سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو

نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو

نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو :

کاشت ابرو تکنیکی است که در آن نواحی خالی ابروها توسط فولیکول های مو پر می شوند. این فولیکول های مو معمولاً از نواحی پرپشت موی سر برداشته شده و برای پیوند آماده می شوند. بخش مهمی از رسیدن به موفقیت در کاشت ابرو، وابسته به مراقبتهای بعد از این عمل است.  اقدامات مختلفی وجود دارند که به عنوان مراقبت های بعد از کاشت ابرو نیاز به توجه دارند. نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو یکی از مهم‌ترین  نکاتی است که بایستی به صورت کاملاً اصولی انجام گیرد.

 

بعد از کاشت ابرو چگونه بخوابیم :

در نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو، به دو نکته مهم باید توجه داشت.

 

عدم تماس ابروها با بالش :

بعد از کاشت ابرو می بایست به شکلی خوابید که صورت کاملاً رو به بالا بوده و تماسی بین ابروها و بالش ایجاد نشود. چرا که این تماس ممکن است به فولیکول های پیوند زده شده آسیب رسانده و کارایی آنها را از بین ببرد.

 

عدم تماس ناحیه برداشت مو با بالش :

برداشت فولیکولهای مو در فرایند کاشت ابرو اغلب از ناحیه پشت سر انجام می گیرد. دلیل برداشت مو از این ناحیه، بالا بودن کیفیت و پرپشتی موهای آن است. برداشت مو در فرآیند کاشت ابرو با برش و بخیه همراه است. بنابراین ایجاد تماس بین بالش و ناحیه بخیه زده شده ممکن است وخامت زخم را بالا برد.

برای پیشگیری از ایجاد تماس بین این دو ناحیه معمولا از بالشت های U استفاده می شود. استفاده از بالشت یو در هنگام خواب پس از کاشت ابرو، می‌بایست تا زمان برداشت بخیه ها ادامه یابد. این بخیه ها معمولا تا از ده روز پس از کاشت ابرو توسط پزشک برداشته می شوند.

 

رعایت اصول بهداشتی هنگام خواب پس از کاشت ابرو :

در فرایند کاشت ابرو، زخم هایی ظریف در ناحیه برداشت و کاشت گرافت مو ایجاد می شود. این زخم ها برای اینکه در معرض عفونت قرار نگیرند، نیاز به مراقبت دارند. مهمترین مراقبتی که از زخم های حاصل از کاشت ابرو می توان انجام داد، رعایت نکات بهداشتی است. 

_ روبالشی و ملحفه ای که در دوران نقاهت کاشت ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرند، می بایست کاملا تمیز و بهداشتی باشند. از همین جهت، لازم است ملحفه و روبالشی به طور مرتب شستشو داده شوند. گفتنی است که در شست و شوی ملحفه و روبالشی بهتر است از مواد شوینده است ملایم استفاده کرد.

_ همانطور که گفته شد، استفاده از بالشت U هنگام خواب پس از کاشت ابرو ضروریست. باید توجه داشت که این بالشتک عاری از هرگونه کثیفی و میکروب باشد.

_ با قرار دادن یک حوله ضدعفونی شده مابین سر و بالش و تعویض یا شست و شوی روزانه آن،  می توان از عدم احتمال بروز عفونت و آلرژی به اطمینان رسید. علاوه بر این، این حوله از ایجاد لکه های احتمالی روی بالش پیشگیری می کند.

 

تاثیر خواب منظم در فرایند بهبودی پس از کاشت ابرو :

فراموش نکنیم که تسریع فرآیند بهبودی پس از کاشت ابرو، بیش از هر چیزی نیاز به آرامش و صبر و حوصله دارد. یکی از مهمترین مواردی که موجب آرامش و آسایش بیشتر بیمار می شود، داشتن خواب منظم و مرتب است.

استراحت و خواب کافی موجب تسریع بهبود زخم ها شده و از  بروز عوامل تشدید زخم ها پیشگیری می کند. بنابراین فردی که کاشت ابرو انجام می دهد، لازم است برنامه ریزی منظمی برای خواب و تغذیه داشته باشد.

 

سایر مراقبت های بعد از کاشت ابرو :

نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو تنها یکی از مراقبت هایی است که باید نسبت به آن توجه شود. به عبارتی، موفقیت در عمل کاشت ابرو علاوه بر چگونگی خوابیدن، به مراقبت های مهم دیگری نیز احتیاج دارد.

  • عدم قرارگیری زیر نور مستقیم آفتاب
  • مصرف مسکن و آنتی بیوتیک به تجویز پزشک
  • عدم اعمال فشار به نواحی برداشت و کاشت فولیکول های مو
  • خودداری از آرایش و پیرایش ابروها
  • پرهیز از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین
  • پرهیز از شست و شوی ابروها حداقل تا ۴۸ ساعت
  • خودداری از شست‌وشوی ابروها با آب داغ  و با فشار زیاد

آخرین ویرایش : 1400/07/23

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی