سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ماندگاری میکروبلیدینگ لب

ماندگاری میکروبلیدینگ لب

ماندگاری میکروبلیدینگ :

میکروبلیدینگ روشی برای آرایش ابروها و لبها بوده و نوعی تاتو محسوب می شود. با استفاده از روش میکروبلیدینگ، می توان نامتقارنی و عیوب ظاهری ابروها و لبها را برطرف کرد. مزیتی که تکنیک میکروبلیدینگ دارد، جلوه طبیعی و زیبای آن است. در رابطه با میکروبلیدینگ ابرو یک سوال متداول و مهم وجود دارد و آن مدت ماندگاری میکروبلیدینگ است.

 

میکروبلیدینگ چگونه انجام میگیرد :

در روش میکروبلیدینگ از سوزن های یکبار مصرف و مخصوص برای تزریق رنگدانه به زیر پوست استفاده می شود. گستردگی طیف رنگی رنگدانه های میکروبلیدینگ، از خصوصیات منحصر به فرد آن است. در این تکنیک برای جلوگیری از بروز درد و ناراحتی حین انجام آن، از بی حسی موضعی استفاده می شود.

 

ماندگاری میکروبلیدینگ به چه عواملی بستگی دارد :

مدت ماندگاری میکروبلیدینگ به عوامل مختلفی بستگی دارد. هر یک از این عوامل می توانند به تنهایی به عنوان راز ماندگاری میکروبلیدینگ محسوب شوند.

 • عمق خراش

خراشی که در طی میکروبلیدینگ روی پوست اعمال می شود، ممکن است سطحی و یا عمیق باشد. خراش عمیق و انتقال رنگدانه ها به عمق زیاد، موجب ماندگاری بیشتر میکروبلیدینگ خواهد شد. علاوه بر این، خراش ایجاد شده اگر سطحی باشد، ماندگاری میکروبلیدینگ کمتر خواهد بود. البته  عمق خراش هایی که در فرایند میکروبلیدینگ ایجاد می شوند، در مقایسه با سایر روشهای تاتو کمتر است.

 • کیفیت رنگدانه

رنگدانه های مورد استفاده برای کاشت در میکروبلیدینگ، نقشی اساسی در مدت ماندگاری این تکنیک ایفا می کنند. بدیهی است که رنگدانه های باکیفیت دارای ماندگاری طولانی تری خواهند بود. ناگفته نماند که کاشت رنگدانه های تیره مدت ماندگاری طولانی تری نسبت به رنگدانه های روشن دارند.

 • مهارت میکروبلیدینگ کار

هر اندازه که تکنیک میکروبلیدینگ با مهارت و تسلط بیشتری انجام گیرد، مدت ماندگاری آن بالاتر خواهد بود.

 • کیفیت تجهیزات

میکروبلیدینگ با استفاده از دستگاه و سوزن های خاصی انجام می گیرد. برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب از اجرای میکروبلیدینگ، لازم است تجهیزات باکیفیت و معتبر مورد استفاده قرار گیرند.

 • نوع پوست

ماندگاری میکروبلیدینگ روی پوست چرب در مقایسه با پوست خشک کمتر است.

 • واکنش بدنی

یکی از مهمترین عواملی که همواره در ماندگاری میکروبلیدینگ نقش دارد، وضعیت واکنش سیستم ایمنی بدن نسبت به کاشت رنگ است. میکروبلیدینگ در برخی از افراد، به طور ناخودآگاه و در طی مدت زمانی کوتاه کمرنگ شده و کیفیت اولیه خود را از دست میدهد.

 • زمان انجام

این مسئله بسیار مهم است که میکروبلیدینگ در زمان مناسب انجام گیرد. به عنوان مثال، انجام میکروبلیدینگ در دوره عادت ماهانه و همچنین سه روز قبل و بعد از این دوره ممنوع است. علاوه بر این، انجام میکروبلیدینگ در دوران شیردهی و بارداری نیز ممنوع است. محدودیت انجام میکروبلیدینگ در این دوره‌ها به دلیل اختلالات هورمونی ایجاد شده در بدن و در نتیجه تاثیرگذاری منفی آن است.

 • زمان ترمیم

میکروبلیدینگ برای اینکه اثرگذاری بهتر و کیفیت بالایی داشته باشد، نیاز به  ترمیم دارد. این ترمیم حدوداً  ۲۵ تا 30 روز پس از جلسه اولیه میکروبلیدینگ انجام می شود. بهتر است که زمان ترمیم کمتر و یا بیشتر از این بازه زمانی نباشد.

 • داروهای مصرفی

افرادی که داروهای خاص مصرف می‌کنند بهتر است قبل از میکروبلیدینگ این موضوع را با آرایشگر خود در میان بگذارد. قرص های هورمونی، رایج ترین داروهایی هستند که در اثرگذاری میکروبلیدینگ اختلال ایجاد می‌کنند.

 

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ :

میکروبلیدینگ پس از انجام نیاز به مراقبت دارد و این مراقبت ها تاثیر ویژه ای در افزایش ماندگاری خواهند داشت.  بنابراین لازم است در انجام مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ کوتاهی نکرده و آنها را به طور دقیق انجام داد.

 

میکروبلیدینگ به چه مراقبت هایی نیاز دارد​​​​​​​ :

همانگونه که اشاره شد، مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ تاثیر بسزایی در مدت ماندگاری آن خواهند داشت. مهمترین مراقبت هایی که در این دوره باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از:

_ عدم شست و شو محل میکروبلیدینگ تا حداقل تا سه روز

_ پرهیز از دستکاری ناحیه میکروبلیدینگ

_ عدم دخالت در روند پوست ریزی محل میکروبلیدینگ و خودداری از کندن پوسته ها

_ پیشگیری از برخورد نور آفتاب با محل میکروبلیدینگ

_ پرهیز از استعمال دخانیات و مشروبات الکلی

 

مدت زمان ماندگاری میکروبلیدینگ :

زمان ماندگاری میکروبلیدینگ فیبروز ابرو را می توان به طور میانگین ۶ ماه تا ۲ سال تخمین زد. ماندگاری میکروبلیدینگ لب نیز تقریباً به همین شکل است. هر فردی با توجه به شرایط خود و با بررسی عوامل تاثیرگذار بر مدت ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو و لب، می تواند این زمان را طولانی تر کند.

آخرین ویرایش : 1400/09/01

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی