سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

میکروپیگمنتیشن موی سر چیست

میکروپیگمنتیشن موی سر چیست

میکروپیگمنتیشن سر :

گاهی اوقات کم بودن حجم موهای سر موجب دیده شدن پوست کف سر شده و از زیبایی موها می کاهد. نواحی خالی بین موهای سر را می توان به روش هایی همچون کاشت مو برطرف کرد. اما کاشت مو یک تکنیک تهاجمی بوده و بسیاری از افراد قادر یا مایل به انجام آن نیستند.  میکروپیگمنتیشن موی سر یک جایگزین مناسب برای روش کاشت مو محسوب می شود. این تکنیک را می توان به سادگی، با کمترین دردسر و با هزینه ای مقرون به صرفه اجرا کرد.

 

میکروپیگمنتیشن موی سر چیست :

میکروپیگمنتیشن روشی است که توسط آن نواحی خالی پوست سر هاشور زده می شود. از این تکنیک می توان برای اصلاح طاسی و کم حجمی موها استفاده کرد. رسیدن به حجم یکدست از موها، هدفی است که تکنیک میکروپیگمنتیشن آن را دنبال می‌کند.

روش میکروپیگمنتیشن از جمله روش‌های نوین اصلاح موی سر محسوب می شود که سالهای اخیر با استقبال بالایی مواجه شده است. لازم به ذکر است که میکروپیگمنتیشن موی سر با نام اسکالپ‌ سر نیز شناخته می‌شود.

 

میکروپیگمنتیشن چگونه انجام می گیرد :

میکروپیگمنتیشن ظاهرا کاربردی همانند تاتو صورت و بدن دارد. با این وجود، در اجرای این تکنیک از تجهیزات و مهارت های پیشرفته تر و متفاوت تری استفاده می شود. در فرایند انجام میکروپیگمنتیشن، رنگدانه های مخصوص توسط سوزن های یکبار مصرف به عمق ۲ میلیمتری و لایه درم پوست سر تزریق می شوند. این تزریق توسط دستگاه میکروپیگمنتیشن انجام می گیرد.

 

تعداد جلسات مورد نیاز برای میکروپیگمنتیشن :

تعداد جلسات لازم برای اجرای میکروپیگمنتیشن با توجه به وسعت نواحی خالی از موی کف سر تعیین می شود. به طور میانگین این تکنیک نیاز به ۲ تا ۵ جلسه از درمان دارد. طول زمانی هر جلسه نیز بر اساس حجم کار، بین یک تا چهار ساعت متغیر است.

در جلسه اول از میکروپیگمنتیشن، تعداد مشخصی از پیگمنت ها به پوست سر تزریق می شوند. در جلسات  بعدی تعداد این تزریق ها بیشتر شده و نواحی سر به طور کامل پوشش داده می‌شود.

 

کاربردهای میکروپیگمنتیشن موی سر :

میکروپیگمنتیشن مزایا و کاربردهای قابل توجهی دارد. بنابراین، از این روش می‌توان برای اصلاح بسیاری از ایرادات مربوط به موی سر استفاده کرد.

 • اصلاح جای بخیه و زخم
 • اصلاح جای سوختگی
 • اصلاح کم حجمی ریش و سبیل
 • برطرف کردن عوارض حاصل از ریزش مو
 • ترمیم مو پس از انجام کاشت مو

مزیت مهمی که میکروپیگمنتیشن موی سر به همراه دارد، قابلیت استفاده آن هم برای مردان و هم برای زنان است. میکروپیگمنتیشن در مردان معمولا به صورت نقطه ای و در زنان به صورت تار مو اجرا می شود.

 

مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن :

میکروپیگمنتیشن موی سر برای این که به نتایج مثبت و قابل قبولی برسد، نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد. این مراقبت ها حداقل تا بهبودی کامل می بایست اجرا شوند.

_ عدم قرار گیری زیر نور آفتاب

_ تمیز نگه داشتن نواحی تزریق

_ پرهیز از خاراندن پوست سر

_ عدم دستکاری پوست سر

_ خودداری از شستشوی پوست سر تا سه روز و استفاده از شوینده های ملایم پس از آن جهت شستشو

_ مصرف مرتب آنتی بیوتیک، مسکن و پمادهای تجویز شده توسط پزشک

 

عوارض میکروپیگمنتیشن موی سر :

میکروپیگمنتیشن موی سر اگر به درستی و توسط فردی ماهر انجام شود، کاملاً بی خطر و رضایت بخش خواهد بود. اما بروز برخی از عوارض حداقل به مدت یک هفته، امری طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد.

 • التهاب و قرمزی
 • کبودی
 • پوسته پوسته شدن
 • خارش

لازم به ذکر است که رنگدانه های تزریق شده در فرآیند میکروپیگمنتیشن در روزهای نخست طیف تیره تری خواهند داشت. تیرگی این رنگدانه ها به مرور از بین رفته و در نهایت به طیف رنگی روشن‌تری خواهد رسید.

 

ماندگاری میکروپیگمنتیشن موی سر ​​​​​​​ :

روش میکروپیگمنتیشن موی سر یک روش موقت بوده و ماندگاری آن وابسته به عوامل مختلف متفاوت است. این عوامل عبارتند از:

 • کیفیت رنگدانه ها
 • کیفیت تجهیزات
 • مهارت متخصص
 • نوع واکنش بدن
 • نوع پوست
 • کیفیت مراقبت ها و نگهداری های بعد از انجام میکروپیگمنتیشن

اثرات میکروپیگمنتیشن ممکن است به مرور زمان از بین رفته و رنگدانه ها حالت محو پیدا کنند. با این حال، میکروپیگمنتیشن قابلیت ترمیم داشته و محو شدن پیگمنت ها را می توان با اجرای مجدد این تکنیک برطرف کرد.

 

هزینه میکروپیگمنتیشن موی سر :

قیمت اجرای میکروپیگمنتیشن موی سر در هر شهر و در هر کلینیکی متفاوت است. این قیمت بر اساس عواملی همچون حجم کار مورد نیاز، سابقه متخصص، موقعیت مکانی کلینیک و کیفیت تجهیزات مورد استفاده تعیین می شود.

آخرین ویرایش : 1400/09/18

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی