سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

رنگ کردن مو با نسکافه طبیعی و زردچوبه و اکسیدان

رنگ کردن مو با نسکافه طبیعی و زردچوبه و اکسیدان

رنگ مو با نسکافه :

استفاده ی مداوم و مکرر از رنگ های شیمیایی باعث خشکی و شکنندگی موها، ایجاد موخوره، حساسیت های پوستی و در برخی موارد موجب بروز واکنش های آلرژیک می شود. در مقابل استفاده از رنگ های طبیعی برای رنگ کردن مو تغییرات بسیار مثبتی را در موها ایجاد می کند. نسکافه یک نوشیدنی بسیار دلچسبی است که طرفداران بسیار زیادی در سرار جهان دارد. جالب است بدانید که کاربرد نسکافه فقط به عنوان یک نوشیدنی نیست و می توانید از آن برای رنگ کردن موهایتان هم استفاده کنید، البته باید به این نکته توجه داشته باشید که نسکافه تغییرات زیادی را در رنگ موهایتان ایجاد نخواهد کرد و ماندگاری زیادی نیز نخواهد داشت اما به هر حال اگر قصد دارید با یک راهکار طبیعی و بی خطر موهایتان تقویت شود و یک درجه رنگشان روشن تر و یا تیره تر شود استفاده از نسکافه راه حل خوبی می باشد. در ادامه 2 روش برای تهیه رنگ موی طبیعی با نسکافه را به شما آموزش خواهیم داد :

 

روش اول ساخت رنگ مو با نسکافه :

مواد لازم :

 • 6 قاشق غذاخوری نسکافه
 • نصف فنجان روغن زیتون
 • 2 قاشق غذاخوری زردچوبه
 • 3 قاشق غذاخوری عسل طبیعی
 • 1 عدد زرده تخم مرغ

 

نحوه رنگ کردن مو با نسکافه :

نسکافه و روغن زیتون را در یک ظرف ریخته و به خوبی باهم ترکیب کنید. در یک ظرف دیگر زردچوبه، عسل و زرده ی تخم مرغ را ریخته و باهم مخلوط نمایید. محتویات این ظرف را به  ترکیب نسکافه و روغن زیتون اضافه نمایید و مجدد به هم بزنید. اکنون رنگ موی طبیعی شما آماده است. مخلوط را بر روی تمامی موهایتان قرار داده و یک کلاه رنگ را بر روی موها قرار دهید. این ترکیب باید به مدت 4 الی 5 ساعت بر روی سر باقی بماند و پس از آن می توانید با آب گرم آبکشی نمایید.

 

روش دوم ساخت رنگ مو با نسکافه :

مواد لازم :

 • 4 قاشق غذاخوری نسکافه
 • 2 قاشق غذاخوری پودر کاکائو
 • 1 قاشق چای خوری آب لیمو
 • 1 قاشق غذاخوری روغن کنجد
 • 1 عدد اکسیدان گیاهی

 

نحوه رنگ کردن مو با نسکافه :

تمامی مواد فوق را درون ظرفی ریخته و به هم بزنید تا به شکل خمیر درآید. خمیر به دست آمده را بر روی موهای خود قرار داده و اجازه دهید که به مدت 1 الی 2 ساعت بر روی سر باقی بماند و سپس موهایتان را آبکشی کنید.

 

مزایای رنگ کردن مو با نسکافه :

1- نسکافه بافت موها را نرم کرده و درخشندگی فوق العاده ای به آن می دهد.

2- ریشه ی موها را تقویت می نماید.

3- از ریزش موها جلوگیری می کند.

4- نسکافه سفیدی موها را می پوشاند.

 

رنگ کردن مو با نسکافه چه رنگی میشود؟

اینکه بعد از استفاده از رنگ موهای طبیعی گفته شده در بالا موهایتان چه رنگی می شود تا حد زیادی بستگی به رنگ اصلی موهای خودتان دارد. اگر موهایتان روشن است پس از استفاده از هر کدام از رنگ موهای ذکر شده به احتمال زیاد یک یا دو درجه رنگ موهایتان تیره تر می شود و چنانچه رنگ موهای خودتان تیره است  موهای شما به رنگ قهوه ای بلوطی روشن درمی آید.

 

رنگ کردن مو با نسکافه بعد از چند بار رنگ میگیرد؟

به طور کلی رنگ های طبیعی دیرتر از محصولات شیمیایی موجود در بازار بر روی مو رنگ می گیرند. در صورتی که پس از اولین استفاده از رنگ موی طبیعی رنگ مورد نظرتان به دست نیامد می توانید 2 الی 3 مرتبه در طول هفته از آن استفاده کنید تا در نهایت رنگ مطلوب و موردنظرتان حاصل شود.

آخرین ویرایش : 1400/10/03

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی