سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

تاتو ابرو

تاتو ابرو

تاتو ابرو :

میل به زیبایی و علاقه به داشتن چهره ای جذاب، در وجود هر کسی نهفته است. امروزه تلاش های فراوانی صورت گرفته است تا تکنیک هایی موثر بر زیبایی ابداع شوند. تاتو ابرو تنها یک نمونه متداول از تکنیک های زیبایی است که در جهت آرایش دائم ابرو و رفع نواقص آن انجام می گیرد. در این مقاله سعی کرده ایم که تمام آنچه در مورد تاتو ابرو مورد نیاز است گردآوری کنیم.

 

تاتو ابرو چیست :

تاتو ابرو تکنیکی است که جهت فرم دهی، پرپشت کردن و آرایش ابرو برای مدت طولانی مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش، برای طراحی ابروها از رنگدانه های مخصوص استفاده می شود. تاتو ابرو موجب می شود تا احساس نیاز مداوم به لوازم آرایشی ابروها همچون مداد و سایه ابرو از بین برود.

 

تاتو ابرو چگونه انجام می شود :

برای انجام تاتو ابرو، مواد اولیه و تجهیزاتی خاص از جمله صندلی تاتو ابرو، دستگاه تاتو، سوزن های یکبار مصرف و رنگدانه مورد نیاز است تا کار با بالاترین کیفیت انجام گیرد. در این تکنیک، تکنسین رنگدانه ها را با استفاده از سوزن های یکبار مصرف به لایه زیرین پوست تزریق می کند.

سوزن هایی که وظیفه انتقال رنگدانه ها را به زیر پوست دارند، موجب ایجاد خراش هایی روی پوست می شوند. این خراش ها موقت بوده و پس از مدت زمان کوتاه ترمیم می شوند. ناگفته نماند که اجرای تاتو ابرو باید در مکانی استریل انجام شود تا موجب بروز عفونت و بیماری نشود.

 

انواع تاتو ابرو :

تاتو ابرو دارای انواع گوناگونی است و روز به روز به تنوع های آن افزوده می شود. در ادامه رایج ترین انواع تاتو ابرو معرفی شده اند.

 • تاتو معمولی :

تاتو معمولی قدیمی ترین نوع تاتو ابرو محسوب می شود. در این نوع تاتو ابرو، تمام نواحی ابرو توسط رنگدانه پر می شوند. تاتو معمولی ظاهری مصنوعی به ابروها می دهد. از همین رو، امروزه کمتر کسی به سراغ آن می رود. ناگفته نماند که تاتو معمولی باعث آسیب دیدن ریشه موهای ابرو می شود.

 • هاشور ابرو :

در تاتو ابرو به صورت هاشور خطوطی مرتب و مشابه با تار مو در نواحی خالی ابروها ترسیم می شود. فرق تاتو ابرو معمولی با هاشور در جلوه ظاهری مصنوعی و طبیعی آنهاست. تاتو ابرو هاشور قادر است ابروها را کاملا طبیعی و شبیه ابروهای طبیعی نشان دهد. هاشور ابرو به نام های تاتو ابرو فیبروز و میکروبلیدینگ نیز شناخته می شود.

 • میکروپیگمنتیشن ابرو :

روش جدید تاتو ابرو یا میکروپیگمنتیشن توانسته است طرفداران بی شماری را جذب کند. میکروپیگمنتیشن از امنیت بالایی برخوردار بوده و با درد کمتری انجام می گیرد. علاوه بر این، عمق نفوذ رنگدانه ها در این روش از تاتو ابرو جدید بیشتر و در نتیجه ماندگاری آن بالاتر است. تفاوت میکروپیگمنتیشن ابرو با میکروبلیدنگ ابرو در استفاده از دستگاه مخصوص و به کارگیری کارتریج به جای سوزن در آن است.

 • سایه ابرو :

سایه یا شیدینگ ابرو تکنیکی است که در آن قسمت تاج ابرو کمرنگ و قسمت دنباله ابرو پررنگ می شود. سایه ابرو با رنگ های طیف روشن انجام می گیرد و موجب جلوه طبیعی و زیبای ابروها می شود.

 

تاتو ابرو چقدر طول میکشه :

طول زمان انجام تاتو ابرو بستگی به نوع ابرو، نوع تاتو و حجم کار دارد. بدیهی است که کشیدن خطوطی شبیه به تار مو در مقایسه با سایه زدن، زمان بیشتری می برد. این عمل ممکن است در حدود 30 دقیقه تا دو ساعت انجام شود.

 

تاتو ابرو چند روزه خوب میشه :

تاتو ابرو پس از انجام نیاز به مراقبت دارد تا به نتیجه نهایی مورد انتظار دست یابد. پس از انجام تاتو، رنگ های روی سطح پوست ریزش کرده و زخم های ایجاد شده بازسازی می شوند.

فرایند ریزش رنگ اضافه و ترمیم زخم ابرو، حدودا به یک هفته زمان نیاز دارد. پس از گذشت یک الی دو هفته می توان شاهد نتیجه نهایی تاتو ابرو و رنگ و فرم اصلی ابروها بود.

 

تاتو ابرو چقدر دوام دارد :

یکی از سوالات رایجی که همواره وجود دارد این است که تاتو ابرو چند سال دوام دارد. به طور کلی، مدت ماندگاری تاتو به عواملی مختلفی وابسته است. برخی از این عوامل عبارتند از:

 • کیفیت رنگ
 • عمق نفوذ رنگدانه
 • مهارت انجام تاتو
 • نوع پوست
 • نوع تاتو
 • کیفیت مراقبت های قبل و بعد از انجام تاتو
 • زمان انجام تاتو
 • ترمیم ابرو

به طور میانگین میزان ماندگاری تاتو ابرو را می توان حدود 1 تا 4 سال تخمین زد. این دوره زمانی بر اساس عوامل تاثیرگذار ممکن است کمتر و یا بیشتر شود.

 

ترمیم تاتو ابرو چگونه است :

یکی از اقداماتی که برای ماندگاری بیشتر و کیفیت بالاتر تاتو ابرو انجام می شود، ترمیم تاتو ابرو است. در مرحله ترمیم تاتو ابرو، ایرادات و اشکالات موجود در تاتو اولیه ابروها برطرف می شود.

آنچه که در رابطه با ترمیم تاتو ابرو بسیار اهمیت دارد، زمان انجام آن است. ترمیم تاتو ابرو می بایست نه خیلی زود و نه خیلی دیر انجام شود تا به نتیجه قابل قبولی برسد. به طور معمول، بهترین زمان انجام ترمیم تاتو ابرو یک ماه پس از مرحله اول انجام آن است.

 

تاتو ابرو چگونه پاک می شود :

گاهی پیش می آید که فردی از انجام تاتو ابرو پشیمان شده و تصمیم به پاک کردن آن می گیرد. این تصمیم می تواند علل مختلفی داشته باشد؛ از جمله عدم قرینگی ابروها و یا طراحی نامناسب.

با توجه به اینکه در تاتو ابرو رنگدانه ها زیر پوست کاشته می شوند، از بین بردن این رنگدانه ها کمی سخت است. با وجود روش های خانگی متفاوتی که برای پاک کردن تاتو ابرو معرفی شده است، اما این روش ها همیشه موفق عمل نمی کنند.

امروزه قطعی ترین راهی که برای پاک کردن تاتو ابرو وجود دارد، لیزر است. ریمو تاتو ابرو با لیزر می بایست در مراکز معتبر و توسط شخص متبحر انجام گیرد. برای رسیدن به نتیجه ایده آل در پاک کردن تاتو توسط لیزر، لازم است آن را حدود 8 تا 10 جلسه انجام داد.

 

تاتو ابرو در بارداری و شیردهی :

دوران بارداری و شیردهی از جمله دوران هایی هستند که انجام تاتو ابرو در آنها با محدودیت رو به رو است. تاتو ابرو در حاملگی و شیردهی ممکن است خطری برای جنین یا نوزاد داشته باشد. البته خطرناک بودن تاتو ابرو بر سلامتی نوزاد ثابت نشده است و این مورد تنها یک احتمال محسوب می شود. حتما با پزشکتان مشورت کنید و با مشورت و اجازه پزشکتان انجام شود، معمولا پزشکان اجازه تاتو در این دوران نمیدهند.

محدودیت تاتو ابرو در شیردهی و بارداری دلیل مهم دیگری نیز دارد. در دوران بارداری و شیردهی، هورمون های بدن دچار اختلال و تغییر می شوند. از همین رو، در این بازه های زمانی ممکن است رنگدانه ها ریزش کرده و تاتو ابرو کیفیت قابل قبولی نداشته باشد.

 

تاتو ابرو برای چه افرادی مناسب نیست :

گاهی ممکن است انجام تاتو ابرو برای برخی از افراد نامناسب باشد. از همین جهت است که همواره توصیه می شود قبل از انجام تاتو ابرو تحقیقات و بررسی های لازم انجام گیرد. البته طبق روال معمول، مشاوره های لازم قبل از انجام تاتو به فرد مراجعه کننده ارائه می شود. ابتدا با پزشکتان مشورت کنید و با اجازه ایشان انجام دهید.

افرادی که دارای بیماری یا حساسیت پوستی هستند :

درگیر بودن به بیماری های پوستی مانعی قطعی برای تاتو ابرو است. انجام تاتو ابرو برای این افراد ممکن است موجب بروز برخی مشکلات پوستی شده و وضعیت بدی برای فرد رقم بزند.

افرادی که در دوره قاعدگی قرار دارند :

تاتو ابرو در زمان پریودی به نتیجه مناسبی ختم نمی شود. در این دوره، هورمون ها تغییر یافته و از جذب رنگدانه ها توسط پوست پیشگیری می کنند.

افرادی که پوست چرب دارند :

تاتو ابرو روی پوست چرب ماندگاری کمتری داشته و نیاز به ترمیم مداوم دارد.

افرادی که تاتو ابرو قدیمی خود را ریموو نکرده اند :

افرادی که چندین سال پیش تاتو ابرو انجام داده اند، متقاضی مناسبی برای تاتو ابرو نیستند. این دسته از افراد تنها درصورتی مجاز به انجام مجدد تاتو ابرو هستند که اثرات رنگ باقیمانده از تاتو قبلی را ریموو کرده باشند.

افرادی که داروهای هورمونی مصرف می کنند :

مصرف داروهای هورمونی حین انجام تاتو ابرو، موجب عدم رنگ گرفتن پوست خواهد شد. تاتو ابرو برای این دسته از افراد زمانی مجاز است که مصرف دارو را به مشورت و با تایید پزشک قطع کنند.

افرادی که دارای حساسیت رفتاری هستند :

صراحتا باید گفت که تاتو ابرو برای افراد حساس و کسانی که به سختی راضی می شوند، مناسب نیست. تاتو ابرو اقدامی نیست که در صورت عدم رضایت، آن را به راحتی پاک کرد.

 

آیا تاتو ابرو ضرر دارد :

به طور کلی، تکنیک تاتو ابرو خطری برای سلامتی ندارد. اما این امنیت زمانی برقرار خواهد بود که تاتو ابرو به صورت کاملا بهداشتی و توسط فردی با تجربه و با اجازه پزشکتان، انجام شود. 

 

آیا تاتو ابرو درد دارد :

در فرایند تاتو ابرو برای انتقال رنگدانه ها به زیر پوست، خراش های روی پوست ایجاد می شود. این خراش ها بر اثر نفوذ سوزن داخل پوست ایجاد می شوند. بدیهی است که ایجاد خراش روی پوست با درد همراه باشد. اما کنترل این درد ساده بوده و می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد. بنابراین، در حین اجرای تاتو ابرو دردی احساس نخواهد شد.

پس از پایان تاتو ابرو و بعد از اینکه بی حسی از بین رفت، احساس درد طبیعی خواهد بود. این درد قابل تحمل بوده و به مرور و با ترمیم زخم ها از بین خواهد رفت.

 

آیا تاتو ابرو عوارض دارد :

به طور معمول تاتو ابرو عوارض جدی و خطرناکی به همراه ندارد؛ مگر اینکه به شکل غیربهداشتی انجام شود.

_ خارش، سوزش، تورم، التهاب، احساس درد و ترشح عوارضی طبیعی هستند که پس از هر نوع تاتو ابرو بروز می کنند و به مرور از بین می روند.

_ عفونت عارضه ای است که در صورت عدم انجام تاتو ابرو در مکان استریل و توسط تجهیزات بهداشتی بروز می کند.

_ خطر انتقال بیماری هایی همچون هپاتیت و ایدز در طول فرایند تاتو ابرو را باید جدی گرفت. این نوع عارضه معمولا زمانی رخ می دهد که از سوزن های چندبار مصرف استفاده شود.

_ ریزش رنگ و عدم ماندگاری از دیگر عوارضی است که به دلیل کیفیت نامناسب رنگدانه و یا عدم مهارت کافی اتفاق می افتد.

_ آسیب رسیدن به فولیکول های مو پس از تاتو ابرو امری رایج است. بر اثر این عارضه، ابروهای موجود ریزش کرده و از بین می روند.

_ بروز گوشت اضافه پس از تاتو ابرو از عوارض دردسرسازی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. البته رابطه تاتو ابرو و گوشت اضافه، رابطه ای کمرنگ بوده و کمتر کسی به آن دچار می شود.

_ آلرژی و بروز حساسیت برای افرادی که دارای پوست حساس هستند انکارناپذیر است.

_ عدم رضایت از طرح ابرو و پشیمان شدن از انجام آن عارضه ای است که دور از انتظار نیست. به همین جهت، توصیه این است که قبل از هر چیزی از طرح تاتو ابرو و انجام آن به اطمینان کافی رسید.

 

آیا تاتو ابرو سرطان زاست :

یکی از نگرانی های شایعی که در مورد تاتو ابرو وجود دارد، احتمال سرطان زا بودن این تکنیک است. آنچه که احتمال سرطان زا بودن تاتو ابرو را تشدید می کند، نوع رنگ قابل استفاده است. به عبارت دیگر، درصورتیکه در فرایند تاتو از رنگدانه های سالم و معتبر استفاده شود، احتمال سرطان زا بودن تاتو به کلی از بین می رود.

 

بهترین رنگ برای تاتو ابرو :

رنگی که در تاتو ابرو مورد استفاده قرار می گیرد، نقشی بسیار اساسی و ارزشمند دارد. با توجه به برندها و کیفیت های متنوعی که برای رنگ های تاتو ابرو وجود دارد، بهتر است برای تهیه آن به فروشندگان معتبر مراجعه کرد. پر استفاده ترین طیف رنگ هایی که برای تاتو ابرو به کار می روند عبارتند از:

 • رنگ قهوه ای تیره
 • رنگ قهوه ای ملایم
 • رنگ قهوه ای روشن

به طور کلی، بهترین رنگ برای تاتو ابرو رنگی است که با استانداردهای سازمان بهداشت جهانی تولید شده باشد. وجود ناخالصی هایی همچون نیکل و آرسنیک در رنگ تاتو ابرو می تواند خاصیت سرطانی به آن بدهد. امروزه انجام تاتو ابرو با رنگ گیاهی رواج قابل توجهی یافته است. این دسته از رنگ ها از امنیت بالایی برخوردار بوده و هیچگونه حساسیت و آلرژی به همراه ندارند.

 

برای تاتو ابرو چه پمادی بزنیم :

یکی از مراقبت هایی که پس از انجام تاتو ابرو ضروری است، استفاده از پماد و ژل های ترمیم کننده است. این پمادها موجب افزایش سرعت بهبودی و حتی کاهش درد می شوند. البته روتین و مقدار استفاده از این پمادها دارای اهمیت بالایی است. این پمادها اگر بیش از حد مورد استفاده قرار گیرند، ممکن است موجب محو شدن رنگ تاتو شوند. از پماد ها تنها با تجویز پزشکتان استفاده کنید.

_ پماد آ چشمی شاید مناسب ترین پماد برای تاتو ابرو باشد. این پماد از خشکی و خارش جلوگیری می کند.

_ وازلین برای تاتو ابرو در حد بسیار کم موثر است. این ژل خشکی پوست را از بین می برد. استفاده بیش از حد آن ممکن است مانع ترمیم به موقع زخم شود.

_ پماد بتامتازون برای تاتو ابرو می تواند مناسب باشد. چراکه ضد حساسیت بوده و از بروز عوارضی همچون گوشت اضافه پیشگیری می کند.

_ پماد جنتامایسین جهت پیشگیری از بروز عفونت استفاده می شود. این پماد نیز باید در حد بسیار کم و تنها در صورت نیاز به کار رود.

_ پماد تتراسایکلین یک پماد آنتی بیوتیک است که برای رفع و یا درمان عفونت مورد استفاده قرار می گیرد.

 

طرح تاتو ابرو بر اساس فرم چهره :

طراحی که برای تاتو ابرو انجام می گیرد، نقشی مهم در کیفیت و زیبایی تاتو ابرو خواهد داشت. طراحی تاتو ابرو معمولا به سلیقه شخصی و با مشورت تاتوکار انجام می گیرد. در انتخاب مدل طراحی ابرو بهتر است فرم چهره را مد نظر قرار داد.

تاتو ابرو صورت کشیده :

افرادی که صورت کشیده دارند، بهتر است دست به انتخاب تاتو ابرو پهن و کوتاه بزنند.

تاتو ابرو صورت گرد :

ابروهای زاویه دار در صورت های گرد انتخاب مناسبی خواهد بود.

تاتو ابرو صورت بیضی :

مناسب ترین مدلی که برای مدل ابروی صورت بیضی می توان انتخاب کرد، ابروهایی پهن با قوس ملایم است.

تاتو ابرو صورت مربعی :

افرادی که دارای فرم چهره مربعی هستند، بهتر است ابروهای خود را پهن و پرشت طراحی کنند.

تاتو ابرو شیطونی یکی از مدل های خاص ابرو است که برخی از افراد علاقه مند به آن هستند. این مدل ابرو بلند و دارای زاویه شکسته است. مدل ابرو شیطانی را هر کسی مطابق با علاقه خود می تواند برگزیند. اما توصیه می شود افراد دارای صورت کشیده از این مدل ابرو پرهیز کنند و دست به انتخاب مدل ابروی مناسب تری بزنند.

 

تاتو ابرو قبل از بوتاکس :

تاتو ابرو و بوتاکس دو عمل زیبایی متفاوت هستند که هر کدام به گونه ای خاص انجام می شود و هر دو شامل دوره نقاهت هستند. با توجه به اثراتی که تاتو ابرو و بوتاکس از خود بر جای می گذارند، بهتر است در انجام این دو تکنیک تداخل ایجاد نشود. تاتو ابرو قبل و بعد از بوتاکس بهتر است حداقل با چهار هفته فاصله و اجازه پزشکتان انجام گیرد.

 

تاتو ابرو مردانه :

گرچه تاتو ابرو اقدامی است که معمولا متقاضی آن بانوان هستند، اما این عمل را مردان نیز می توانند انجام دهند. فرایند انجام تاتو ابرو برای بانوان و آقایان تقریبا مشابه است. با این حال، تاتو ابرو مردانه جلوه ای طبیعی تر داشته و صرفا با هدف اصلاح نواقص ابرو مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تاتوی موقت ابرو چگونه است :

روش هایی همچون هاشور و میکروبلیدینگ ابرو دارای ماندگاری طولانی بوده و به راحتی پاک نمی شوند. نوعی دیگری از تاتو ابرو وجود دارد که موقت بوده و برای طراحی ابروها کاربرد رایجی دارند. افرادی که میل به انجام تاتو ابرو در خانه دارند، می توانند از تاتوی موقت ابرو استفاده کنند.

تاتو ابرو با حنا :

این نوع تاتو ابرو با حنا هندی انجام می شود و می تواند حدود دو هفته ماندگاری داشته باشد.

تاتو ابرو با محصولات مخصوص تاتو موقت :

یک راهکار ساده دیگر برای انجام تاتو ابرو در منزل استفاده از محصولاتی است که صرفا برای تاتو ابرو تولید شده اند. این محصولات عبارتند از: مایع ابرو، ژل ابرو و پودر ابرو که می توانند تا چندین روز ماندگاری داشته باشند.

روش های تاتو ابرو موقت برای افرادی که تنوع پسند هستند، انتخاب بسیار مناسبی است. تاتو ابرو موقت را می توان در خانه و یا در مراکز زیبایی و با طراحی دلخواه انجام داد.

 

آیا تاتو ابرو مشکل شرعی دارد :

دغدغه بسیاری از بانوان که علاقه مند به انجام تاتو ابرو هستند این است که آیا تاتو ابرو گناه است یا به عبارت بهتر آیا تاتو ابرو حرام است یا نه. تاتو ابرو از نظر اسلام دارای ایراد و اشکال نیست مگر اینکه:

 • برای بدن مضر باشد
 • مانعی برای وضو و غسل محسوب شود
 • زننده و بیش از حد غلیظ باشد

 رنگدانه های مورد استفاده در حین تاتو ابرو، به لایه زیرین پوست تزریق شده و روی پوست باقی نمی مانند. از همین رو، اختلالی در فرایند غسل و وضو ایجاد نمی شود. از طرفی، همواره تلاش بر این است که تاتو ابرو در محیطی امن و کاملا استریل انجام شود تا خطری برای سلامتی ایجاد نکند. بنابراین، تاتو ابرو از نظر شرعی اشکالی ایجاد نمی کند. برای اطمینان بیشتر، مسلمانان عزیز، سوالات مربوط به دین را از دفتر مراجع تقلید پیگیری کنید.

 

برای تاتو ابرو چگونه وضو بگیریم :

زمانی که آب برای جای زخم تاتو مضر باشد، می بایست وضوی جبیره به جا آورد. وضو جبیره برای تاتو ابرو به شکل زیر قابل انجام است، این مورد را نیز مسلمانان عزیز از دفتر مراجع پیگیری کنند :

 • قرار دادن پارچه روی زخم و کشیدن دست تر روی آن :

زمانی که کشیدن دست تر روی زخم مضر باشد، از این حالت استفاده می شود. در این نوع وضو، روی زخم تاتو با تکه پارچه ای تمیز پوشانده شده و دست تر هنگام وضو روی پارچه کشیده می شود.

 

آیا تاتو ابرو نماز دارد :

تاتو ابرو مشکلی در خواندن نماز ایجاد نمی کند. به عبارتی، پس از تاتو ابرو می توان نماز را طبق روال عادی اجرا کرد و نیازی به اقدام خاص یا مشخصی نخواهد بود. آنچه در رابطه با نماز بعد از تاتو ابرو اهمیت دارد، صحیح بودن وضو است. مسلمانان عزیز موارد مربوط به دین را از مراجع تقلید پیگیری کنند.

آخرین ویرایش : 1400/09/16

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی