سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

عدم قرینگی صورت بعد از تزریق چربی

عدم قرینگی صورت بعد از تزریق چربی

عدم قرینگی صورت بعد از تزریق چربی :

تزریق چربی تکنیکی است که به جهت جوانسازی و رفع پیری پوست انجام می گیرد. در تکنیک تزریق چربی، از چربی های بدن خود بیمار به عنوان فیلر حجم دهنده استفاده می شود. از همین جهت است که این تکنیک، یک روش ایمن و بی خطر محسوب می شود. با وجود مزیت های فراوان تکنیک تزریق چربی، امکان بروز عوارض پس از این نوع تزریق نیز وجود دارد. عدم قرینگی صورت بعد از تزریق چربی به صورت یکی از عوارضی است که بروز آن می تواند ناخوشایند و دردسرساز باشد.

 

آیا احتمال عدم قرینگی صورت بعد از تزریق چربی وجود دارد :

احتمال عدم قرینگی بعد از تزریق چربی عارضه ای است که نمی توان آن را انکار کرد. بنابراین، برای درگیر نشدن با این عارضه، بهتر است قبل از اقدام به تزریق چربی، بررسی های لازم انجام شود.

 

علل عدم قرینگی بعد از تزریق چربی :

بروز نامتقارنی پس از تزریق چربی، ممکن است به چند علت مختلف اتفاق بیفتد. بنابراین، برای از بین بردن احتمال نامتقارنی صورت پس از تزریق چربی، لازم است به تمام این دلایل توجه ویژه داشت.

کیفیت و کارایی چربی :

چربی که از بدن استخراج می شود، می بایست خالص سازی شده و سپس به صورت تزریق شود. اگر این خالص سازی به درستی انجام نشده و چربی کیفیت لازم را دارا نباشد، احتمال بروز عدم قرینگی افزایش می یابد.

تزریق نادرست :

مهارت دستان پزشک متخصص در تزریق چربی، تاثیر بسیاری در نتیجه نهایی تزریق چربی صورت دارد. چربی تزریق شده می بایست به طور مساوی در دو طرف صورت تزریق شود تا احتمال بروز نامتقارنی صورت از بین برود. حفظ این تساوی در تزریق نیز تنها توسط دقت و مهارت تزریق کننده امکان پذیر است.

 

نحوه مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی :

عمل تزریق چربی مانند هر نوع عمل زیبایی دیگر نیاز به مراقبت دارد. این مراقبت ها تاثیر عمیقی در نتیجه کار خواهند داشت. بنابراین، بهتر است قبل از اقدام به تزریق چربی صورت، نسبت به مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی به آگاهی کامل رسید.

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی جهت پیشگیری از عدم قرینگی :

  • عدم دستکاری و عدم اعمال فشار به ناحیه تزریق چربی
  • پرهیز از ماساژ ناحیه تزریق چربی
  • خودداری از قرار گرفتن زیر نور آفتاب و استفاده مداوم از کرم ضد آفتاب
  • برخورداری از رژیم غذایی درست
  • خوابیدن به روی کمر و رو به بالا
  • پرهیز از انجام فعالیت های سنگین
  • مراقبت از صورت در برابر ضربه

 

درمان عدم قرینگی صورت بعد از تزریق چربی :

نحوه رفع عدم قرینگی صورت بعد از تزریق چربی با توجه به شدت نامتقارنی، متفاوت است. درمان عدم قرینگی صورت بعد از تزریق چربی بر اساس دو فاکتور تعیین می شود:

عدم قرینگی جزئی صورت :

این نوع عدم قرینگی صورت پس از تزریق چربی را می توان ترمیم کرد. برای ترمیم آن نیز از تزریق مجدد چربی یا تکنیک هایفوتراپی استفاده می شود.

عدم قرینگی شدید صورت :

زمانیکه نامتقارنی صورت شدید و زیاد باشد، برای رفع آن می بایست چربی تزریق شده به طور کامل تخلیه شود.

 

زمان مناسب برای اصلاح عدم قرینگی صورت پس از تزریق چربی :

در رابطه با قرینگی یا عدم قرینگی صورت، زمانی باید قضاوت کرد که بهبودی کامل حاصل شده باشد. چراکه تورم و کبودی پس از تزریق چربی ممکن است صورت را نامتقارن نشان دهد.

بنابراین، تا زمانی که دوره نقاهت تزریق چربی از بین نرفته، نمی توان برای اصلاح عدم قرینگی صورت اقدام کرد. تورم و کبودی حاصل از تزریق چربی معمولا پس از یک هفته از بین می رود. بدین ترتیب، حدود دو هفته بعد از تزریق چربی به صورت، می توان نسبت به عدم قرینگی و عدم تناسب میزان چربی تزریق شده اظهار نظر کرد.

آخرین ویرایش : 1400/07/22

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی