سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

آیا پماد بتامتازون برای رشد ابرو خوب است؟

آیا پماد بتامتازون برای رشد ابرو خوب است؟

آیا پماد بتامتازون برای رشد ابرو خوب است :

ابرو یکی از اعضای تاثیرگذار در زیبایی چهره است که اگر از آن به درستی مراقبت نشود، دچار مشکل خواهد شد. مهمترین مشکلی که برای ابرو پیش می‌آید ریزش آن است که با گذر سن و به طور ناخودآگاه و یا بر اثر عواملی خاص اتفاق می‌افتد. پیشگیری از ریزش ابرو به روش های مختلفی امکان پذیر است. در این میان، استفاده از پماد بتامتازون یکی از راهکارهای افزایش رشد ابرو معرفی شده است. اما آیا پماد بتامتازون برای رشد ابرو خوب است؟

 

پماد بتامتازون چیست :

پماد بتامتازون دارویی است که به صورت موضعی مصرف میشود. این دارو معمولا برای درمان حساسیت های پوستی، التهاب پوست، خارش پوست و مشکلاتی از قبیل اگزما تجویز می شود. پماد بتامتازون را معمولاً می توان بدون نسخه و از داروخانه های مختلف تهیه کرد، ولی پیشنهاد می شود برای رشد ابرو بدون تجویز پزشکتان استفاده نکنید.

 

آیا پماد بتامتازون تاثیری در رشد ابرو دارد :

در تاثیر و فواید پماد بتامتازون برای رشد ابرو، برخی از کارشناسان معتقدند پماد بتامتازون دارای ترکیباتی است که موجب تحریک رشد موی ابرو میشود. با این حال، سابقه نشان می‌دهد که استفاده از پماد بتامتازون در جهت رشد ابرو برای برخی از افراد بسیار موثر و برای برخی دیگر بی‌نتیجه بوده است.

با توجه به عدم خطر زا بودن پماد بتامتازون، می توان تاثیر آن را در رشد ابرو با اجازه پزشک تست کرد. مصرف پماد بتامتازون برای رشد ابرو پس از مشورت با پزشک متخصص انجام گیرد.

 

نحوه استفاده از پماد بتامتازون برای رشد ابرو :

پماد بتامتازون در صورتی می‌تواند برای رشد ابرو موثر واقع شود که به طور مرتب و مداوم و به شکل درست مورد استفاده قرار بگیرد.

1- قبل از استفاده از این پماد بهتر است ابروها شستشو داده شده و از هرگونه اثرات لوازم آرایشی پاک شود. این اقدام موجب نفوذ بهتر بتامتازون به پیاز موهای ابرو خواهد شد.

2- در گام بعد مقداری از پماد توسط گوش پاک کن و یا انگشت دست روی تمام نواحی ابروها و در جهت رشد موها مالیده می شود. قابل ذکر است که هروسیله ای که برای مالیدن پماد روی ابرو مورد استفاده قرار می گیرد، باید کاملا تمیز و بدون آلودگی باشد.

3- ماساژ ملایم و چند دقیقه ای ابروها توسط پماد بتامتازون، موجب جذب بهتر آن خواهد شد.

4- پس از اینکه پماد حدود ۳۰ دقیقه روی ابروها باقی ماند، می توان آن را پاک کرد و ابروها را شست.

 

این فرایند بهتر است به طور میانگین یک یا دو نوبت در طول شبانه روز اجرا شود. استفاده از پماد بتامتازون در جهت رشد ابرو حداقل باید به مدت یک ماه انجام گیرد تا به نتیجه موثری برسد.

 

چه کسانی نباید از پماد بتامتازون استفاده کنند :

به طور کلی مصرف پماد بتامتازون برای افرادی نامناسب است که:

  • دارای زخم روی پوست هستند
  • مستعد جوش و آکنه هستند
  • دچار آلرژی و حساسیت پوستی هستند 
  • در حال مصرف پمادهای موضعی دیگر هستند

 

عوارض استفاده از پماد بتامتازون برای رشد ابرو :

رایج ترین عارضه ای که ممکن است پس از مصرف پماد بتامتازون رخ دهد، بروز جوش است. البته این اتفاق اکثراً در افرادی رخ می دهد که دارای پوست بسیار چرب هستند. با این حال اگر فردی پس از مصرف پماد بتامتازون شاهد بروز جوش های ریز روی پوست شد، بهتر است استفاده از آن را متوقف کند.

پماد بتامتازون به جز این عارضه، معمولاً عوارض دیگری در پی ندارد. البته این امنیت زمانی به دست می‌آید که پماد بتامتازون در حد استاندارد و نرمال مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از حجم زیاد پماد بتامتازون ممکن است عوارضی همچون سوزش، خارش و یا بی حسی به همراه داشته باشد.

آخرین ویرایش : 1400/09/21

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی