سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

آیا تزریق چربی به لب دائمی است

آیا تزریق چربی به لب دائمی است

آیا تزریق چربی به لب دائمی است :

تزریق چربی به لب، یکی از روش‌های شناخته‌شده حجم دهی به لبها محسوب می شود. در این روش، ابتدا چربی مورد نیاز از سایر قسمت‌های بدن استخراج شده و پس از آماده شدن به ناحیه لبها تزریق میشود. تکنیک تزریق چربی علاوه بر افزایش حجم لبها می تواند با هدف درمان برخی از مشکلات از جمله نامتقارنی لب ها نیز اجرا شود. محبوبیت این تکنیک به دلیل استفاده از چربی بدن خود بیمار برای تزریق و درنتیجه، امنیت و سلامت بالای آن است. اما یک سوال مهم و اساسی وجود دارد که آیا تزریق چربی به لب دائمی است یا موقت.

 

ماندگاری تزریق چربی به لب :

تزریق چربی به لب در مقایسه با بسیاری از روش‌های حجم دهی دیگر، از جمله تزریق ژل، از ماندگاری بالایی برخوردار است.  با وجود ماندگاری طولانی مدت چربی تزریق شده به لبها، نمی توان آن را یک تکنیک دائمی محسوب کرد. ماندگاری تزریق چربی به لب از شش ماه شروع شده و ممکن است به 3 و یا حتی به ۱۰ سال افزایش یابد.

گفتنی است حجمی که پس از تزریق چربی به لب ماندگار می‌شود، کمتر از حجم چربی تزریق شده در مرحله اول است. به طور میانگین، ۲۰ الی ۶۰ درصد از چربی تزریق شده به مرور جذب بدن شده و مابقی آن حداقل تا ۲ سال ماندگار می شود.

حال اگر تکنیک تزریق چربی به لب را به تشخیص پزشک پس از ۶ تا ۱۲ ماه تمدید کرد، می‌توان ماندگاری آن را تا ۱۰ سال افزایش داد!

 

چگونه ماندگاری تزریق چربی به لب را افزایش دهیم :

مدت ماندگاری تزریق چربی به لب را نمی توان برای همه افراد به یک میزان تخمین زد. این ماندگاری بستگی به عوامل مختلفی داشته و در هر فرد متفاوت است. با این حال، ترفندهایی وجود دارند که با استفاده از آنها می‌توان مدت ماندگاری تزریق چربی به لب را تا میزان قابل توجهی افزایش داد.

_ محافظت از فرم اولیه تزریق در برابر فشار و ضربه

_ پیشگیری از برخورد نور آفتاب با لبها

_ خودداری از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی حداقل تا یک هفته بعد از تزریق

_ پرهیز از مصرف داروهای رقیق کننده خون بعد از تزریق

_ خودداری از شست و شوی لبها تا دو الی سه روز بعد از تزریق

_ تمدید و ترمیم چربی تزریق شده به لب پس از مدت زمان مشخص

_ تمیز نگه داشتن نواحی لب ها جهت جلوگیری از بروز عفونت و تشدید عوارض

در کنار تمام این عوامل، سیستم سوخت و ساز بدن هر فرد نیز در میزان ماندگاری تزریق چربی به لب تاثیر گذار است. بنابراین، گاهی ممکن است سیستم ایمنی برخی از افراد چربی تزریق شده به لب را پس زده و تاثیرات آن را از بین ببرد.

 

آیا تزریق چربی به لب درد دارد​​​​​​​ :

تزریق چربی خالص شده به لب، توسط سوزن های یکبار مصرف انجام می گیرد. این سوزن ها دارای ظرافت مناسبی بوده و جهت تزریق در نواحی مختلف لب فرو می روند. برای پیشگیری از بروز درد هنگام ورود سوزن به نواحی مختلف لب، قبل از شروع کار از پماد بی حسی موضعی استفاده می شود.

همه میدانیم که لب ناحیه حساسی است و بروز درد در این  ناحیه توسط هر عامل خارجی انکارناپذیر است. با این حال پس از اینکه بی حسی اعمال می‌شود، نگرانی از بابت بروز دردهای غیر قابل تحمل برطرف می شود.

 

عوارض تزریق چربی به لب​​​​​​​ :

تزریق چربی به لب در مقایسه با روش‌های مشابه دارای مزایای قابل توجهی است. با این وجود، لب ناحیه حساسی است و بروز عوارض پس از تزریق چربی به آن امری طبیعی و بدیهی است.

  • کبودی و تورم
  • التهاب و قرمزی
  • واکنش آلرژیک
  • از بین رفتن حجم بالایی از چربی تزریق شده و یا تمام آن
  • نامتقارنی لبها پس از تزریق
  • ایجاد عفونت

 

چه مدت بعد از تزریق چربی به لب بهبودی کامل حاصل می شود :

اثرات تزریق چربی به لب را می توان بلافاصله پس از انجام آن مشاهده کرد. اما عوارضی همچون کبودی و تورم، موانعی برای مشاهده نتیجه این تزریق محسوب می‌شوند. رسیدن به بهبودی کامل پس از تزریق چربی و از بین رفتن کبودی ها و تورم های ناشی از این تزریق، پس از حدود یک هفته امکان پذیر خواهد بود.

لازم به ذکر است که با گذشت چند ماه از تزریق چربی به لب، حجم لب ها کاهش می یابد. از همین رو است که در حین تزریق چربی به لب، میزان چربی تزریق شده به لب کمی بیشتر از آنچه که مد نظر است، انجام می‌گیرد.

آخرین ویرایش : 1400/09/03

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی