سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

رنگ مو با بابونه و صابون

رنگ مو با بابونه و صابون

رنگ مو با بابونه و صابون :

راه های زیادی برای رنگ کردن موها وجود دارد. رفتن به سالن های زیبایی و استفاده از رنگ های شیمیایی و پودر دکلره و یا  استفاده از رنگ های موقت همگی راهکارهایی هستند که امروزه اکثر خانم ها از آن ها استفاده می کنند اما تعداد بسیار کمی از این افراد در خصوص مضرات و معایب رنگ های شیمیایی مطلع هستند. محصولات شیمیایی مو همگی حاوی آمونیاک و پاربن هستند که علاوه بر اینکه به موها آسیب می زنند برای سلامتی انسان نیز میتوانند مضر باشند. بنابراین به جای استفاده از رنگ های شیمیایی بهتر است که از رنگ های طبیعی و گیاهی استفاده نمایید. بابونه گیاهی بسیار پرخاصیت است که به صورت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه علاوه بر خواص دارویی در زمینه ی زیبایی پوست و مو هم کاربرد دارد. با پودر گیاه بابونه می توانید به سادگی یک رنگ گیاهی در خانه تهیه نمایید. برای تهیه این رنگ مراحل زیر را دنبال کنید :

 

طرز رنگ کردن مو با بابونه و صابون :

مواد لازم :

  • یک قاشق غذاخوری صابون مایع یا گلنار مایع شده
  • پنج قاشق غذاخوری پودر گیاه بابونه
  • یک لیوان آب

 

پودر بابونه را در ظرفی ریخته و یک لیوان آب به آن اضافه نمایید. سپس صابون مایع را نیز به آن اضافه کنید. ظرف را بر روی حرارت قرار دهید و اجازه دهید که این ترکیب به مدت 5 دقیقه بر روی حرارت باشد تا به جوش بیاید. بعد از گذشت این مدت زمان ظرف را از روی شعله حرارت برداشته و به کناری بگذارید تا سرد شود. اکنون رنگ موی شما آماده است. مخلوط پودر بابونه و صابون را بر روی موهایتان ریخته و به خوبی ماساژ دهید. یک کلاه پلاستیک رنگ را بر روی موهایتان بگذارید. این مخلوط باید به مدت 1 ساعت بر روی سر باقی بماند و بعد از آن موهای خود را با آب گرم آبکشی نمایید.

 

مزایای رنگ کردن با بابونه و صابون :

_ موهای سر نیز همچون بدن به غذا احتیاج دارند. بابونه در تغذیه موها به شما کمک می کند.

_ بابونه موجب نرمی و لطافت موهایتان خواهد شد.

_ اگر موهایتان به هر دلیلی کدر و بی روح شده است بابونه می تواند موجب درخشندگی آن ها شود.

_ بابونه از ریزش و بروز شوره سر جلوگیری می کند.

_ از دیگر خواص گیاه بابونه این است که موخوره را به کمترین حد ممکن کاهش داده و از دو تکه شدن موها جلوگیری می نماید.

 

رنگ کردن مو با بابونه و صابون چه رنگی میشود :

بعد از استفاده از این رنگ موی طبیعی موهایتان یک درجه روشن تر از قبل خواهد شد. در صورتی که می خواهید رنگ موهایتان روشن تر شود باید به دفعات بیشتری از این رنگ مو استفاده نمایید تا در نهایت به نتیجه ی مورد نظر برسید.

آخرین ویرایش : 1400/10/02

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی