سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

آیا صابون ابرو باعث ریزش ابرو میشود

آیا صابون ابرو باعث ریزش ابرو میشود

آیا صابون ابرو باعث ریزش ابرو میشود :

صابون ابرو محصولی است که امروز به طور متداول برای آرایش، فرم دهی و لیفت ابروها مورد استفاده قرار می گیرد. صابون ابرو می تواند ابروها را پرپشت تر و ضخیم تر از آنچه که هستند نشان دهد. مسئله مهمی که در مورد استفاده از محصولات آرایشی وجود دارد، خطرات و عوارض احتمالی آنهاست. این نگرانی در مورد صابون ابرو نیز صدق می کند. حال باید دید که آیا صابون ابرو باعث ریزش ابرو می شود و آیا باید نگران عملکرد این صابون بود؟

 

ویژگی های صابون ابروی مناسب :

صابون ابرو اگر با ترکیبات استاندارد تولید شده باشد، نه تنها ضرری برای ابرو نداشته بلکه موجب تقویت آن نیز می شود. سه ویژگی مهم مورد نیاز برای یک صابون ابروی مناسب عبارتند از:

  • ملایم و بدون عطر است
  • حاوی گلیسیرین است
  • از ph مناسبی برخوردار است

 

آیا صابون ابرو باعث ریزش میشه :

صابون ابرو اگر ویژگی و کیفیت لازم را دارا باشد، خطری برای ابروها نخواهد داشت. با این حال مواردی هستند که عدم توجه به آنها ممکن است ابروها را پس از استفاده از صابون ابرو دچار ریزش کند.

  • شانه زدن بیش از حد ابروها :

جهت استفاده از صابون ابرو از یک برس ابرو استفاده می شود. این برس ابرو کمک میکند تا صابون در جهت درست روی ابروها قرار بگیرد. در این مرحله بهتر است از شانه زدن بیش از حد ابروها توسط برس ابرو پرهیز کرد. شانه زدن بیش از حد ابروها زمانی که صابون روی آن قرار گرفته و خشک شده است، موجب ضربه به ریشه ابروها شده و در نتیجه ریزش ابرو اتفاق می‌افتد.

  • استفاده از صابونی با ph نامناسب :

صابون ابرو نیاز به یک ph متعادل دارد و کم یا زیاد بودن آن دردسرساز خواهد بود.  Ph نامتعادل موجب سوزش، خارش، پوسته پوسته شدن و در نتیجه ریزش ابرو میشود.

  • استفاده از صابون بی کیفیت :

صابون ابرو همانند بسیاری از لوازم آرایشی دیگر لازم است با کیفیت و استاندارد باشد. صابون ابروی که تاریخ انقضای آن گذشته و یا در تولید آن از مواد اولیه نامناسب استفاده شده باشد، کارایی لازم را نخواهد کرد. تنها راه دسترسی به صابون ابروی با کیفیت، مراجعه به داروخانه ها و فروشندگان بهداشتی معتبر است.

 

نحوه استفاده از صابون ابرو :

استفاده از صابون بسیار ساده بوده و تنها نیاز به یک براش یا برس ابروی تمیز دارد. قبل از استفاده از صابون ابرو بهتر است موهای ابرو و یا برس ابرو توسط آب کمی مرطوب شود. این رطوبت موجب خمیری شدن صابون و کارای بهتر آن خواهد شد. در مرحله بعد، ابروها توسط صابون ابرو و برس ابرو در جهت رشد موهای ابرو شانه زده میشوند.

لازم به ذکر است که صابون ابرو نباید به مدت طولانی روی ابروها باقی بماند. این صابون بهتر است قبل از خواب به طور کامل از روی ابروها پاک و شسته شود.

آخرین ویرایش : 1400/10/03

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی