سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

دلمه های بعد از کاشت ابرو

دلمه های بعد از کاشت ابرو

دلمه های بعد از کاشت ابرو :

کاشت ابرو تکنیکی نوین و پرطرفدار در سراسر جهان است که جهت اصلاح فرم ابرو و جبران ریزش ابرو به کار گرفته می شود.  این روش نتایجی طبیعی داشته و جایگزینی ایده آل برای روش های موقت و غیرطبیعی آرایش ابرو مانند تاتو ابرو محسوب می شود. کاشت ابرو یا پیوند ابرو به دلیل تهاجمی بودن، معمولاً با مجموعه ای از عوارض همراه است. یکی از رایج ترین عوارض کاشت ابرو، ایجاد دلمه در ناحیه پیوند گرافت های مو است.  با ما همراه باشید تا بررسی کنیم که علت ایجاد دلمه های بعد از کاشت ابرو چیست و برای رفع آن چه راهکاری وجود دارد.

 

دلمه های بعد از کاشت ابرو چیست :

در فرآیند پیوند ابرو برای برداشت و کاشت گرافت مو، برش هایی روی پوست ایجاد می شود. این برش ها در نهایت تبدیل به زخم شده و برای ترمیم نیاز به زمان دارند. دلمه در حقیقت به پوسته هایی گفته می شود که بعد از کاشت ابرو روی زخم ها و اطراف آن را می پوشاند. این پوسته ها حاصل ترشحات زخم بوده و از زخم ها در برابر عفونت محافظت می کنند. بنابراین، ایجاد دلمه پس از پیوند ابرو نه‌ تنها خطرناک نبوده بلکه مزایایی نیز دارند.

 

علت ایجاد دلمه بعد از کاشت ابرو :

بروز دلمه بعد از کاشت ابرو اتفاقی کاملا طبیعی و شایع است. به طور کلی، دلمه ها بر اثر واکنش ایمنی بدن نسبت به جراحات وارد شده ایجاد می شوند.  البته بروز دلمه تنها عارضه بعد از کاشت ابرو نبوده و این تکنیک عوارض دیگری همچون التهاب، قرمزی و سوزش و خارش را نیز به همراه دارد.

ناگفته نماند که مهارت و تخصص پزشک در نحوه کاشت ابرو نیز می تواند در ایجاد دلمه تاثیرگذار باشد. هر اندازه که فرآیند پیوند ابرو با ظرافت بیشتری انجام شود، عوارض آن کمتر و دوره نقاهت آن کوتاه تر خواهد بود.

 

آیا دلمه های بعد از کاشت ابرو خطرناک هستند :

در یک کلام باید گفت که ایجاد دلمه بعد از کاشت ابرو کاملاً طبیعی بوده و به هیچ عنوان جای نگرانی ندارد. این دلمه ها معمولاً تا ۷ الی ۱۴ روز بعد از کاشت ابرو کمتر شده و به مرور از بین میروند. 

با این حال، باید توجه داشت که زمان از بین رفتن دلمه ها بعد از کاشت ابرو خیلی طولانی نشود. عدم از بین رفتن به موقع دلمه ها پس از پیوند ابرو ممکن است عوارضی جدی به همراه داشته باشد. بنابراین ضروری است که درصورت ممتد بودن ماندگاری دلمه ها و شدت یافتن آنها پس از حدود یک الی دو هفته، حتماً و حتماً به پزشک مراجعه شود.

 

پیشگیری از ایجاد دلمه بعد از کاشت ابرو​​​​​​​ :

یکی از سوال های رایجی که در رابطه با دلمه های بعد از کاشت ابرو وجود دارد این است که آیا می‌توان از بروز آنها پیشگیری کرد یا نه. به طور کلی، زخم های ایجاد شده پس از عمل کاشت ابرو برای ترمیم دچار دلمه خواهند شد. با این حال، میزان وخامت این دلمه ‌ها را می‌توان توسط تکنیک هایی خاص کمتر کرد. مهمترین اقدامات پیشگیرانه در جهت بروز دلمه ها بعد از کاشت ابرو عبارتند از:

 • پرهیز از مصرف سیگار و الکل 
 • مصرف آنتی بیوتیک به تجویز پزشک
 • خودداری از مصرف آسپیرین یا داروهایی که موجب اختلال در رقت خون می شوند

البته این اقدامات در صورتی تاثیرگذار خواهند بود که هم قبل و هم بعد از عمل کاشت ابرو به کار گرفته شوند.

 

اقدامات موثر در جهت رهایی از دلمه های بعد از کاشت ابرو​​​​​​​ :

به طور کلی دلمه هایی که بر اثر کاشت ابرو ایجاد می شوند، به خودی خود از بین خواهند رفت. اما توصیه این است که اقداماتی جهت رفع سریع تر این دلمه ها به کار گرفت.

 • پرهیز از دستکاری و کندن دلمه
 • خودداری از اعمال فشار به دلمه ها
 • پرهیز از خارش و ماساژ دلمه ها
 • شستشوی دلمه ها با شوینده های ملایم و با آب ولرم از روز سوم به بعد
 • داشتن استراحت و خواب کافی
 • خودداری از خوابیدن روی شکم
 • پیشگیری از برخورد نور آفتاب با ناحیه کاشت

استفاده از برخی روش های خانگی همچون ژل وازلین نیز می تواند در بهبودی دلمه ها تاثیرگذار باشد. با این حال، بهتر است هیچ گونه اقدام خودسرانه برای درمان دلمه ها بعد از کاشت ابرو پیش نگرفت. به عبارت دیگر، تمام روش های قابل استفاده جهت درمان دلمه ها پس از کاشت ابرو، می بایست با مشورت و تحت نظر پزشک متخصص انجام شود.​​​​​​​

آخرین ویرایش : 1400/10/02

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی