سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

رنگ کردن مو با قهوه و چای

رنگ کردن مو با قهوه و چای

رنگ مو با قهوه و چای :

قبل از تولید و عرضه ی رنگ های شیمیایی به بازار بسیاری از بانوان در سرتاسر دنیا از مواد طبیعی برای رنگ کردن موهایشان استفاده می کردند. این روزها به دلیل تولید رنگ های شیمیایی در برندهای مختلف و عرضه به بازار و فروشگاه های لوازم آرایشی، رغبت کمتری به استفاده از رنگ های طبیعی و گیاهی وجود دارد اما با این حال توصیه ما این است که اگر به طور مکرر و مداوم رنگ موهایتان را تغییر می دهید برای جلوگیری از آسیب رسیدن به آن ها از رنگ های گیاهی استفاده کنید. قهوه و چایی هر دو نوشیدنی های بسیار دلپذیری هستند که می توانید از آن ها برای تهیه ی رنگ مو استفاده کنید.

 

نحوه رنگ کردن مو با قهوه و چای :

 برای طرز تهیه رنگ مو با قهوه و چای کافیست یک ظرف فلزی حاوی آب را بر روی حرارت قرار دهید و سپس 1 قاشق غذاخوری پودر حنا و  3 قاشق غذاخوری چای سیاه و یک بسته پودر قهوه را در آب بریزید و اجازه دهید که هر دو مواد به مدت 20 دقیقه در آب به آهستگی بجوشند تا در نهایت به حالت رنگ غلیظ درآیند. بعد از آن ظرف را از روی شعله برداشته و به کناری بگذارید تا خنک شود و پس از آن ترکیب پودر حنا چای سیاه و پودر قهوه را به موهایتان بمالید. اجازه دهید که به مدت 1 ساعت این ترکیب بر روی موهایتان بماند و سپس آبکشی کنید.

 

فواید رنگ کردن مو با قهوه و چای :

_ قهوه موجب بهبود ضخامت بافت و رنگ موهای شما می شود.

_ قهوه ساقه مو را محکم تر و صاف تر می کند.

_ قهوه و چای هر دو حاوی مقادیر زیادی از کافئین هستند. کافئین موجود در قهوه و چای در درمان ریزش مو بسیار موثر است.

_ قهوه باعث نرمی لطافت و درخشندگی موها می شود.

_ قهوه پوشش بسیار خوبی برای موهای سفید می باشد بنابراین اگر می خواهید کمتر دچار سفیدی مو شوید و از یک رنگ طبیعی برای مخفی کردن موهای سفیدتان استفاده نمایید قهوه بهترین گزینه است.

_ چای سیاه یکی از چای های طبیعی است که در مقایسه با سایر چای های گیاهی و طبیعی از خواص آنتی اکسیدان بیشتری برخوردار است و برای سلامتی مو بسیار مفید است.  

 

رنگ کردن مو با قهوه و چای بعد از چند بار رنگ میگیرد :

یکی از معایب رنگ های طبیعی این است که دیرتر از محصولات شیمیایی رنگ می گیرند و و باید چندین بار آن‌ها را به کار برد تا در نهایت رنگ مطلوب بدست بیاید بنابراین اگر پس از استفاده از این رنگ طبیعی و شست و شوی موهایتان رنگی که مدنظرتان بود حاصل نشد،برای چندین روز متوالی این کار را انجام دهید. 

 

رنگ مو با قهوه و چای چه رنگی می شود؟

ترکیب قهوه و چای در موهای تیره هایلایت های قهوه ای روشن بسیار دلنشینی ایجاد می کند و در موهای روشن نیز این هایلایت ها تیره رنگ تر است. همچنین تمامی موهای سفیدتان نیز پوشش داده می شود. این رنگ طبیعی به موهایتان درخشندگی و شکل و قیافه ی جدیدی می دهد.

آخرین ویرایش : 1400/09/22

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی