سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

آیا پارافین تراپی ضرر دارد و عوارض پارافین تراپی چیست؟

آیا پارافین تراپی ضرر دارد و عوارض پارافین تراپی چیست؟

آیا پارافین تراپی ضرر دارد :

پارافین یک موم بهداشتی است که در زمینه مراقبت و زیبایی کاربرد فراوانی دارد. پارافین تراپی موجب جوانسازی پوست و افزایش نرمی و لطافت آن می شود. علاوه بر این، پارافین تراپی در تسکین درد مفاصل و عضلات تاثیر قابل توجهی دارد. ویژگی‌های مثبت پارافین تراپی موجب شده است تا این تکنیک به طور رایج مورد استقبال قرار گیرد. اما یک سوال اساسی وجود دارد و آن این است که آیا پارافین تراپی ضرر دارد؟  با ما همراه باشید تا عوارض و خطرات احتمالی پارافین تراپی را مورد بررسی قرار دهیم.

 

عوارض پارافین تراپی :

به طور کلی پارافین یک ماده بدون خطر، بدون بو و بی رنگ است. از همین رو، استفاده از پارافین تراپی معمولاً خطری به همراه نداشته و اکثر افراد می توانند نسبت به آن انجام اقدام کنند. با این حال، پارافین تراپی همچون بسیاری از اقدامات زیبایی دیگر ممکن است عوارضی در پی داشته باشد که در ادامه به این عوارض اشاره شده است.

  • قرمزی و التهاب پوست
  • خارش پوست
  • سوختگی پوست
  • احساس درد
  • بروز حساسیت و آلرژی
  • بروز جوش های ریز

 

عوارض پارافین تراپی دست و پا :

پارافین تراپی را می‌توان برای نقاط مختلف بدن از جمله صورت، دست، پا، زانو و آرنج انجام داد. عوارض پارافین تراپی دست و عوارض پارافین تراپی پا معمولاً کمتر از عوارض پارافین تراپی صورت است. چراکه پوست صورت نسبت به پوست دست و پا و سایر نقاط بدن نازک تر بوده و از حساسیت بیشتری برخوردار است.

عوارضی که برای پارافین تراپی برشمرده شده اند، احتمال بروز بعد از پارافین تراپی هر نقطه از بدن را دارند. با این حال، شدت بروز این عوارض پس از پارافین تراپی دست و پا نسبت به پارافین تراپی صورت کمتر است.

 

بروز عوارض بعد از پارافین تراپی ناشی از چیست :

همانطور که گفته شد پارافین ‌تراپی در حالت استاندارد، خطری برای پوست و بدن ندارد. به عبارت دیگر، پارافین تراپی معمولاً زمانی عوارض نشان می دهد که برخی از استانداردها در طی انجام آن رعایت نشود.

_ انتخاب پارافین بهداشتی برای پارافین تراپی بسیار مهم است. پارافینی که مورد استفاده قرار می گیرد باید از مراکز معتبر تهیه شود.

_ دمای پارافین ذوب شده قبل از استفاده باید تست شود. پارافین اگر بیش از حد گرم شود موجب سوختگی پوست خواهد شد.

_ برخی از افراد دارای پوستی حساس هستند. افرادی که این شرایط را دارند، بهتر است با وسواس بیشتری از پارافین تراپی استفاده کنند. این افراد بهتر است قبل از مصرف پارافین، واکنش آن را روی قسمت کوچکی از پوست خود تست کنند.

 

آیا پارافین تراپی در بارداری ضرر دارد :

بارداری دوره ای حساس است که انجام بسیاری از اقدامات زیبایی در آن با محدودیت روبرو هستند. پارافین تراپی به‌ دلیل عوارض احتمالی که دارد، بهتر است در این دوران انجام نگیرد.  البته عارضه ‌ای جدی پس از انجام پارافین تراپی در دوران بارداری به ثبت نرسیده است. با این حال برای حفظ سلامت مادر و جنین، بهتر است پارافین تراپی را به بعد از دوران بارداری موکول کرد.

 

پارافین تراپی برای چه افرادی توصیه نمی شود​​​​​​​ :

گاهی ممکن است انجام پارافین ‌تراپی برای برخی از افراد مجاز نباشد:

_ افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند

_ افرادی که دارای حساسیت شدید پوستی هستند

_ افرادی که دارای زخم روی پوست هستند

_ افرادی که نسبت به فرآورده‌های نفتی آلرژی دارند

_ افرادی که از گردش خون این ضعیفی برخوردارند

_ افرادی که دچار مشکلات بی حسی هستند

آخرین ویرایش : 1400/10/03

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی