سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

برای رشد ابرو و مژه چه روغنی خوبه

برای رشد ابرو و مژه چه روغنی خوبه

برای رشد ابرو و مژه چه روغنی خوبه :

روغن های گیاهی همواره نقشی تاثیرگذار و مثبت در زمینه زیبایی داشته اند. در این میان، برای تقویت رشد ابرو و مژه ایده ها و راهکارهای خانگی بسیار متفاوتی ارائه شده است. به نظر می رسید موثرترین راهی که برای رشد ابرو و مژه وجود دارد، به کارگیری انواع مختلف روغن های گیاهی است. البته این روغن برای تاثیرگذاری بهتر نیاز به استفاده روتین و مرتب دارند. اما یک سوال اساسی وجود دارد که چه روغنی برای رشد ابرو و مژه خوب است و کدام روغن بیشترین تاثیر را دارد.

 

روغن زیتون برای رشد ابرو و مژه :

روغن زیتون حاوی ویتامین E و اسید اولئیک است. همین ویژگی ها موجب شده است تا روغن زیتون به عنوان یک روغن پرکاربرد برای تقویت رشد ابرو و مژه شناخته شود. روغن زیتون علاوه بر افزایش ضخامت ابروها و مژه ها، موجب تیرگی آنها نیز خواهد شد.

 

روغن کرچک برای رشد ابرو و مژه :

روغن کرچک حاوی ویتامین E، اسید چرب و انواع مختلف مواد مغذی است. ترکیباتی که در روغن کرچک وجود دارد، همگی نقش موثری در تقویت رشد مو دارند. این روغن با افزایش جریان خون موجب تحریک ریشه های ابرو و مژه می شود.

 

روغن بادام زمینی برای رشد ابرو و مژه :

روغن بادام زمینی به شرطی که خالص باشد، تاثیر بسزایی در افزایش رشد مژه و ابرو دارد.

 

روغن ویتامین e ای برای رشد ابرو و مژه :

روغن ویتامین E خود به تنهایی عاملی مقوی برای تقویت رشد مژه و ابرو محسوب می شود. این روغن را می توان هم به صورت خوراکی و هم به شکل موضعی استفاده کرد و نتایج فوق العاده آن را دید.

 

روغن رزماری برای رشد ابرو و مژه :

رزماری همواره به عنوان روغنی مخصوص برای تحریک رشد ابرو و مژه شناخته شده است. این روغن تاثیر بالایی در افزایش میزان رشد ابرو و مژه و جبران موهای ریزش شده دارد.

 

روغن جوجوبا برای رشد ابرو و مژه :

روغن جوجوبا سرشار از مواد مغذی، ویتامین E، ویتامین A و ویتامین B است. این روغن کاملا گیاهی بوده و از دانه های گیاه جوجوبا تهیه می شود. روغن جوجوبا خواص دارویی بی نظیری دارد و برای رشد ابرو و مژه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

روغن آرگان برای رشد ابرو و مژه :

روغن آرگان خاصیت جذب شوندگی بسیار بالایی داشته و حداکثر نفوذ را در ریشه ابرو و مژه دارد. این روغن قادر است میزان قابل توجهی از ویتامین E، آنتی اکسیدان ها و انواع مواد مغذی را به پیاز موها برساند.

 

روغن آووکادو برای رشد ابرو و مژه :

آووکادو و روغن آن غنی از مواد مغذی بوده و از جمله مناسب ترین روغن برای رشد ابرو و مژه است. این روغن موجب افزایش رشد موهای ابرو و مژه و همچنین افزایش ضخامت آنها می شود.

 

روغن سیاهدانه برای رشد ابرو و مژه :

روغن سیاهدانه کاربرد فراوانی در زمینه زیبایی و همچنین در زمینه تولید لوازم آرایشی دارد. از این روغن می توان برای روغن رشد دهنده ابرو و مژه استفاده کرد.

 

روغن نارگیل برای رشد ابرو و مژه :

استفاده از روغن نارگیل نه تنها باعث افزایش رشد ابرو و مژه، بلکه باعث افزایش لطافت و خوش حالتی نیز خواهد شد.

 

روغن زرده تخم مرغ برای رشد ابرو و مژه :

زرده تخم مرغ سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی موثر برای تقویت رشد موهای سر، ابرو و مژه هاست. استفاده از روغن زرده تخم مرغ برای رشد ابرو و مژه سالیان سال است که توصیه می شود.

 

روغن اسطوخودوس برای رشد ابرو و مژه :

برای داشتن ابرو و مژه هایی ضخیم، سالم و پرپشت نباید از روغن اسطوخودوس غافل شد. این روغن تمام ترکیباتی که پیازچه مو برای تقویت رشد لازم دارد را داراست.

 

روغن تخم کدوتنبل برای رشد ابرو و مژه :

مهمترین مزیتی که روغن تخم کدوتنبل برای رشد ابرو و مژه دارد، رسیدن به نتیجه در مدت زمان کوتاه است.

 

روغن کنجد برای رشد ابرو و مژه :

روغن کنجد حاوی ویتامین E و B بوده و مواد مغذی مورد نیاز ریشه مو را فراهم می کند. از روغن کنجد می توان به عنوان تقویت کننده رشد و ضخامت ابروها و مژه ها استفاده کرد.

 

روغن قهوه برای رشد ابرو و مژه :

روغن دانه قهوه شرایط لازم برای افزایش جریان خون و تحریک سلول های تضعیف شده ابرو و مژه را فراهم می کند. کافئین موجود در روغن قهوه مهمترین عامل تحریک کننده رشد ابرو و مژه محسوب می شود.

 

روغن درخت چای برای رشد ابرو و مژه :

روغن درخت چای یکی دیگر از روغن های موثر در رشد و پرورش موهای ابرو و مژه محسوب می شود. این روغن هر نوع عامل مخرب برای ریشه موهای ابرو و مژه را از بین برده و زمینه را برای رشد آنها فراهم می کند.

 

روغن دانه کتان برای رشد ابرو و مژه :

ویتامین E، اسیدهای چرب و فیبر از جمله مواردی هستند که همگی در روغن دانه کتان موجودند. این مواد قابلیت تاثیرگذاری در بهبود سلامت ریشه ابرو و مژه و درنتیجه افزایش رشد آنها را دارند.

 

روغن هسته انگور برای رشد ابرو و مژه :

روغن هسته انگور یکی از روغن هایی است که بدون شک در تقویت رشد ابرو و مژه موثر است. این روغن سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی و معدنی بوده و بیشترین تاثیر را در جوانسازی و فعالسازی ریشه موهای ابرو و مژه دارد.

 

روغن هفت مغز برای رشد ابرو و مژه :

به جرات می توان گفت که روغن هفت مغز مناسب ترین و بهترین انتخاب برای رشد ابرو و مژه خواهد بود. روغن هفت مغز از ترکیب روغن های کرچک، کنجد، سیاهدانه، فندق، پسته، بادام تلخ و بادام شیرین تهیه شده است.

 

نحوه استفاده از روغن های گیاهی برای رشد ابرو و مژه :

تنها دانستن اینکه چه روغنی برای رشد ابرو و مژه مناسب است، کافی نبوده و باید نحوه استفاده از این روغن ها را نیز بدانیم. به طور کلی، اکثر روغن ها دارای شرایط یکسان یا مشابهی جهت استفاده هستند. در ادامه، نکاتی در رابطه با چگونگی استفاده از روغن های گیاهی برای رشد ابرو و مژه ارائه شده است.

_ بهترین زمان استفاده از روغن های گیاهی جهت رشد ابرو و مژه شب ها است.

_ باقی ماندن روغن روی ابرو و مژه تا صبح کافی بوده و پس از آن باید نسبت به شست وشو اقدام کرد.

_ قبل از مالیدن روغن به ابرو یا مژه، لازم است صورت را شست وشو داده و از هرگونه لوازم آرایشی پاک کرد.

_ برای مالیدن روغن به ابرو و مژه می توان از پنبه یا برس ریمل استفاده کرد.

_ ماساژ دادن ابرو و مژه پس از مالیدن روغن، تاثیرگذاری را دوچندان خواهد کرد.

_ بهتر است از روغن های اصل و خالص استفاده شود تا منجر به نتیجه منفی نشود.

آخرین ویرایش : 1400/10/05

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی