سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

پماد جنتامایسین بعد از کاشت ابرو

پماد جنتامایسین بعد از کاشت ابرو

پماد جنتامایسین بعد از کاشت ابرو :

عمل کاشت ابرو یکی از روش های پرطرفدار برای اصلاح و آرایش دائمی ابروها می باشد در این روش، فولیکول های مو از نقاط مختلف سر که بیشترین شباهت را با موی ابرو دارند برداشته شده و در ناحیه خالی ابرو کاشته می شوند. در طول فرایند کاشت ابرو جهت برداشت و کاشت گرافت مو، برش هایی ریز ایجاد می شود. این برش ها برای ترمیم و بازسازی نیاز به مراقبت دارند. استفاده از پماد جنتامایسین بعد از کاشت ابرو کاربرد رایجی دارد و این پماد نقش مهمی را در فرایند بهبودی ایفا می کند.

 

پماد جنتامایسین چیست :

جنتامایسین نام علمی پمادی دارویی است که در جهت کنترل رشد عفونت های پوستی و همچنین درمان آن به کار برده می شود. پماد جنتامایسین استفاده موضعی دارد و به کار بردن آن برای نواحی داخلی از جمله چشم و دهان ممنوع است.

 

کاربرد استفاده از پماد جنتامایسین بعد از کاشت ابرو :

زخم هایی که در طی عمل کاشت ابرو ایجاد می شوند، برای ترمیم نیاز به زمان دارند. در طول زمان بهبودی، چنانچه مراقبت های لازم به کار گرفته نشود، امکان طولانی شدن دوره نقاهت و همچنین بروز عوارض بیشتر خواهد شد.

پماد جنتامایسین خاصیت آنتی بیوتیکی دارد و به خوبی می تواند از زخم های پس از کاشت ابرو مراقبت کند تا دچار عفونت نشوند. بنابراین، از پماد جنتامایسین در جهت پیشگیری از بروز عفونت پس از عمل کاشت ابرو استفاده می شود. البته تنها با تجویز پزشکتان استفاده کنید.

 

نحوه استفاده از پماد جنتامایسین بعد از کاشت ابرو :

استفاده از پماد جنتامایسین بعد از کاشت ابرو می بایست تحت نظر پزشک انجام گیرد. علاوه بر این، زیاده روی در به کارگیری پماد جنتامایسین ممکن است تاثیر منفی داشته و حتی موجب ریزش موهای کاشته شده شود. جهت استفاده از پماد جنتامایسین لازم است نکاتی را رعایت کرد:

_ قبل از هر چیزی باید دستها را با آب و صابون شست و شو داد تا از هرگونه آلودگی پاک شود

_ پماد جنتامایسین با ضربات آرام انگشت دست روی ابروها مالیده می شود.

_ میزان مصرف پماد جنتامایسین نباید زیاد باشد و کافیست ابروها با لایه ای نازک از آن پوشانده شود.

_ پماد جنتامایسین معمولا روزانه یکبار و تا 7 روز بعد از عمل کاشت ابرو مورد استفاده قرار می گیرد.

 

عوارض پماد جنتامایسین بعد از کاشت ابرو :

داروی جنتامایسین معمولا بدون عارضه است و تنها ممکن است به شکل نادر دارای عوارضی خاص باشد. برخی از این عوارض عبارتند از:

  • احساس سوزش پوست
  • خارش پوست
  • خشکی پوست
  • التهاب پوست
  • تورم پوست

افرادی که نسبت به مصرف آنتی بیوتیک ها دارای حساسیت هستند، بهتر است از پماد جنتامایسین استفاده نکنند. در هر حال، در صورت مشاهده هرگونه عارضه پس از استفاده پماد جنتامایسین لازم است به پزشک مراجعه کرد.

آخرین ویرایش : 1400/10/08

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی