؟


حلقه های تیره زیر چشم و ترک های پوستی روی بدن همواره باعث ایجاد ظاهری ناخوشایند بر روی پوست می شوند.

 

ترک های پوستی اغلب به دلایل مختلفی همچون زایمان و یا چاق و لاغری های ناگهانی و سریع در بدن ایجاد می شوند. این ترک های پوستی ایجاد شده به مرور و با گذشت زمان ممکن است که کمرنگ و محو بشوند اما اثر و جای آنها به طور کامل از بین نخواهد رفت.

وجود حلقه های تیره زیر چشم هم به نوبه ی خود بسیار آزار دهنده  بوده و ظاهر را همواره خسته و بی حال نشان می دهند.

 

کربوکسی تراپی در واقع جزو یکی از تکنیک های درمانی می باشد که به طور تخصصی برای رفع حلقه های تیره زیر چشم و ترک های پوستی به کار برده می شود.

 

 

کربوکسی تراپی یا همان کربن دی اکسید تراپی (CDT) اولین بار در سال 1930 در کشور فرانسه ابداع گردید. در آن زمان فرانسوی ها به این باور رسیده بودند که وقتی با آبی که حاوی درصد زیادی از گاز دی اکسید کربن می باشد، حمام می کنند باعث می شود که زخم ها و آسیب های پوستی شان سریع تر بهبود پیدا نماید.

 

کربوکسی تراپی علاوه بر جنبه ی زیبایی شناختی موجب بهبود یافتن جریان خون در بدن هم می شود و زمانی که جریان خون افزایش پیدا کند عمل خون رسانی به پلک ها بدون مشکل انجام شده و بدین صورت حلقه های زیر چشم کاملا محو و ناپدید می شوند.

 

در واقع منشاء خیلی از مشکلات و بیماری ها به دلیل وجود اختلال در جریان خون بدن می باشد. مشکلاتی همچون سندروم رینودو آلوپسی(ریزش مو) ، نعوظ، آرتریت حاد و... همگی به دلیل اختلال در جریان خون بدن می باشد که با کربوکسی تراپی قابل حل است.

 

یکی از روش‌های جدید در جهت از بین بردن جای جوش ها که باعث ظاهری زشت در صورت شده اند، استفاده از کربوکسی تراپی صورت می باشد. مهم ترین اتفاقی که با کربوکسی تراپی در بدن رخ می دهد کلاژن سازی می باشد. کلاژن نوعی پروتئین بوده که در بهبود ساختار پوست بسیار موثر عمل می کند.

 

در حال حاضر شاهد این هستیم که از روش کربوکسی تراپی در جهت کمک به روشن و جوانسازی پوست نواحی مختلف از جمله ناحیه تناسلی، نوک پستان و زیر بغل هم استفاده می‌شود. علاوه بر این کربوکسی تراپی برای جوانسازی و رفع خشکی درون واژن، افزایش ترشحات، درمان و بهبود عفونت‌های واژینال و درمان بی‌اختیاری ادرار در زنان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود :

 1. برای انجام کربوکسی تراپی در ابتدا یک کپسول که حاوی گاز دی اکسید کربن می باشد به وسیله ی یک لوله ی پلاستیکی به تنظیم کننده ی جریان متصل خواهد شد. در این مرحله پزشک مربوطه باید با دقت تمام مقدار جریان خروجی گاز دی اکسید کربن از درون کپسول را تنظیم نماید.
 2. در مرحله ی دوم گاز دی اکسیدکربن به وسیله ی تنظیم کننده ی جریان در لوله استریلی که در انتهای آن یک فیلتر تعبیه شده است انتشار داده می شود. وجود فیلتر سبب می شود که هیچ گونه ناخالصی به بدن وارد نشود.
 3. در نهایت گاز دی اکسید کربن از طریق سوزن کوچکی از سمت دیگر فیلتر خروج پیدا می کند. در این مرحله پزشک گاز را به وسیله ی سوزن به زیر پوست تزریق می نماید.

 

 

مدت زمان انجام کربوکسی تراپی چقدر است :

 • کربوکسی تراپی یک روش سرپایی محسوب شده و مدت زمانی در حدود 15 الی 30 دقیقه به طول خواهد انجامید.

 

افزایش کلاژن سازی پوست با کربوکسی تراپی :

 • کربوکسی تراپی موجب تولید مقادیر زیادی کلاژن در پوست می شود و به همین علت باعث بهبودی ظاهر پوست می گردد.

 

چه کسانی می توانند از کربوکسی تراپی استفاده کنند :

 • روش درمان و بهبود به وسیله ی کربوکسی تراپی برای تمامی پوست ها بدون درد و عارضه می تواند انجام شود.

 

آیا کربوکسی تراپی درد و عوارض دارد :

 • کربوکسی تراپی به هیچ عنوان خطرناک نبوده و دارای عوارض جانبی خطرناکی هم نمی باشد.

  تنها موردی که بعد از کربوکسی تراپی ممکن است شاهد آن باشید، کبودی و احساس سوزش در محل تزریق است و غیر از این دو مورد، موارد دیگری در خصوص عوارض کربوکسی تراپی گزارش نشده است پس با خیال راحت می توانید از این روش در جهت بهبود مشکلات پوستی خود استفاده نمایید و از نتایج آن لذت ببرید.

 

کربوکسی تراپی برای لاغری :

از این روش برای کاهش چربی های بدن هم استفاده می شود و طرفداران بسیاری دارد زیرا خیلی از افراد به جای لیپوساکشن که روشی تهاجمی است ترجیح می دهند از کربوکسی تراپی استفاده نمایند. کربوکسی تراپی جزو یکی از بهترین روش‌ها برای لاغری است. پس از تزریق گاز دی‌اکسید کربن به ذخایر چربی در بدن، این گاز تبدیل به اسید کربنیک می‌شود. اسید کربنیک این قابلیت را دارد که بتواند سلول های چربی را در درون خود حل نماید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی