سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

پارافین تراپی برای از بین بردن و رفع تیرگی و سیاهی زانو

پارافین تراپی برای از بین بردن و رفع تیرگی و سیاهی زانو

پارافین تراپی برای از بین بردن و رفع تیرگی و سیاهی زانو :

پارافین تراپی تکنیکی است که پوست های خشک، ترک خورده، زبر و پوسته پوسته را صاف و نرم می کند. از پارافین تراپی برای تسکین درد دستها، پاها و مفاصل و عضلات نیز استفاده می شود. پارافین درمانی را هم می توان در خانه و هم می توان با مراجعه به سالن های زیبایی انجام داد. استفاده از پارافین تراپی برای سیاهی زانو یک نتیجه مثبت و قطعی به همراه دارد. پارافین تراپی این کار را به واسطه خواص نرم کنندگی، روشن کنندگی و پاک کنندگی خود انجام می دهد.

 

فواید پارافین تراپی برای زانو :

انجام پارافین تراپی روی زانو فواید شگفت انگیزی دارد:

_ خشکی و زبری پوست زانو را از بین می برد

_ موجب نرمی و لطافت پوست زانو می شود

_ باعث رفع تیرگی و سفید شدن پوست زانو می شود

_ درد های مفصلی زانو را تسکین می دهد

_ توان حرکتی زانو را تقویت می کند

البته تمام این مزایا زمانی نمایان خواهند شد که پارافین تراپی به طور مرتب و برنامه ریزی شده مورد استفاده قرار بگیرد. بدیهی است که تنها با یک بار انجام پارافین تراپی زانو امکان مشاهده این مزایا فراهم نخواهد بود.

 

پارافین تراپی برای رفع تیرگی زانو :

زانو بخشی از بدن است که مدام در حال باز و بسته شدن بوده و در معرض تکیه و برخوردهای متوالی قرار دارد. به دلیل کارکردهایی که زانو دارد، پوست و عضلات آن همواره در معرض آسیب قرار می گیرند. تیرگی پوست زانو نوعی معضل بوده و به راحتی در زیبایی اندام اختلال ایجاد می کند.

با استفاده از پارافین تراپی می توان میزان بالایی از تیرگی زانو را از بین برد. زمانی که موم پارافین روی زانو قرار می گیرد، گرمایی دراز مدت اعماق زانو را درگیر می کند. این گرما موجب باز شدن منافذ پوست و رطوبت رسانی و خونرسانی به زانو می شود. با پارافین تراپی سلولهای مرده یا همان سیاهی پوست از بین رفته و سلولهای جدید و تازه جایگزین می شود.

 

لوازم مورد نیاز جهت اجرای پارافین تراپی برای زانو :

برای انجام پارافین تراپی زانو بهتر است ابتدا لوازم مورد نیاز را تهیه کرد و در دسترس قرار داد:

_ موم پارافین بهداشتی با کیفیت

_ دستگاه یا ظرف مناسب برای ذوب کردن پارافین

_ قلمو

_ کیسه پلاستیکی

_ حوله تمیز

_ کرم مرطوب کننده یا روغن طبیعی برای ماساژ پوست

 

روش اجرای پارافین تراپی برای زانو :

با ابزار و مواد پارافین تراپی، می توان این تکنیک درمانی برای زانو را انجام داد.

مرحله اول :

ابتدا باید زانو کاملا تمیز شسته شده و خشک شود. سپس پوست زانو با استفاده از چند قطره روغن طبیعی ماساژ داده می شود.

مرحله دوم :

پارافین را باید به طوری گرم کرد که به دمای 50 درجه برسد. پارافین ذوب شده با بیش از این دما برای پوست مضر خواهد بود. حال نوبت به ریختن پارافین مایع روی پوست زانو توسط قلمو می رسد. این کار را بهتر است در چند نوبت و با فاصله زمانی یک دقیقه ای انجام داد. این فاصله زمانی کمک می کند تا لایه قبلی پارافین سرد شده و به حالت جامد در آید.

مرحله سوم :

زمانی که پوست زانو به طور کامل با پارافین پوشانده شد، روی آن را با یک کیسه پلاستیکی می پوشانیم. از روی کیسه پلاستیکی نیز یک حوله به زانو می پیچیم تا پارافین در آرامش کافی عملکرد خود را داشته باشد.

مرحله چهارم :

پس از اینکه حدود نیم ساعت پارافین روی پوست زانو قرار گرفت، نوبت به پاک کردن آن می رسد. ماساژی که در مراحل اولیه توسط روغن طبیعی انجام شده است، موجب می شود تا پارافین جامد به راحتی از روی پوست جدا شود.

مرحله پنجم :

با برداشتن کامل پارافین از روی پوست زانو، نوبت به ماساژ نهایی می رسد. ماساژ در این مرحله نیز باید با استفاده از روغن طبیعی یا کرم نرم کننده انجام شود. این ماساژ کمک می کند تا پوست زانو به لطافت و نرمی خاصی برسد.

 

انجام پارافین تراپی زانو برای چه افرادی ممنوع است :

به طور کلی موم پارافین ماده ای طبیعی و بدون خطر است. با این حال برخی از افراد بهتر است پارافین تراپی را با احتیاط انجام دهند. این افراد کسانی هستند که:

_ دچار زخم باز روی پوست هستند

_ دارای جوش و آکنه های فعال روی پوست هستند

_ گردش خون ضعیفی دارند

_ حساسیت پوستی دارند (این دسته افراد بهتر است پارافین تراپی زانو را پس از انجام یک تست روی بخش کوچکی از پوست انجام دهند.)

_ مبتلا به بیماری هایی خاص همچون بیماری های پوستی یا دیابت هستند (این افراد بهتر است قبل از پارافین تراپی زانو با پزشک متخصص مشورت کنند.)

آخرین ویرایش : 1400/10/12

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی