سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی :

تزریق چربی یکی از کاربردی ترین روش های جوانسازی و حجم دهی نقاط مختلف صورت و بدن است. در این تکنیک برای جوانسازی و فرم دهی به پوست، از چربی فراوری شده بدن بیمار استفاده می شود. از همین رو، پس از فرایند تزریق چربی در این روش، احتمال بروز حساسیت بسیار کاهش می یابد. تکنیک تزریق چربی محدودیت خاصی ندارد و اکثر افراد می توانند از مزایای آن بهره ببرند.

 

تزریق چربی چگونه انجام می شود :

تزریق چربی به هر نقطه از بدن، دارای فرایند یکسانی است. مراحل اجرای این فرایند را می توان در سه مرحله خلاصه کرد:

1- استخراج چربی از بدن بیمار :

در ابتدا باید چربی مورد نیاز از بدن بیمار استخراج شود. نواحی مختلفی از بدن می توانند جهت استخراج چربی انتخاب شوند که شکم و پهلو رایج ترین آنها هستند. برای برداشت چربی، برشی در ناحیه مورد نظر ایجاد شده و پس از پایان کار این برش بخیه زده می شود.

2- آماده سازی چربی :

چربی هایی که از بدن بیمار خارج می شود، باید فرآوری و خالص سازی شوند. این مرحله نیاز به مهارت بالایی دارد تا سلول های چربی دچار آسیب نشوند. فرآوری چربی های استخراج شده، موجب ماندگاری بیشتر چربی تزریق شده خواهد شد.

3- تزریق چربی :

در مرحله آخر نوبت به تزریق چربی به ناحیه مورد نظر می رسد. تزریق چربی فرآوری شده توسط سوزن های ظریف و با دقت بالا انجام می گیرد.

 

فواید تزریق چربی :

تزریق چربی به بدن در مقایسه با روش های مرتبط، دارای مزایای فراوانی است:

_ در تزریق چربی از حجم دهنده طبیعی استفاده می شود.

_ تزریق چربی یک روش ایمن و بی خطر برای جوانسازی است.

_ استخراج چربی جهت تزریق موجب کاهش بافت چربی و در نتیجه لاغری موضعی در محل برداشت می شود.

_ ماندگاری تزریق چربی نسبت به سایر روش ها بالاتر است.

_ پس از تزریق چربی ضرورتی برای استراحت مطلق وجود ندارد.

_ تزریق چربی جلوه ای طبیعی تر نسبت به سایر روش ها از جمله تزریق ژل و بوتاکس دارد.

_ این روش نسبت به ماندگاری بالایی که دارد، از هزینه مقرون به صرفه ای برخوردار است.

_ نتیجه حاصل از تزریق چربی را می توان به سرعت شاهد بود.

 

عوارض تزریق چربی :

ماده ای که در تکنیک تزریق چربی استفاده می شود، چربی استخراج شده از بدن بیمار است. از همین رو، بدن اغلب واکنشی منفی در برابر تزریق چربی نشان نمی دهد. حال اگر تزریق چربی در یک مرکز بهداشتی و معتبر انجام شود، رسیدن به نتیجه مثبت حتمی خواهد بود. با این حال، برخی از عوارض کوتاه مدت وجود دارد که پس از تزریق چربی ممکن است شاهد آن باشیم.

 • التهاب
 • تورم
 • کبودی
 • درد
 • سوزش
 • عفونت
 • حساسیت پوستی
 • نتیجه غیر قابل قبول
 • جای زخم
 • آسیب دیدن بافت اصلی

 

ماندگاری تزریق چربی چقدر است :

ماندگاری بخشی از تزریق چربی دائمی خواهد بود به شرطی که فرایند اجرای آن و مراقبت های بعد از تزریق به درستی انجام شده باشد. پس از اینکه تزریق چربی انجام می گیرد، برخی از بافت های چربی تزریق شده، توسط بدن جذب شده و از بین می روند. اما بخشی از این چربی ها ماندگار بوده و همانند سایر بافت های چربی روند رشد طبیعی خواهند داشت.

 

تزریق چربی در چند جلسه انجام می گیرد :

طول فرایند تزریق چربی و همچنین تعداد جلسات تزریق چربی با توجه به گستردگی هدف متفاوت است. بدیهی است که برجسته سازی نقاط مختلف از بدن از جمله سینه ها، به تعداد جلسات بیشتری از تزریق چربی نیاز دارد. اما تزریق چربی به صورت سطحی و در ناحیه کوچک، در یک جلسه قابل اجراست.

 

تزریق چربی به صورت :

رایج ترین کاربرد تکنیک تزریق چربی، فرم دهی و جوانسازی صورت است. ماده حجم دهنده چربی را می توان در نقاط مختلف صورت تزریق و نتایج مثبت آن را مشاهده کرد.

1- تزریق چربی به پیشانی :

حک شدن خطوط سطحی و عمیق روی پیشانی با گذر سن اتفاقی طبیعی است. با تزریق چربی می توان این خطوط را محو کرد و از بین برد.

2- تزریق چربی زیر چشم :

چین و چروک اطراف چشم و گودی زیر چشم تاثیر منفی در زیبایی چهره دارند. این نوع مشکلات اطراف چشم را می توان به راحتی توسط تکنیک تزریق چربی از بین برد.

3- تزریق چربی به لب :

تکنیک تزریق چربی در برجسته سازی و فرم دهی به لبها و همچنین اصلاح نامتقارنی لبها، کاربرد رایجی دارد.

4- تزریق چربی به چانه :

زاویه دار کردن چانه یکی از شایع ترین عمل های زیبایی محسوب می شود. این عمل را می توان با تزریق انواع حجم دهنده ها، به خصوص تزریق چربی به روشی کاملا ایمن انجام داد.

 

تزریق چربی به بدن :

برای تزریق چربی به نقاط مختلف بدن، محدودیت خاصی وجود ندارد. بنابراین، با استفاده از تکنیک تزریق چربی می توان به نواحی مختلف بدن فرم داد.

تزریق چربی به سینه :

تزریق چربی به سینه کمک می کند تا هرگونه نامتقارنی و بدشکلی سینه ها از بین برود. علاوه بر این، برای برجسته سازی و بزرگ کردن سینه ها نیز می توان از تکنیک تزریق چربی استفاده کرد. البته برجسته سازی سینه ها با چربی، نیاز به میزان چربی بالایی دارد.

تزریق چربی به واژن :

زیبایی ظاهری واژن نقش مهمی در کیفیت رابطه جنسی ایفا می کند. از همین رو، داشتن واژن جوان و جذاب از مزایایی است که زنان همواره به آن احتیاج دارند. واژن به هر دلیلی ممکن است دچار تیرگی، افتادگی و پیری شود. تزریق چربی خاصیت بالایی در برطرف کردن تمام مشکلات مربوط به واژن دارد.

تزریق چربی به اندام تناسلی مردان :

اندازه استاندارد آلت تناسلی مردان 12 تا 13 سانتی متر است. گاهی ممکن است برخی از مردان آلتی کوچکتر از حد استاندارد داشته باشند و یا مایل به داشتن آلت بزرگتری باشند. بزرگ کردن قطر آلت تناسلی به روش های مختلفی قابل انجام است که ایمن ترین آن تزریق چربی است. 

تزریق چربی به کنار ران :

یکی از رایج ترین مشکلاتی که سبب ایجاد اختلال در تناسب اندام می شود، فرورفتگی کنار ران است. گاهی این فرورفتگی قابل رفع با تمرینات ورزشی نیست. تزریق چربی به ران بهترین روشی است که در از بین بردن گودی کنار ران موثر است.

 

تزریق چربی به مچ پا :

لاغری بیش از حد مچ پا از جمله مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند. مچ پاهای لاغر را به راحتی می توان با تکنیک تزریق چربی حجیم سازی کرد.

آخرین ویرایش : 1400/07/22

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی