سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ژنیکوماستی کاذب

ژنیکوماستی کاذب

ژنیکوماستی کاذب :

طبیعی است که هر مردی علاقه مند است هیکلی خوش فرم و جذاب داشته باشد. بخشی از خوش استایلی مرد را می توان در انتخاب نوع لباس و بخش دیگری از آن را در داشتن اندام ایده آل دانست. اما گاهی اختلالی در بدن ایجاد می شود که موجب کاهش جذابیت استایل می شود. یکی از انواع معضلات رایجی که ممکن است مردان با آن رو به رو شوند، ژنیکوماستی کاذب است. بروز ژنیکوماستی کاذب هیچگونه درد و خطری برای سلامتی ندارد. اما این عارضه به راحتی در اندام و استایل مردانه اختلال ایجاد کرده و موجب کاهش اعتماد به نفس می شود.

 

ژنیکوماستی کاذب چیست :

ژنیکوماستی کاذب به معنای بزرگ شدن بی رویه و نامتناسب بافت پستان در مردان است. ژنیکوماستی کاذب ممکن است تنها در یک پستان و یا در هر دو پستان با اندازه های یکسان یا متفاوت مشاهده شود. ژنیکوماستی زمانی به وجود می آید که میزان ترشح هورمون های استروژن و تستوسترون از تعادل مناسبی برخوردار نباشند.

بروز ژنیکوماستی در دوران نوجوانی معمولا موقت بوده و به مرور از بین می رود. اما ژنیکوماستی کاذبی که پس از سی تا چهل سالگی بروز می کند، معمولا به خودی خود قابل رفع نیست و نیاز به جراحی دارد.

 

علائم ژنیکوماستی کاذب :

ساده ترین نشانه ژنیکوماستی کاذب، بزرگ شدن بیش از حد پستان ها در مردان است. اما افزایش سایز سینه تنها یکی از انواع علائم ژنیکوماستی کاذب است و این عارضه علائم دیگری نیز دارد:

 • احساس درد در نوک پستان، اطراف نوک پستان
 • احساس حساسیت در پستان و اطراف آن
 • برجستگی زیاد نوک پستان
 • شل و آویزان بودن پستان

 

درمان ژنیکوماستی کاذب :

ژنیکوماستی کاذب را می توان به روش های مختلفی برطرف کرد. انتخاب بهترین روش درمان ژنیکوماستی کاذب، پس از بررسی های کافی توسط پزشک انجام می گیرد.

 • درمان ژنیکوماستی کاذب با ورزش و تغذیه

نوعی از ژنیکوماستی کاذب قابل درمان با تمرینات ورزشی و تغذیه مناسب است. در این روش، بدون اینکه نیازی به جراحی باشد، مشکل برجستگی سینه ها به مرور زمان برطرف می شود. تغذیه ای که هدف آن افزایش میزان ترشح هورمون های تستوسترون باشد، دارای بالاترین تاثیر در از بین بردن ژنیکوماستی کاذب خواهد بود.

 • درمان ژنیکوماستی کاذب با لیپوساکشن

زمانی که ژنیکوماستی بر اثر تجمع توده های چربی به وجود آمده باشد، لیپوساکشن بهترین راه درمان خواهد بود. در این روش، سلول های چربی از بافت سینه بیرون کشیده می شود.

درمان ژنیکوماستی کاذب با جراحی :

ژنیکوماستی کاذب درصورتیکه شامل غده باشد، نیاز به جراحی خواهد بود. در فرایند ژنیکوماستی کاذب، غدد اضافی بافت پستان برش داده شده و کنار گذاشته می شوند.

درمان ژنیکوماستی کاذب با لیزر :

درمان ژنیکوماستی با لیزر یک راهکار نوین و ایده آل است که کمترین دوره نقاهت را در پی دارد. در این روش، تمام مراحل عمل ژنیکوماستی کاذب توسط اشعه لیزر و به صورت غیرتهاجمی انجام می گیرد.

درمان ژنیکوماستی کاذب با دارو :

به کارگیری درمان دارویی معمولا قبل از جراحی انجام می گیرد. زمانیکه درمان دارویی به نتیجه درستی نرسد، نوبت به انجام روش هایی همچون لیپوساکشن، جراحی و لیزر می رسد.

 

تشخیص ژنیکوماستی کاذب :

همانطور که اشاره شد، راه درمان ژنیکوماستی کاذب با توجه به شرایط ژنیکوماستی انتخاب می شود. تشریح جزئیات شرایط ژنیکوماستی کاذب، توسط پزشک متخصص و پس از معاینات لازم انجام می گیرد. مهمترین راهکارهای تشخیص ژنیکوماستی کاذب عبارتند از:

 • آزمایش خون
 • آزمایش ادرار
 • ماموگرافی
 • MRI
 • سی تی اسکن
 • سونوگرافی
 • نمونه برداری

گفتنی است که انجام هر یک از این اقدامات برای تشخیص ژنیکوماستی کاذب، تنها به تشخیص پزشک انجام می گیرد. بنابراین، گاهی انجام یک یا دو مورد از این اقدامات کافیست، اما گاهی لازم است اقدامات بیشتر برای تشخیص بهتر انجام شود.

آخرین ویرایش : 1400/07/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی