سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

رشد سریع ابرو با آب پیاز

رشد سریع ابرو با آب پیاز

رشد ابرو با پیاز :

روش های سنتی و خانگی همواره نقش مهمی در زمینه زیبایی پوست و مو ایفا می کنند. این دسته از روش ها توانایی تاثیرگذاری بالایی دارند؛ بدون اینکه نیاز به صرف هزینه های آنچنانی داشته باشند. ریزش ابرو و ضعف موهای ابرو از جمله مشکلات شایعی است که اکثر افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. یکی از روش های رایج خانگی برای داشتن ابروهایی پرپشت و زیبا، تکنیک رشد ابرو با پیاز است.

 

پیاز چگونه موجب رشد ابرو می شود :

پیاز حاوی مقدار فراوانی از گوگرد است. گوگرد قادر است گردش خون را افزایش داده و موجب کلاژن سازی شود. همین ویژگی ها موجب می شود که پیاز بتواند مواد مغذی و معدنی مورد نیاز برای تقویت رشد ابرو را تامین کند. بدین ترتیب، پیاز به عنوان یک رشد دهنده سریع ابرو شناخته شده است.

 

طرز استفاده از پیاز برای رشد ابرو :

جهت استفاده از پیاز برای رشد ابرو، بهتر است به ترتیب زیر اقدام کرد:

1- رنده کردن پیاز و گرفتن آب پیاز

2- شست و شو و پاکسازی ابروها از هرگونه آرایش

3- آغشته کردن تمام نواحی ابرو به آب پیاز توسط پنبه یا انگشت دست

4- ماساژ دادن آرام ابروها با آب پیاز به مدت 4 تا 5 دقیقه

5- شست و شوی ابروها با آب سرد پس از خشک شدن آب پیاز

برای رشد سریع ابرو با پیاز بهتر است این فرایند را به شکل روتین و به طور میانگین هر یک روز در میان انجام داد. لازم به ذکر است که آب پیاز را می توان با انواع مختلف روغن های گیاهی نیز ترکیب کرد و سپس مورد استفاده قرار داد.

 

رشد ابرو با پیاز بعد از چه مدت به نتیجه می رسد :

استفاده از آب پیاز در جهت تقویت رشد ابرو زمانی به نتیجه مثبت خواهد رسید که به طور مرتب و متداول مورد استفاده قرار بگیرد. در هر حال، برای مشاهده نتایج موثر آب پیاز بر رشد و افزایش تراکم ابرو حدود 2 تا 4 ماه زمان نیاز است.

گاهی ممکن است برخی از افراد به نتیجه قابل قبولی از رشد ابرو با پیاز دست نیابند. این امر نیز طبیعی و انکارناپذیر است. اما با توجه به ساده بودن فرایند استفاده از آب پیاز، می توان شانس خود را در این زمینه امتحان کرد.

 

پیاز چه اندازه در رشد ابرو تاثیرگذار است :

افرادی که قصد به کارگیری روش رشد ابرو با پیاز را دارند، نباید انتظارات غیر واقع بینانه از این روش داشته باشند. میزان تاثیرگذاری آب پیاز در رشد ابرو در هر فردی متفاوت است. 

لازم به تاکید است که پیاز تاثیری در افزایش تعداد ریشه موی ابرو ندارد. این روش تنها یک روش کمک کننده برای تقویت و جوانسازی فولیکول های ضعیف و آسیب دیده است.

 

عوارض استفاده از پیاز برای رشد ابرو :

به طور کلی استفاده از روش رشد سریع ابرو با آب پیاز، عارضه و خطری خاص به همراه ندارد. به هر حال، برای عدم درگیری با عوارض احتمالی پیاز، بهتر است در مصرف آن زیاده روی نکرد. گفتنی است که پیاز نه تنها موجب افزایش رشد ابرو می شود، بلکه در رفع عفونت های قارچی نیز موثر است.

ممکن است پس از ماساژ ابرو با آب پیاز، کمی احساس خارش یا سوزش به وجود آید که امری طبیعی است. افرادی که نسبت به پیاز دچار حساسیت هستند، بهتر است از این روش استفاده نکنند.

آخرین ویرایش : 1400/10/06

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی