سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

آیا وازلین برای رفع و از بین بردن و درمان موخوره خوب است

آیا وازلین برای رفع و از بین بردن و درمان موخوره خوب است

آیا وازلین برای رفع موخوره خوب است :

موخوره به معنای دوشاخه شدن مو بوده و عارضه ای شایع است که در انتهای ساقه مو رخ می دهد. موخوره اگر به موقع درمان نشود، رشد کرده و میزان بیشتری از موها را درگیر می کند. ترفندهای متنوعی برای درمان موخوره وجود دارد که یکی از آنها استفاده از وازلین است. وازلین محصولی تهیه شده از نفت است که یکی از مهمترین کاربردهای آن ترمیم و بازسازی موهای آسیب دیده است.

 

آیا وازلین برای درمان موخوره خوب است :

وازلین در رفع آسیب های مربوط به مو از توانایی منحصر به فردی برخوردار است. موخوره نیز یک نوع آسیب مو است که می تواند توسط وازلین درمان شود. بنابراین در پاسخ به این سوال مهم باید گفت که بله، وازلین یک درمان کننده مهم و موثر برای موخوره به شمار می رود.

 

وازلین چگونه موخوره را درمان می کند :

موخوره علل مختلفی دارد و این عارضه در نهایت به دلیل خشکی بیش از حد ساقه مو و عدم رسیدن مواد مغذی و معدنی به آن اتفاق می افتد. بنابراین برای درمان موخوره باید راهی را پیش گرفت که رطوبت به موها بازگرداند شده و مواد مغذی لازم به موها برسند.

وازلین دارای خواص نرم کنندگی، حفظ رطوبت و آبرسانی است. بنابراین، این ژل می تواند رطوبت مو را حفظ کرده و شکنندگی آن را رفع کند.

 

نحوه استفاده از وازلین برای رفع موخوره :

وازلین برای اینکه موخوره را درمان کند، باید به شکلی درست مورد استفاده قرار بگیرد. علاوه بر این، به کارگیری یکباره از وازلین موثر نبوده و باید تا رفع کامل موخوره از آن استفاده کرد.

  • روش اول :

یک روش استفاده از وازلین برای درمان موخوره، بعد از استحمام است. در این روش، پس از اینکه موها به خوبی شست وشو داده شده و تمیز شدند، انتهای ساقه مو به وازلین شده و ماساژ داده می شود. برای انجام این فرایند بهتر است کف دستها را با وازلین چرب کرده و انتهای موها را با آن ماساژ داد.

لازم به ذکر است حجمی از وازلین که در این مرحله استفاده می شود باید استاندارد بوده و موها را بیش از حد چرب نکند. این نکته در مورد موهایی که خود چرب هستند، اهمیت بیشتری دارد.

  • روش دوم :

روشی دیگر برای رفع موخوره با وازلین وجود دارد که معمولا قبل از استحمام به کار گرفته می شود. در این روش، انتهای موها به وازلین آغشته شده و موها توسط یک کلاه یا کیسه پلاستیکی پوشانده می شوند. این نوع استفاده از وازلین بهتر است روی موهای مرطوب اجرا شود. برای اینکار می توان وازلین را با مقدار کمی آب مخلوط کرد و یا ابتدا موها را با آب اسپری کرد.

در این فرایند بهتر است وازلین هنگام شب انجام گرفته و تا صبح روی موها باقی بماند. پس از این مدت نیز، موها باید توسط یک شامپو ملایم شسته شوند.

آخرین ویرایش : 1400/10/04

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی