سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

تاتو ابدومینوپلاستی

تاتو ابدومینوپلاستی

تاتو ابدومینوپلاستی :

ابدومینوپلاستی تکنیکی است که از آن جهت کاهش حجم شکم استفاده می شود. در این روش، چربی های تجمع یافته در ناحیه شکم استخراج شده و افتادگی پوست برطرف می شود. عمل ابدومینوپلاستی با ایجاد برش پوست روی شکم همراه است که پس از اتمام جراحی این برش‌ها بخیه زده می‌شوند. بخیه های ایجاد شده روی پوست شکم بعد از ابدومینوپلاستی ممکن است از خود اثری بر جای بگذارند. تاتو ابدومینوپلاستی همواره یک راهکار پیش رو به عنوان پوشاننده جای بخیه ابدومینوپلاستی معرفی می شود.

 

تاتو روی ابدومینوپلاستی با چه هدفی انجام می گیرد :

تاتو عملی است که بر اساس خواست و سلیقه شخصی هر فرد می‌تواند روی نقاط مختلف بدن اجرا شود. به طور کلی هدف از اجرای تاتو، حک کردن یک طرح زیبا روی بدن است. تاتو بدن یک کاربرد مهم دارد و آن پوشاندن انواع مختلف لکه ها و سایر آسیب‌های پوستی است.

اصلی ترین و مهمترین هدفی که تاتو ابدومینوپلاستی دنبال می کند، پوشاندن جای بخیه با طرحی زیبا است. قابل تاکید است که این اقدام کاملا سلیقه ای بوده و به تصمیم خود فرد انجام می گیرد.

 

تاتو جای ابدومینوپلاستی چه زمانی کاربرد دارد :

تاتو جای بخیه ابدومینوپلاستی شاید آخرین راهکاری باشد که برای پوشاندن اسکار بخیه استفاده میشود. شدت اسکاری که از ابدومینوپلاستی روی پوست باقی می ماند، بستگی به عوامل مختلفی دارد:

 • طول برش ایجاد شده
 • جنس پوست
 • رنگ پوست
 • کیفیت مراقبت های بعد از جراحی
 • مهارت پزشک در جراحی

اگر تمام این عوامل دارای وجهه مثبتی باشند، جای بخیه ممکن است بسیار محدود و حتی غیر قابل تشخیص باشد. با این وجود، احتمال ماندگاری جای بخیه پس از ابدومینوپلاستی را نمی‌توان انکار کرد. تاتو ابدومینوپلاستی زمانی ضرورت پیدا می‌کند که طول برش ایجاد شده زیاد و ماندگاری جای آن شدید باشد.

 

تاتو ابدومینوپلاستی چگونه انجام می گیرد :

به طور کلی، فرایند انجام تاتو ابدومینوپلاستی همانند سایر تاتوهایی است که روی بدن انجام می گیرد. در ادامه، خلاصه ای از چگونگی انجام تاتو برای جای ابدومینوپلاستی تشریح شده است.

 1. انتخاب یک تاتو کار مطمئن و کاربلد
 2. دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم
 3. انجام اقدامات قبل از تاتو
 4. انتخاب طرح تاتو ابدومینوپلاستی
 5. ضدعفونی محل تاتو توسط تاتو کار
 6. اعمال پماد بی حسی موضعی
 7. انتقال طرح تاتو روی محل مورد نظر و تصمیم گیری نهایی در مورد طرح
 8. آغاز حک کردن تاتو روی بدن با استفاده از سوزن های یکبار مصرف
 9. انجام مراقبت های بعد از تاتو

 

اقدامات قبل و بعد از تاتو ابدومینوپلاستی :

اقدامات و مراقبت هایی که قبل و بعد از تاتو ابدومینوپلاستی انجام می‌گیرند، موجب می شوند تا این تاتو با کیفیت بالایی انجام گرفته و به نتیجه مثبتی برسد.

_ مصرف دخانیات حداقل یک هفته قبل و بعد از تاتو ممنوع است.

_ مصرف داروهای هورمونی حداقل برای یک هفته قبل و بعد از تاتو با محدودیت روبرو است.

_ پوسته پوسته شدن محل تاتو پس از انجام آن کاملاً طبیعی است و نباید این پوسته ها دستکاری شوند.

_ ورود سوزن به پوست حین انجام تاتو، موجب بروز زخم میشود. محل این زخم ها میبایست کاملاً تمیز و دور از آلودگی نگه داشته شوند.

_ برای پیشگیری از خشکی بیش از حد پوست پس از تاتو ابدومینوپلاستی، میتوان از پماد آ چشمی استفاده کرد.

 

تاتو ابدومینوپلاستی چه مدت بعد از جراحی ابدومینوپلاستی انجام می گیرد :

تاتو ابدومینوپلاستی را زمانی می توان انجام داد که جای زخم روی پوست به طور کامل بهبود یافته باشد. با این حال، بهتر است برای انجام تاتو ابدومینوپلاستی عجله را کنار گذاشت. به طور کلی، جای بخیه ابدومینوپلاستی به مرور بهبود یافته و پس از ۱۰ تا ۱۲ ماه تثبیت می شود. بنابراین تاتو ابدومینوپلاستی نیز بهتر است پس از این مدت انجام شود تا نتیجه بهتری داشته باشد.

 

قیمت تاتو ابدومینوپلاستی :

هزینه تاتو خط بخیه ابدومینوپلاستی به طور مستقیم به اندازه طرح انتخاب شده، میزان رنگ مصرفی و تعداد سوزن های مورد استفاده بستگی دارد. علاوه بر این، مهارت تاتوکار و محلی که برای انجام تاتو انتخاب میشود نیز بر هزینه تمام شده تاتو ابدومینوپلاستی تاثیرگذار است.

آخرین ویرایش : 1400/08/30

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی