سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

آیا می توان هاشور ابرو رو پاک کرد

آیا می توان هاشور ابرو رو پاک کرد

آیا می توان هاشور ابرو رو پاک کرد :

هاشور ابرو اقدامی است که در جهت جبران ریزش موی ابرو و پرپشت سازی و فرم دهی به ابروها انجام میگیرد. تکنیک هاشور ابرو انواع مختلفی دارد و هر کس مطابق با سلیقه خود می تواند آن را انجام دهد. اما گاهی اتفاق می‌افتد که فرد نسبت به پاک کردن هاشور ابرو احساس نیاز میکند. میل به پاک کردن هاشور ابرو به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. اما آیا می توان هاشور ابرو را پاک کرد و به  فرم ابروهای پیشین بازگشت؟

 

پاک کردن هاشور ابرو چگونه امکان پذیر است :

در طی اجرای هاشور ابرو، رنگدانه هایی مخصوص توسط سوزن های یکبار مصرف به زیر پوست انتقال داده شده و در نواحی مورد نظر کاشت می شوند. این رنگدانه ها معمولا ماندگاری موقت و در حدود یک سال دارند. با این حال، پس از گذشت یک سال رنگدانه ها به طور کامل از بین نرفته و به هر حال اثرات محوی از آنها بر جای می ماند.

پاک کردن هاشور ابرو زمانی به نتیجه می‌رسد که رنگدانه های کاشته شده به طور کامل از بین رفته و یا از زیر پوست خارج شوند.

 

پاک کردن هاشور ابرو با لیزر :

استفاده از لیزر یک راهکار قطعی برای پاک کردن هاشور ابرو است.  لیزر میتواند هاشور ابرو را در طی دو تا پنج جلسه به طور کامل از بین ببرد. اما این روش به دلیل یک عیب بزرگی که دارد، معمولاً مورد استفاده قرار نمی گیرد. لیزر به ریشه موهای ابرو آسیب رسانده و ممکن است حتی آنها را به طور کامل از بین ببرد.

 

پاک کردن هاشور ابرو با ریموور :

ریموو ابرو یکی از رایج ترین تکنیک هایی است که امروزه جهت حذف هاشور ابرو به کار برده می شود. این فرایند توسط دستگاهی به نام ریموور انجام می گیرد. فرایند ریموو ابرو شامل بیرون کشیدن رنگدانه‌های تزریق شده توسط برخی محلول های شیمیایی است.

 

پاک کردن هاشور ابرو با کاور کردن​​​​​​​ :

کاور کردن هاشور ابرو به معنای پوشاندن رنگدانه‌های هاشور ابرو توسط رنگدانه های همرنگ پوست است. با وجود تاثیر مثبت و قابل قبولی که این روش دارد، از معایب آن نباید غافل شد. رنگدانه ها تزریق شده به پوست در فرایند کاور کردن ممکن است در دراز مدت از بین رفته و ظاهری ناهمگون در پوست ایجاد شود. روش کاور کردن به خصوص برای هاشوری که با رنگدانه های تیره انجام شده است، اصلاً مناسب نیست.

 

پاک کردن هاشور ابرو با جراحی :

جراحی یک روش قطعی و حتمی برای پاک کردن هاشور ابرو است. در این روش، بخش هاشور خورده پوست برش داده شده و با پوست جدید جایگزین می شود. این روش به دلیل تهاجمی بودن و به همراه داشتن عوارض، از استقبال بسیار کمی مواجه است.

 

پاک کردن هاشور ابرو با اسید​​​​​​​ :

استفاده از محلول اسید به عنوان یک راهکار برای پاک کردن هاشور ابرو معرفی شده است.  پاک کردن هاشور ابرو با اسید به زمان بیشتری احتیاج دارد. این تکنیک با لایه برداری چند باره از پوست، موجب از بین رفتن رنگدانه های کاشته شده می شود. محلول اسیدی ممکن است عوارض جبران ناپذیری برای پوست به همراه داشته باشد. از همین رو، استفاده از آن به صورت خودسرانه و بدون نظر پزشک اکیدا ممنوع است.

 

پاک کردن هاشور ابرو با محصولات در بازار​​​​​​​ :

امروزه می توان به محصولات مختلف پاک کننده هاشور ابرو در بازار دسترسی داشت. در ساخت محصولات پاک کننده هاشور ابرو، ترکیباتی به کار رفته اند که قادر به بیرون کشیدن رنگدانه ها از زیر پوست هستند.

کرم ها و محلول هایی که به عنوان پاک کننده هاشور ابرو وارد بازار شده‌اند، تنوع بالایی دارند. این تنوع موجب شده است که انتخاب یک محصول تاثیرگذار و معتبر کاری پیچیده به نظر برسد. از همین رو برای پاک کردن هاشور ابرو به این روش، بهتر است از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه راهنمایی گرفت.

 

پاک کردن هاشور ابرو با آب نمک​​​​​​​ :

نمک خاصیت پاک کنندگی هاشور ابرو را دارد؛ به شرطی که به طور مداوم و حداقل برای یک تا دو ماه مورد استفاده قرار بگیرد. برای استفاده از نمک باید مقداری از آن را در آب حل کرد و ابروها را روزانه با آن ماساژ داد.

روش دیگری برای استفاده از نمک وجود دارد که باید توسط متخصص انجام گیرد. در این روش، محلول آب نمک توسط سرنگ و سوزن به زیر پوست ابرو تزریق می شود. بدیهی است که این روش تاثیر بیشتری خواهد داشت.

علاوه بر این، استفاده از آب نمک به نوع دیگری نیز امکان پذیر است. در این روش، پوست ابروی هاشور خورده بریده شده و محلول آب نمک به داخل برش منتقل می شود. این نوع استفاده از آب نمک برای پاک کردن هاشور ابرو با نام سالابریژن نیز شناخته می‌شود.

 

پاک کردن هاشور ابرو به روش خانگی :

پاک کردن هاشور ابرو به روش خانگی نیاز به زمان طولانی و صبر و حوصله فراوان دارد. البته این روش ها بیشتر زمانی موثر خواهند بود که هاشور ابرو ظاهری کمرنگ و محو داشته باشد. روش های متنوع و گوناگونی برای پاک کردن هاشور ابرو در خانه شناخته شده است که موثرترین آنها استفاده از سرکه و آلوئه ورا است.

  • سرکه

سرکه حاوی اسیدهای میوه بوده و می تواند در پاک شدن هاشور ابرو موثر باشد. در این روش، ابروها می بایست به طور مرتب توسط سرکه ماساژ داده شوند تا سرکه بتواند به زیر پوست نفوذ کرده و رنگدانه ها را از بین ببرد.

  • آلوئه ورا

در این روش بهتر است ابتدا یک مخلوط خمیری تهیه کرد و سپس مورد استفاده قرار داد. این خمیر از ترکیب یک قاشق ژل آلوئه ورا، مقداری نمک، ویتامین e و عسل به دست می آید. این خمیر باید هر روز و به مدت ۴۰ دقیقه تا یک ساعت روی پوست ابرو قرار داده شود.

آخرین ویرایش : 1400/09/21

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی