سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ساخت لاک ناخن با مواد طبیعی بدون برق ناخن در خانه

ساخت لاک ناخن با مواد طبیعی بدون برق ناخن در خانه

ساخت لاک ناخن با مواد طبیعی بدون برق ناخن در خانه :

آرایش و آراستگی زنان بدون رنگ مناسب ناخن کامل نمی شود و اکثر خانم ها مایل به استفاده از لاک ناخن هستند. با این حال، اغلب مواد شیمیایی موجود در لاک ناخن، باعث زرد و شکننده شدن ناخن‌ها شده و موجب می‌شود که ناخن ‌ها ناخوشایند و فرسوده به نظر برسند. یک راه حل آسان برای این امر، استفاده از لاک ناخن طبیعی خانگی است که عاری از تمام مواد شیمیایی سمی بوده و سازگار با پوست است. با ما همراه باشید تا همه چیزهای لازم در مورد نحوه ساخت لاک طبیعی ناخن را بدانیم.

 

ساخت لاک ناخن با حنا :

_ برای ساخت لاک ناخن با حنا، مقداری پودر حنا و آب ولرم مورد نیاز است. پودر حنایی که انتخاب می شود بهتر است با کیفیت و خوش رنگ باشد. این روش، شاید طبیعی ترین و ساده ترین روش برای ساخت لاک ناخن باشد. لاک ناخن با حنا نه تنها موجب خوش رنگ شدن ناخن ها که موجب تقویت و افزایش سلامتی ناخن ها نیز می شود.

_ با مخلوط کردن آب و حنا خمیری بدست می آید که می توان از آن به عنوان لاک ناخن طبیعی استفاده کرد. این خمیر باید غلظت مناسبی داشته باشد.

_ در این مرحله خمیر بدست آمده توسط گوش پاک کن و یا برس لاک روی ناخن ها مالیده می شود.

_ لازم است خمیر اضافی مالیده شده به اطراف ناخن پاک شود تا پوست اطراف ناخن رنگ نگیرد.

_ حنا هر چه زمان بیشتری روی ناخن ها باقی بماند، رنگ پررنگتری خواهد داشت. پس از حدود یک ساعت می توان حنا را از روی ناخن ها پاک و رنگ ناخن ها را مشاهده کرد.

_ توجه کنید که ماندگاری لاک حنا روی ناخن تقریبا دائمی بوده و به راحتی پاک نمی شود. این نوع لاک ناخن، با رشد ناخن ها و به مرور زمان از بین خواهد رفت.

 

ساخت لاک ناخن با روغن زیتون، خاک رس سفید و حنا :

_ یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را با نصف قاشق غذاخوری خاک رس سفید مخلوط می کنیم تا خمیری صاف به دست آید. روغن زیتون ناخن ها را مرطوب نگه می دارد و خاک رس نیز به ناخن ها درخشندگی می بخشد.

_ برای رنگ دادن به این لاک ناخن می توانیم از حنا استفاده کنیم. حنا در رنگ های مختلف موجود است و برای ایجاد رنگ طبیعی در ترکیب لاک ناخن انتخاب مناسبی است. حنا را به ترکیب روغن زیتون و خاک رس اضافه می کنیم تا خمیری یکدست ایجاد شود.

_ حال با استفاده از یک برس لاک قدیمی یا تکه ای پنبه، لاک را به طور یکنواخت روی ناخن های خود می مالیم. این لاک ناخن بهتر است حداقل 15 تا 60 دقیقه روی ناخن بماند و در تماس با هوا خشک شود. طول این زمان وابسته به میزان رنگ دلخواه تعیین می شود.

_ اگر در ساخت این لاک ناخن از حنا استفاده شده است، لازم است باقی مانده های اضافی روی پوست پاک شوند. برای تمیز کردن اطراف ناخن و سطح پوست می توان از پنبه مرطوب استفاده کرد.

_ این لاک ناخن برای رنگدهی بهتر، باید هر از گاهی مرطوب شود. برای مرطوب کردن لاک روی ناخن از پنبه مرطوب استفاده می شود.

_ پس از خشک شدن لاک، می توان آن را توسط یک پارچه مرطوب از روی ناخن پاک کرد. در حین انجام این کار، بهتر است ناخن های خود را به آرامی مالش دهیم تا ناخن ها صاف و لطیف شوند.

_ برای داشتن ناخن های براق طبیعی رنگ آمیزی شده، کافیست هر چند وقت یکبار این فرایند را تکرار کنیم.

 

ساخت لاک ناخن با روغن زیتون، ریشه گیاه آلکانت و موم زنبور عسل :

_ اول از همه، باید مواد لازم برای ساخت این لاک ناخن را تهیه کنیم: نصف قاشق غذاخوری ریشه گیاه آلکانت، 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون، یک چهارم قاشق چایخوری موم زنبور عسل و 2 قطره روغن ویتامین ای.

_ برای ساخت این لاک ابتدا روغن زیتون و ریشه گیاه آلکانت را در یک ظرف مناسب گرم می کنیم. پس از گرم شدن این دو ماده، ظرف را از روی حرارت برداشته و به مدت 5 دقیقه کنار می گذاریم. ریشه گیاه آلکانت سبب رنگدهی قرمز به لاک ناخن می شود.

_ در این مرحله، مخلوط بدست آمده از یک صافی رد می شود تا ریشه های آلکانت جدا شوند.

_ حالا مخلوط صاف شده را همراه با موم زنبور عسل یک بار دیگر داخل ظرف ریخته و روی حرارت قرار می دهیم.

_ پس از اینکه مخلوط کاملا ذوب شد، نوبت به افزودن روغن ویتامین E و سپس برداشتن ظرف از روی حرارت می رسد.

_ زمانی که مخلوط به دست آمده خنک شد، می توان آن را روی ناخن ها قرار داد. در این گام بهتر است از یک برس قدیمی لاک استفاده کرده و لاک را به طور یکنواخت روی ناخن های خود بمالیم.

_ فراموش نکنیم که از لکه دار کردن اطراف ناخن و روی پوست توسط لاک پیشگیری کنیم.

 

ساخت لاک ناخن با سایه چشم :

_ سایه چشمی که برای ساخت این لاک مورد نیاز است می تواند حالت جامد، پودری و یا مایع و با رنگ دلخواه باشد. برای استفاده از سایه چشم جامد لازم است آن را به خوبی کوبید تا به پودر یکدست رسید.

_ در این مرحله سایه چشم پودر شده را باید با برق ناخن مخلوط کرد. برای این کار می توان سایه پودر شده را توسط قیفی کاغذی به درون شیشه برق ناخن اضافه کرد و با خلال دندان به خوبی هم زد. سایه پودر شده باید به قدری اضافه شود که لاک ناخن به غلظت مناسب برسد.

_ مطابق با سلیقه خود می توانیم به این لاک ناخن، اکلیل نیز اضافه کنیم.

_ لاک ناخن اکنون آماده استفاده است. این لاک را می‌توان همچون لاک های معمولی با استفاده از برس لاک روی ناخن ها مالید.

 

ساخت لاک ناخن با پودر رنگ و چسب چوب :

_ مواد لازم برای ساخت این لاک ناخن عبارتند از: یک قاشق رنگ پودری میکا در طیف رنگی دلخواه، دو قاشق چسب چوب رقیق شده با آب، یک قاشق محلول پروپیلین گلایکول

_ برای ساخت این لاک ابتدا رنگ پودری با محلول پروپیلین به خوبی مخلوط شده و سپس چسب چوب به آن اضافه می شود. این سه مواد باید به قدری هم زده شوند که یک ترکیب یکنواخت به دست آید.

_ زمانی که این سه مواد به خوبی ترکیب شدند، لاک ناخن قابل استفاده خواهد بود. برای مالیدن این لاک روی ناخن بایستی از برس لاک ناخن استفاده شود.

_ ترکیب به دست آمده را می توانیم با استفاده از سرنگ در ظرف مخصوص لاک ناخن ریخته و برای مدتی از آن استفاده کنیم.

 

مزایای استفاده از لاک ناخن های خانگی :

دلایل محکم و قانع کننده ای وجود دارند که موجب می شوند لاک ناخن های شیمیایی را کنار گذاشته و به سراغ لاک ناخن های طبیعی و خانگی برویم. لاک ناخن های شیمیایی معایب متعددی دارند:

  • برای سلامتی مضر هستند.
  • برای افراد درگیر با مشکلات تنفسی خطرناک هستند.
  • برای پاک شدن نیاز به استون و سایر مواد شیمیایی دارند.
  • دچار ضعف و شکنندگی ناخن ها می شوند.
  • رشد ناخن ها را مختل می کنند.
  • و از همه مهمتر برای محیط زیست خطر زا هستند.

در ترکیب لاک ناخن هایی که در خانه ساخته می شوند، هیچگونه مواد شیمیایی به کار نمی رود. گاهی نیز ترکیب های به کار رفته در ساخت این نوع لاک ناخن ها، خواصی دارند که حتی موجب افزایش شادابی و سلامتی ناخن می شوند.

آخرین ویرایش : 1400/10/01

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی