سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

آیا هاشور ابرو را میتوان رنگ کرد

آیا هاشور ابرو را میتوان رنگ کرد

آیا هاشور ابرو را می توان رنگ کرد :

یکی از مهمترین اعضای صورت که همواره تحت آرایش و اصلاح قرار می گیرد، ابرو است. ابروها نقش مهمی در زیبایی و جذابیت چهره دارند و تکنیک های گوناگونی برای آرایش آن وجود دارد. یکی از روش های نیمه دائم آرایش ابرو، تکنیک هاشور ابرو است که امروزه استفاده رایجی پیدا کرده است. هاشور ابرو ویژگی هایی دارد که برای ماندگاری و کیفیت بالا مراقبت هایی خاص را می طلبد. پرسش رایجی که همواره بین افراد علاقه مندان هاشور ابرو وجود دارد این است که آیا هاشور ابرو را می توان رنگ کرد یا نه. با ما همراه باشید تا بایدها و نبایدهای هاشور ابرو را مورد بررسی قرار دهیم.

 

هاشور ابرو چیست :

هاشور ابرو روشی نوین و پیشرفته است که جهت آرایش نیمه دائم ابروها به کار می رود. تکنیک هاشور ابرو مدل های گوناگونی دارد و می تواند مطابق با سلیقه و علاقه شخصی اجرا شود. این روش موجب می شود که ابروها ظاهری کامل و پرپشت داشته باشند، بطوریکه نیاز به استفاده از مداد یا سایه ابرو نباشد.

در روش هاشور ابرو، رنگ مخصوص توسط سوزن های یکبار مصرف و با استفاده از دستگاه تاتو در لایه زیرین پوست تزریق می شود. هر اندازه که رنگ و تجهیزات مورد استفاده دارای کیفیت بالایی بوده و با مهارت کافی انجام گیرد، نتیجه بدست آمده راضی کننده خواهد بود.

 

آیا ابروی هاشور زده را می توان رنگ کرد :

برخی از افراد پس از انجام هاشور ابرو، نسبت به رنگ کردن ابروها احساس نیاز می کنند. رنگ کردن ابرو بعد از هاشور ممکن است به دلیل تغییر رنگ طبیعی ابروها و یا عدم رضایت از رنگ هاشور اتفاق بیفتد. به طور کلی، رنگ کردن ابروی هاشور زده زمانی مجاز است که:

  • زخم های حاصل از هاشور کاملا ترمیم شده باشد :

رنگی که برای رنگ کردن ابرو مورد استفاده قرار می گیرد، خاصیت شیمیایی دارد. بدیهی است که مواد شیمیایی در فرایند ترمیم و بازسازی زخم ها اختلال ایجاد کرده و حتی وضعیت آنها را وخیم تر می کند.

  • ابروی هاشور خورده نیاز به ترمیم نداشته باشد :

مرحله ترمیم هاشور ابرو به اندازه مرحله اولیه انجام آن مهم است. در این مرحله نیز خراش هایی روی پوست ایجاد می شوند که نیاز به ترمیم دارند.

 

زمان رنگ کردن ابروها پس از هاشور :

ابروهایی که هاشور زده می شوند، ابتدا رنگی تیره داشته و سپس به مرور کمرنگ می شوند. رنگ واقعی ابروها پس از هاشور زمانی  مشخص می شود که فرایند پوست ریزی و ترمیم به اتمام رسیده باشد.

با این توضیحات، برای رنگ کردن ابرو پس از هاشور لازم است حداقل یک ماه صبر کرد. پس از حدود یک ماه می توان شاهد رنگ نهایی ابروها بود و سپس در مورد رنگ کردن آن تصمیم گیری کرد.

 

آیا تغییر رنگ ابروها پس از هاشور امکان پذیر است :

همانطور که گفته شد، یکی از علل اصلی رنگ کردن ابروها بعد از هاشور عدم رضایت از طیف رنگی تزریق شده است. افرادی که به این دردسر دچار شده اند به جز رنگ کردن معمولی ابرو، می توانند از تکنیک دکوپاژ استفاده کنند.

دکوپاژ فرایندی است که جهت تغییر رنگ هاشور ابرو مورد استفاده قرار می گیرد. در دکوپاژ ابرو، فرایند تزریق رنگ مجددا انجام می شود تا رنگ قبلی پوشش داده شود. البته رنگی که در تکنیک دکوپاژ مورد استفاده قرار می گیرد، جز رنگهای خام بوده و قادر به تغییر تناژ رنگی هاشور است.

 

پاک کردن هاشور ابرو :

هاشور ابرو را در صورت نیاز می توان به کلی پاک کرد و از بین برد. این فرایند زمانی ضرورت می یابد که فرد پس از انجام هاشور ابرو دچار پشیمانی شده است. تکنیکی که برای پاک کردن هاشور ابرو مورد استفاده قرار می گیرد، روش ریموور نام دارد.

در فرایند ریمو هاشور ابرو، رنگدانه های تزریق شده به زیر پوست استخراج می شوند. این تکنیک دارای ویژگی هایی خاص بوده و فرایند متفاوتی دارد. ناگفته نماند که ریمو هاشور ابرو می بایست توسط فردی آموزش دیده و به وسیله دستگاه مخصوص انجام شود.

آخرین ویرایش : 1400/10/02

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی