سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

تهیه رنگ موی خانگی با قهوه

تهیه رنگ موی خانگی با قهوه

رنگ مو خانگی با قهوه :

بسیاری از بانوان زمان و هزینه های زیادی را بابت تغییر در رنگ موهایشان صرف می کنند. ایجاد تغییر در رنگ مو برای بسیاری از آن ها کاری لذت بخش است و به همین علت هر از گاهی اقدام به رنگ کردن می کنند. رنگ کردن مداوم مو می تواند سلامت موها را به خطر بیندازد چرا که تمامی رنگ موهای موجود در بازار حتی رنگ موهای با برندهای بسیار مشهور حاوی مواد شیمیایی هستند. پیشنهاد ما برای تغییر رنگ موهایتان استفاده از رنگ های طبیعی است.استفاده از مواد طبیعی همچون قهوه برای رنگ کردن مو می تواند تجربه ی جالب و لذت بخشی برایتان باشد. در ادامه دو روش برای تهیه ی رنگ موی خانگی با قهوه را به شما آموزش خواهیم داد :

 

روش اول :

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که برای تهیه ی این رنگ مو بهتر است که از قهوه ی ارگانیک و طبیعی استفاده نمایید زیرا قهوه های غیرارگانیک حاوی مواد افزودنی و شیمیایی هستند که ممکن است بر روی رنگ مو تاثیر بگذارند.

مواد لازم تهیه رنگ موی خانگی با قهوه :

 • یک بسته قهوه
 • یک قاشق غذاخوری بابونه
 • یک قاشق غذاخوری سدر
 • چند قطره رزماری
 • یک عدد تخم مرغ
 • یک قاشق غذاخوری اکسیدان گیاهی

 

طرز تهیه رنگ مو خانگی با قهوه :

برای رنگ کردن مو با قهوه در این روش، تمامی مواد ذکر شده در بالا را در یک ظرف با یکدیگر به خوبی ترکیب کنید و سپس مخلوط به دست آمده را بر روی موهایتان بزنید. اجازه دهید که این ترکیب حددا 20 الی 30 دقیقه بر روی موهایتان باقی بماند و سپس آبکشی نمایید.

 

روش دوم رنگ کردن مو با قهوه :

مواد لازم :

 • یک بسته قهوه
 • دو قاشق غذاخوری نرم کننده مو
 • دو قاشق غذاخوری اکسیدان گیاهی

 

نحوه رنگ کردن مو با قهوه :

برای تهیه ی این رنگ مو کافیست  دو فنجان قهوه ی دم کشیده را در یک ظرف ریخته و سپس دو قاشق نرم کننده مو و اکسیدان گیاهی به آن اضافه کنید و به خوبی باهم ترکیب کنید. سپس یک قاشق پودر قهوه هم به این ترکیب اضافه کنید. مخلوط به دست آمده بر روی موهایتان بمالید و پس از گذشت یک ساعت می توانید موهایتان را بشویید.

 

مزایای و خواص قهوه برای مو :

_ قهوه یک ماده ی ارگانیک بوده و همانند رنگ های موجود در بازار مواد شیمیایی در خود ندارد.

_ قهوه مانع ریزش موهایتان می شود و با تحریک فولیکول ها رشد موهایتان را افزایش می دهد.

_ قهوه قادر است تا سفیدی موهایتان را پنهان نماید.

_ لطافت و نرمی را به شما هدیه می هد.

_ باعث درخشندگی و جذابیت موهایتان می شود.

 

رنگ کردن مو با قهوه بعد از چند بار رنگ میگیرد :

یکی از معایب رنگ موهای طبیعی این است که دیرتر از رنگ های شیمیایی رنگ می گیرند. در صورتی که پس از استفاده از این رنگ موی طبیعی نتیجه ی رضایت بخش و باب میل شما حاصل نشد برای چند روز متوالی از آن استفاده نمایید تا در نهایت رنگ مناسب به دست بیاید.

 

رنگ کردن مو با قهوه چه رنگی می شود؟

قهوه بر روی موهای تیره و روشن رنگ های گوناگونی ایجاد می کند. اگر موهایتان روشن است، هایلایت های قهوه ای بسیار دلنشینی را در موهایتان ایجاد می نماید و چنانچه رنگ موهایتان تیره است هایلایت قهوه ای روشن و قرمز در موهایتان ایجاد می شود. علاوه بر این قهوه موهای سفید را هم می پوشاند.

آخرین ویرایش : 1400/09/20

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی