سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

آیا وازلین پوست صورت را سیاه می کند

آیا وازلین پوست صورت را سیاه می کند

آیا وازلین پوست صورت را سیاه می کند؟

وازلین استفاده رایجی در زمینه آرایش و زیبایی پوست دارد. این ژل به دلیل خاصیت نرم کنندگی و پاک کنندگی که دارد، دارای کاربردهای رایجی است. وازلین نه تنها برای زیبایی پوست صورت که برای زیبایی پوست تمام نقاط بدن خاصیت فوق العاده ای دارد. با این حال، استفاده از وازلین برای برخی از افراد دارای شبهاتی خاص است که یکی از رایج ترین آنها خاصیت تیره کنندگی وازلین است. اما آیا وازلین پوست صورت را سیاه می کند؟

 

وازلین چیست :

وازلین یک ژله نفتی خالص و تصفیه شده است که سال های زیادی است مورد استفاده قرار می گیرد. وازلین محصولی به دست آمده از نفت بوده و کاربرد رایجی در تهیه لوازم آرایشی و زیبایی دارد. دسترسی به ژل وازلین از طریق داروخانه ها و فروشگاههای بهداشتی معتبر به راحتی امکان پذیر است.

 

آیا وازلین باعث تیرگی پوست می شود :

پرسش اصلی این است که آیا وازلین باعث سیاهی صورت می شود؟ به طور کلی، نظر مشخص و ثابت شده ای در رابطه با خاصیت تیره کنندگی وازلین وجود ندارد. اینکه وازلین باعث تیرگی پوست می شود ممکن است عقیده تنها برخی از افراد باشد.

به نظر می رسد وازلین درصورتی موجب تیرگی پوست می شود که برای مدت زمان طولانی روی آن قرار گیرد. به عبارت دیگر، قرار گرفتن دراز مدت وازلین روی پوست موجب جذب گرد و غبار و آلودگی ها می شود. این آلودگی ها در نهایت موجب از بین رفتن شفافیت و کدر شدن پوست می شوند.

 

مدت زمان قرار گرفتن وازلین روی پوست :

همانطور که گفته شد، برای اینکه وازلین موجب تیرگی پوست نشود، باید زمان قرار گرفتن آن روی پوست را مدیریت کرد. بهترین زمان استفاده از وازلین برای پوست، هنگام شب و قبل از خواب است. شست و شوی صورت نیز می تواند صبح هنگام انجام گیرد.

در طول شب، پوست به خوبی استراحت کرده و در معرض آلودگی های خاصی قرار نمی گیرد. از همین رو است که طول شب ایده آل ترین زمان استفاده از وازلین محسوب می شود. ناگفته نماند که پوست قبل از آغشته شدن به وازلین باید کاملا تمیز باشد.

 

آیا وازلین باعث سیاهی دور چشم می شود :

سیاهی دور چشم به دلایل متنوعی رخ می دهد و افراد بسیاری معمولا درگیر این ویژگی می شوند. وازلین اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرد، نه تنها باعث سیاهی دور چشم نمی شود بلکه موجب افزایش شفافیت آن نیز خواهد شد.

برای اثرگذاری بهتر وازلین بر روی سیاهی دور چشم بهتر است آن را با چند قطره آبلیمو ترکیب کرد. قرار گرفتن ترکیب وازلین و آبلیمو به مدت یک ساعت روی پوست اطراف چشم کافیست. پس از یک ساعت لازم است وازلین پاک شده و پوست شست وشو داده شود. لازم به تاکید است که برای عدم سیاه تر شدن دور چشم توسط وازلین، نباید آن را برای مدت طولانی روی پوست قرار داد.

آخرین ویرایش : 1400/09/28

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی