سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

آرایش چشم لایت

آرایش چشم لایت

آرایش چشم لایت :

همانطور که میدانید آرایش چشم ها می‌تواند کل آرایش صورتتان را تحت تاثیر قرار دهد. آرایش چشم هرچه ساده تر باشد زیباتر و شیک تر میباشد. امروزه دیگر خبری از آرایش های غلیظ و رنگارنگ برای چشم ها نیست و به عبارتی اینگونه آرایش ها از مد افتاده است. اکثر خانم ها آرایش های ساده را میپسندند. به همین دلیل در ادامه مطلب میخواهیم ترفند های آرایش چشم لایت ( اروپایی ) را برایتان بگوییم.

 

کلمه لایت یک کلمه انگلیسی به معنی روشن میباشد. در این سبک از آرایش از رنگ های روشن استفاده میشود و به دلیل رواج استفاده از این سبک از آرایش در اروپا به سبک اروپایی نیز شناخته شده است.

آرایش لایت یا آرایش اروپایی که با نام‌های آرایش ملایم یا آرایش دخترانه هم شناخته میشود سبکی از آرایش میباشد که حالت طبیعی از آرایش را روی صورت ایجاد مینماید. آرایش چشم لایت برای انواع چشم های ریز, درشت, بادامی, پف دار و ... مناسب میباشد. , در این نوع از آرایش چشم خبری از سایه های رنگارنگ و خط چشم های ضخیم وجود ندارد. آرایش چشم لایت یعنی جذابیت در عین سادگی ، اگر شما هم طرفدار سادگی و آرایش های ملایم هستید این سبک آرایش چشم مناسب شما میباشد.

 

زیرسازی آرایش چشم لایت :

نکته بسیار مهم در کشیدن سایه چشم لایت آماده سازی دور ناحیه چشم  میباشد. بهتر است ناحیه اطراف چشم‌ها را پاک کرده و سپس مقداری مرطوب کننده یا کرم دور چشم ها بمالید. سپس با کمک پرایمر همه قسمت‌های پلک و پشت چشم را پوشش بدهید. بعد از آن کانسیلر را با یک برس مخصوص یا با انگشت به زیر چشم و پشت پلک زده و روی آن پودر تثبیت کننده بزنید این کار باعث می‌شود پوست اطراف چشم، صاف و بدون چروک شده و رنگ آن یک دست بشود. بعد از زیرسازی کردن میتوانید سایه بزنید.

 

تاثیر سایه در آرایش لایت :

سایه چشم در آرایش چشم ها نقش بسیار مهمی دارد و به طور کلی مهم ترین قسمت آرایش محسوب میشود. آرایش چشم لایت، یعنی استفاده از رنگ های ملیح و ملایم و روشن که در نمای کلی، اصلا بولد و تیره به نظر نرسد. این سبک آرایش چشم، میتواند به عنوان مناسب ترین مدل آرایش چشم برای خانم ها محسوب شود. برای کسانی که اطلاع ندارند که دقیقا چه مدل از سایه باعث زیبایی و جذابیت چشم هایشان میشود این سبک بسار مناسب میباشد زیرا رنگ های روشن، فقط به چشم ها عمق اضافه می کند و گیرایی آنها را بالا میبرد و بقیه وظیفه آرایش چشم برای جذابیت بیشتر چهره، روی استفاده از خط چشم تمرکز دارد.

 

نحوه زدن سایه برای آرایش لایت چشم :

برای انتخاب رنگ سایه باید به رنگ لباس و یا توناژ پوست خود دقت کرده و حواستان باشدکه سایه تیره و مشخصی استفاده نکنید. در آرایش لایت هدف صرفا زیبا سازی صورت بدون نشان دادن آرایش آن میباشد. پس کافیست از یک سایه کمرنگ و یا با یک خط چشم ظریف و باریک به چشمان خود حالت بدهید. هر چقدر رنگ‌های به کار برده شده برای سایه چشم طبیعی‌ تر باشند آرایش چشم‌های شما زیبا و جذاب‌تر به نظر می‌رسند.

 

نکات مهم در نحوه سایه زدن چشم ها برای آرایش لایت : 

  • برای مرحله‌ی اول یعنی بخش زیرسازی از سایه‌های پودری استفاده کنید.

  • در انتخاب پرایمر دقت نمایید زیرا باعث بهبود کیفیت آرایش‌تان می‌شود و به مدت طولانی آرایش چشم‌ها را حفظ مینماید.

  • اگر علاقه‌ای به خط چشم کشیدن ندارید می‌توانید این مرحله را نادیده بگیرید.

  • برای پیشگیری از مالیده شدن خط چشم به پلک تان، از خط چشم‌های ژله‌ای یا ضد آب استفاده نمایید.

 

نحوه خط چشم کشیدن در آرایش لایت چشم :

 

برای جذاب تر شدن آرایش چشمها، روی خط مژه پلک پایین خود،  یک خط با مداد مشکی بکشید. اگر می‌خواهید سایه‌ی چشمتان بیشتر به چشم بیاید این خط را بسیار نازک و باریک بکشید تا زیاد به چشم نیاید. همچنین می‌توانید با یک مداد چشم سفید یا بژ داخل پلک پایین را بکشید تا چشم‌هایتان درشت‌تر و درخشان‌تر جلوه نماید.

 

فید کردن سایه چشم در آرایش لایت چشم :

بعد از کشیدن خط چشم  حتما سایه را فید کنید. فید کردن سایه چشم یک مهارت میباشد و شما می‌توانید از براش‌های آرایشی برای فید کردن سایه چشم استفاده کنید و مرز بین دو یا چند رنگ سایه چشم را در یکدیگر محو نمایید. البته شما می‌توانید این مرحله را قبل از کشیدن خط چشم هم انجام بدهید. برای فید کردن دو رنگ مختلف سایه چشم می‌توانید از حرکت چرخشی براش استفاده کنید و این حرکت را به صورت دایره‌های نزدیک و کوچک به هم انجام دهید تا رنگ سایه‌ها با یکدیگر به خوبی ترکیب بشوند. بعد از اتمام آرایش چشم برای زیبایی بیشتر مژه‌های خود را با استفاده از فرمژه و ریمل حالت بدهید.

 

استفاده از ریمل برای آرایش لایت چشم :

برای زیباسازی چشم‌ها می‌توانید از ریمل استفاده کرده و با استفاده از فرمژه هم مژه‌های خود را فر و بلند نمایید. علاوه بر آن ریمل چشم‌ها را بزرگ‌تر نشان میدهد و زیبایی چشم‌ها را چندین برابر میکند اگر از خط چشم نمیخواهید استفاده نمایید می‌توانید کمی بیشتر  از ریمل به مژه ها بزنید و در صورتی هم که نمی‌خواهید از ریمل مشکی استفاده کنید می‌توانید به جای آن از یک ریمل قهوه‌ای کمک گرفته و مژه‌های خود را به زیبایی حالت دهید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی