سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

پاک کردن رنگ موی شرابی

پاک کردن رنگ موی شرابی

پاک کردن رنگ موی شرابی :

بدون شک رنگ موی شرابی یکی از جذاب ترین رنگهایی است که اتفاقا طرفداران بسیاری دارد. اما این تناژ از رنگ مو یک عیب دارد و آن سخت بودن تغییر آن به رنگهای دیگر است. رنگ موی شرابی در حالت عادی و بدون دخالت حداقل به یک سال زمان نیاز دارد تا از بین برود. گاهی عدم رضایت از رنگ مو یا میل به ایجاد تنوع در رنگ مو موجب می شود به سراغ راهکارهای سریع تغییر رنگ مو رفت. با ما همراه باشید تا با سریعترین روش های پاک کردن رنگ موی شرابی آشنا شویم.

 

پاک کردن رنگ موی شرابی با دکلره :

پاک کردن رنگ شرابی از مو توسط دکلره شاید قطعی ترین راه پیش رو باشد. اما در استفاده از این روش بسیار باید دقت کرد. چراکه دکلره می تواند موجب آسیب رسیدن به موها و از بین رفتن کیفیت و استقامت آنها شود. جهت پاک کردن رنگ موی شرابی با دکلره بهتر است به ترتیب زیر عمل کرد:

1- تهیه اکسیدان 1 درصد و پودر دکلره ضعیف درجه 5 (با توجه به آسیبی که ممکن است به موها وارد شود، بهتر است از پودر دکلره قوی استفاده نکرد.)

2- ترکیب اکسیدان و پودر دکلره و قرار دادن آن روی موها توسط برس

3- پوشاندن موها با کلاه پلاستیکی برای مدت زمان محدود (درصورتیکه موها برای زمان طولانی در این حالت بمانند، دچار آسیب خواهند شد.)

4- شست وشوی موها (در فرایند شست و شو می تواند از نرم کننده موی سر و یا ویتامینه ها استفاده کرد.)

5- تکرار مراحل یک تا چهار در طول چند روز تا رسیدن موها به رنگ روشن

6- شوک دادن به موها جهت از بین رفتن قرمزی و زردی موها (جهت شوک دادن به موها، رنگ مویی مناسب توسط آب رقیق شده و روی موها قرار داده شده و پس از مقداری ماساژ سریعا شسته می شوند. معمولا برای از بین بردن قرمزی مو از رنگ زیتونی و برای از بین بردن زردی مو از رنگ بنفش استفاده می شود.)

استفاده از دکلره برای موها نیاز به دقت و تجربه دارد. چراکه دکلره اگر به درستی مصرف نشود، به راحتی به موها آسیب می رساند. بنابراین بهتر است این کار را بر عهده آرایشگری کاربلد گذاشت.

 

روش پاک کردن رنگ موی شرابی بدون دکلره :

برای پاک کردن رنگ موی شرابی بدون دکلره باید به شکلی دیگر عمل کرد. این روش نیز نیاز به صبر و حوصله و زمان دارد. در این روش، موها به مرور روشن شده و در نهایت رنگ موی شرابی از بین می رود. پاک کردن رنگ موی شرابی بدون دکلره را می توان در مراحل زیر خلاصه کرد:

1- ماه اول : ترکیب رنگ موی شماره 6.1 با اکسیدان 9 و رنگ کردن موها با آن

2- ماه دوم : ترکیب رنگ موی شماره 7.1 با اکسیدان 9 و رنگ کردن موها با آن

3- ماه سوم : ترکیب رنگ موی شماره 8.1 با اکسیدان 9 و رنگ کردن موها با آن

4- ماه چهارم : ترکیب رنگ موی شماره 9.1 با اکسیدان 9 و رنگ کردن موها با آن

5- ماه پنجم : ترکیب رنگ موی شماره 10.1 با اکسیدان 9 و رنگ کردن موها با آن

6- ماه ششم : ترکیب رنگ موی شماره 11.1 با اکسیدان 9 و رنگ کردن موها با آن

7- ماه هفتم : ترکیب رنگ موی شماره 11.1 با اکسیدان 12 و رنگ کردن موها با آن

8- نوک گیری موها

این فرایند کمک می کند که موها به مرور روشن شده و اثرات رنگ موی شرابی از بین برود.

 

روش پاک کردن رنگ موی شرابی در خانه :

به جز ترفندهای پاک شدن رنگ مو شرابی به روش های شیمیایی، می توان از روش های خانگی نیز استفاده کرد. لازم به ذکر است که نباید از ترفند های خانگی نتیجه ای در حد و اندازه ترفندهای شیمیایی انتظار داشت. پاک کردن رنگ موی شرابی در خانه به روش های مختلفی انجام می گیرد.

  • ترکیب قرص ویتامین c و آب :

با مخلوط قرص ویتامین c و آب داغ خمیری به دست می آید که برای از بین بردن رنگ موی شرابی موثر است. این ترکیب باید به مدت 45 تا 60 دقیقه روی موهای مرطوب باقی مانده و سپس شست وشو داده شود.

  • ترکیب شامپو و مایع ظرفشویی :

زمانی که شامپو با مقداری مایع ظرفشویی ترکیب شود، یک پاک کننده مناسب برای رنگ مو تهیه می شود. این ترکیب باید به جای شامپو در هر بار شست وشوی موها مورد استفاده قرار گیرد. مواظب باشید حساسیت نداشته باشید.

  • ترکیب شامپو ضدشوره و جوش شیرین :

با ترکیب کردن مقدار مساوی از شامپو ضدشوره و جوش شیرین مخلوطی قوی برای پاک کردن رنگ مو تشکیل می شود. این مخلوط همانند شامپو معمولی و در هر بار استحمام مورد استفاده قرار می گیرد. با ماساژ ملایم موها توسط این ترکیب، نتیجه بهتری حاصل خواهد شد. مواظب باشید حساسیت نداشته باشید.

  • سرکه :

سرکه قابلیت از بین بردن رنگ مو از روی سر را دارد. کافیست موهای مرطوب را قبل از استحمام به مدت 20 دقیقه به سرکه آغشته کرد. سرکه مزایای دیگری نیز داشته و موجب افزایش درخشندگی موها می شود.

آخرین ویرایش : 1400/09/21

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی