سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ژنیکوماستی و بیمه

ژنیکوماستی و بیمه

ژنیکوماستی و بیمه :

ژنیکوماستی از جمله اختلالاتی است که به طور معمول در مردان بروز می کند. ژنیکوماستی را می توان به روش های مختلف درمان کرد که قطعی ترین راه، انجام جراحی است. بدیهی است که اقدام به جراحی برای حل مشکل ژنیکوماستی، هزینه هایی را در بر خواهد داشت. یکی از سوالات متداولی که بین متقاضیان جراحی ژنیکوماستی وجود دارد، این است که آیا بیمه هزینه های این جراحی را تقبل می‌کند یا نه. با ما همراه باشید تا به تشریح رابطه جراحی ژنیکوماستی و بیمه بپردازیم.

 

ژنیکوماستی چیست :

شاید بهتر باشد که قبل از هر چیزی یک تعریف عمومی از ژنیکوماستی ارائه دهیم. ژنیکوماستی عارضه ناخوشایند است که در آن بافت سینه مردان بیش از حد افزایش پیدا می‌کند. این افزایش حجم در بافت سینه ممکن است در هر دو سینه متفاوت و یا یکسان باشد

افزایش حجم سینه در مردان، معمولا به دلیل تجمع توده های چربی اتفاق می افتد. ژنیکوماستی در تناسب اندام مردان اختلال ایجاد کرده و جذابیت آنان را از بین می برد. کاهش اعتماد به نفس یکی از مهمترین و رایجترین عوارضی است که ژنیکوماستی در پی دارد.

 

ژنیکوماستی چگونه درمان میشود :

برای درمان اختلال ژنیکوماستی می توان سه راهکار را پیش گرفت:

  • درمان با ورزش :

در این روش، تمریناتی به بیمار ارائه می‌شود که در طی آن عضلات مربوطه درگیر می شوند. هدف از اجرای تمرینات ورزشی این است که بافت چربی تجمع یافته در سینه تخریب شده و از بین برود.

  • درمان با دارو :

درمان ژنیکوماستی با دارو یکی از دیگر از روشهای درمانی رایج است. گاهی ممکن است که ژنیکوماستی به راحتی و با مصرف روتین دارو از بین برود. از همین جهت، بهتر است قبل از اقدام به جراحی ژنیکوماستی به درمان دارویی آن پرداخت.

  • درمان با جراحی :

درمان با جراحی آخرین راهکاری است که برای حل مشکل ژنیکوماستی تجویز میشود. در این روش، برشی در ناحیه سینه ایجاد شده و بافت چربی تجمع یافته استخراج می شود.

 

آیا عمل ژنیکوماستی عمل زیبایی می باشد​​​​​​​ :

ژنیکوماستی یک بیماری محسوب می شود که به علل مختلف روی می دهد. از همین جهت، ژنیکوماستی بیش از اینکه یک عمل زیبایی به شمار رود، به عنوان یک عمل درمانی شناخته شده است. البته زیبایی های ظاهری که پس از انجام ژنیکوماستی حاصل می شود، انکار ناپذیر هستند.

 

آیا بیمه به عمل ژنیکوماستی تعلق میگیرد​​​​​​​ :

مهمترین سوالی که در رابطه با جراحی ژنیکوماستی وجود دارد، این است که آیا بیمه به این عمل تعلق میگیرد یا نه.  به طور کلی، بیمه تامین اجتماعی بخش عمومی هزینه های جراحی ژنیکوماستی را پرداخت می کند.

در این مورد که آیا بیمه های تکمیلی هزینه های جراحی ژنیکوماستی را تقبل می‌کنند یا نه، نمی توان اظهار نظر قطعی داشت. افرادی که دارای بیمه های تکمیلی هستند، می بایست وضعیت تامین خسارت درمانی بیمه مربوطه را مورد بررسی قرار دهند. جراحی ژنیکوماستی ممکن است تحت حمایت برخی از بیمه های تکمیلی باشد.

 

هزینه عمل ژنیکوماستی :

میزان هزینه لازم برای جراحی ژنیکوماستی با توجه به عوامل گوناگون، متفاوت است. هزینه کلی جراحی ژنیکوماستی از مجموع هزینه های جزئی زیر به دست می آید:

  • هزینه بیمارستان
  • دستمزد جراح
  • هزینه آزمایشات قبل از عمل
  • هزینه داروهای مصرفی

لازم به ذکر است که دو عامل شدت ژنیکوماستی مدت و زمان لازم برای این عمل، در میزان هزینه تمام شده این جراحی بی تاثیر نخواهند بود.

 

هزینه عمل ژنیکوماستی با بیمه​​​​​​​ :

درصدی که بیمه جهت جراحی ژنیکوماستی به بیمار پرداخت می‌کند، با توجه به نوع بیمه متفاوت است.  برخی از بیمه‌های تکمیلی ممکن است تمام هزینه های جراحی و برخی دیگر تنها درصد خاصی از هزینه جراحی را بپردازند. بدین ترتیب برای آگاهی بیشتر در این مورد، بهتر است این موضوع را از بیمه مربوطه استعلام کرد.

آخرین ویرایش : 1400/09/10

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی