سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

مزونیدلینگ مو چیست و چه تاثیری در درمان ریزش مو دارد؟

مزونیدلینگ مو چیست و چه تاثیری در درمان ریزش مو دارد؟

مزونیدلینگ مو چیست و چه تاثیری در درمان ریزش مو دارد؟

شادابی و طراوت موهای سر، تاثیر بالایی در جذابیت و زیبایی چهره دارد. موها بر اثر عوامل مختلفی ممکن است دچار ریزش شود و این اختلال معمولاً بین افراد مختلف وجود دارد. چنانچه ریزش موهای سر کنترل نشود،  می توان شاهد افزایش وخامت آن و در نتیجه طاسی سر بود. یک روش تضمین شده برای درمان ریزش مو، تکنیک مزونیدلینگ مو است. مزونیدلینگ مو علاوه بر درمان ‌ریزش ‌مو، قادر است فرایند رشد مو را افزایش داده و آن را به درستی تقویت کند. همراه ما باشید تا به این موضوع بپردازیم که مزونیدلینگ مو چیست و چه تاثیری در درمان ریزش مو دارد؟

 

مزونیدلینگ مو چیست :

مزونیدلینگ مو تکنیکی است که از ترکیب دو روش درمانی مزوتراپی و میکرونیدلینگ به دست می‌آید. در فرآیند مزونیدلینگ مو، پوست سر توسط سوزن های میکرونیدلینگ خراشیده شده و سپس مواد تقویت کننده مزوتراپی در آن نفوذ می کنند. مزونیدلینگ قدرت بالایی در تقویت ریشه موها، افزایش مقاومت آنها، تحریک رشد موها و در نتیجه پرپشتی موها دارد.

 

مزونیدلینگ مو چگونه انجام می گیرد :

فرایند انجام مزونیدلینگ نسبت به سایر روش های مشابه، بسیار ساده و بی دردسر است.  این تکنیک را به طور کلی می توان در سه مرحله انجام داد:

 • مرحله اول :

برای اجرای تکنیک مزونیدلینگ روی پوست سر، ابتدا بی‌حسی موضعی در نواحی مورد نظر اعمال می شود. البته فرایند اجرای مزونیدلینگ درد و ناراحتی کمی به همراه دارد؛ اما به جهت آسایش بیمار اعمال این بی حسی ضروری است.

 • مرحله دوم :

در مرحله دوم، روی نواحی بی حس شده، زخم هایی بسیار ریز توسط تعدادی سوزن ظریف ایجاد می شود. خراش دادن پوست در فرایند مزونیدلینگ، توسط دستگاه میکرونیدلینگ انجام می گیرد. این خراشها موجب تحریک سیستم ایمنی بدن در جهت واکنش به زخم ها و افزایش کلاژن سازی و گردش خون می شوند.

 • مرحله سوم :

همزمان با زخم های ریزی که روی پوست سر ایجاد می‌شود، کوکتل های مزوتراپی نیز وارد کار می شوند. این کوکتل ها روی پوست سر قرار گرفته و توسط دست ماساژ داده می‌شوند. ماساژ مواد مزوتراپی موجب نفوذ آنها در لایه مزودرم پوست سر شده و ریشه موها جوانسازی می شود.

 

مزونیدلینگ چه تاثیری در ریزش مو دارد :

ریزش مو علل مختلفی دارد و مزونیدلینگ مو یک روش مناسب برای درمان انواع مختلف ریزش مو محسوب می شود. مزونیدلینگ از طریق تحت تاثیر قرار دادن فعالیت فولیکول های مو، با عامل های ریزش مو مبارزه می کند.  تقویت ریشه های مو در مزونیدلینگ، به کمک کلاژن های ترمیم کننده پوست سر و مواد مغذی منتقل شده به پوست سر انجام میگیرد.

 

مزونیدلینگ در چند جلسه انجام می گیرد :

یکی از مواردی که تاثیر بسزایی در نتیجه و ماندگاری مزونیدلینگ مو دارد، کیفیت انجام این تکنیک است. مزونیدلینگ مو زمانی به کیفیت لازم خواهد رسید که دوره درمان کامل و موثری داشته باشد. تعداد جلسات لازم برای اجرای مزونیدلینگ مو بستگی به شدت ریزش مو دارد.

به طور میانگین این تکنیک برای رسیدن به کیفیت مورد انتظار، حدودا در ۶ تا ۸ جلسه انجام می گیرد. این جلسات معمولا در فاصله زمانی سه هفته ای انجام می گیرند. طول زمان هر جلسه از مزونیدلینگ مو نیز با توجه به حجم کار متغیر و حدود یک ساعت است.

 

عوارض و مراقبت های بعد از مزونیدلینگ مو :

مزونیدلینگ مو یک روش بی خطر و سالم محسوب می شود. با این حال، ممکن است پس از انجام این تکنیک، عوارض موقت و خفیف مشاهده شود.

 • التهاب
 • قرمزی
 • تورم
 • سوزش
 • خارش
 • پوسته پوسته شدن
 • آلرژی

 

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ مو :

عوارض ناشی از مزونیدلینگ به خودی خود و پس از چند روز از بین می روند. با توجه به زخم های ایجاد شده روی پوست سر بر اثر مزونیدلینگ، این ناحیه از حساسیت بالایی برخوردار خواهد بود. بنابراین بهتر است در راستای مراقبت از پوست سر تا رسیدن به بهبودی کامل اقدامات لازم را انجام داد.

_ پرهیز از استحمام تا دو روز بعد از اجرای مزونیدلینگ

_ عدم استحمام با آب داغ تا بهبودی کامل پوست

_ پرهیز از استفاده از سشوار

_ ماساژ پوست سر به تشخیص و تجویز پزشک

_ پیشگیری از برخورد نور آفتاب با سطح پوست سر

_ داشتن تغذیه سالم و مناسب

_ رعایت بهداشت شخصی

_ پرهیز از انجام فعالیت های سنگین

_ مراقبت از پوست سر در برابر سرمای و گرمای بیش از حد

_ مصرف آنتی بیوتیک جهت جلوگیری از بروز عفونت

_ مصرف مسکن جهت پیشگیری از بروز درد و ناراحتی

_ خودداری از مصرف خودسرانه داروهای خاص بدون مشورت پزشک

 

هزینه مزونیدلینگ مو :

فاکتورهایی که تعیین کننده هزینه نهایی مزونیدلینگ مو هستند عبارتند از:

 • تعداد جلسات مورد نیاز
 • مهارت و سابقه پزشک
 • موقعیت مکانی کلینیک
 • حجم کار
 • مواد تقویت کننده و کوکتل های مزوتراپی استفاده شده
 • میزان کیفیت تجهیزات مورد استفاده

آخرین ویرایش : 1400/09/01

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی