سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

آزمایش های قبل از کاشت ابرو

آزمایش های قبل از کاشت ابرو

آزمایش های قبل از کاشت ابرو :

کاشت ابرو فرایندی است که در آن حجم از دست رفته ابروها به وسیله پیوند فولیکول های مو در نواحی خالی ابروها جبران می شود. با توجه به تهاجمی بودن فرآیند کاشت ابرو، این عمل تحت شرایط ویژه ای انجام می گیرد. با ما همراه باشید تا ببینیم اقدامات و آزمایشات مورد نیاز قبل از کاشت ابرو چیست و برای این عمل دقیقا چه باید کرد.

 

اهمیت کاشت ابرو :

داشتن ابروهای پرپشت  و مرتب، مکملی برای زیبایی چهره محسوب می شود. هر فردی در مقطعی از زمان ممکن است درگیر ریزش، کم حجمی و نازکی ابروها شود.  این دسته از اختلالات موجب افزایش اهمیت روشهای دائمی آرایش ابرو می شود. گرچه راهکارهای موقت و راحت تری برای آرایش ابرو وجود دارد، اما هیچ یک از این روش ها جایگزینی برای کاشت ابرو نخواهند بود.

 

آزمایشات  لازم برای کاشت ابرو :

قبل از انجام عمل کاشت ابرو، انجام یک سری از آزمایشات ضروری است. این آزمایشات، به تجویز و به تشخیص پزشک انجام می گیرند. معمولا آزمایش های زیر قبل از کاشت ابرو انجام می شود، اما با توجه به معاینه و ویزیت پزشک ممکن است موارد دیگری اضافه شود.

  • آزمایش خون
  • آزمایش ادرار
  • آزمایش کبد 
  • آزمایش هپاتیت ب
  • آزمایش قند خون
  • آزمایش تیروئید
  • آزمایش  ایدز

 

هدف از انجام آزمایشات قبل از کاشت ابرو چیست :

هر نوع عمل درمانی و زیبایی که بر روی بدن انسان انجام می گیرد،  نیاز به تحقیقات و بررسی‌های ابتدایی دارد. عمل کاشت ابرو نیز از این اصل مستثنا نیست. در حال حاضر، مطمئن ترین راه برای بررسی های قبل از عمل کاشت ابرو، آزمایشات پزشکی هستند. تمام این آزمایشات با اهداف مهمی اجرا می شوند.

_ رسیدن به اطمینان از وضعیت سلامتی جسمانی  فرد

_ مطلع شدن پزشک از آمادگی بیمار برای اجرای کاشت ابرو

_ کمک به پزشکان در تجویز داروی مناسب برای قبل و بعد از کاشت ابرو

 

تغذیه قبل از کاشت ابرو :

کیفیت تغذیه و مواد مکملی که قبل از عمل کاشت ابرو مصرف می شوند، تاثیر بالایی در کیفیت پیوند موها خواهند داشت. از همین رو، چگونگی تغذیه قبل از کاشت ابرو از اصول و چهارچوب خاصی برخوردار است.

_ قبل از عمل بهتر است غذای سالم و مقوی مصرف شود.

_ لازم است از حضور در اتاق عمل بدون داشتن غذای کامل پرهیز کرد.

_ حجم غذای مصرفی قبل از کاشت ابرو نباید کمتر از حد و یا بیشتر از حد باشد.

_ از قرار دادن هرگونه داروهای معمولی و خاص در برنامه غذایی بدون مشورت پزشک می بایست خودداری کرد.

_ مصرف سیگار و مشروبات الکلی حداقل از یک هفته قبل از عمل، دارای محدودیت است.

 

انتخاب پزشک برای کاشت ابرو :

یکی از مهمترین معیارهای رسیدن به نتیجه رضایت بخش در عمل کاشت ابرو، انتخاب پزشک و کلینیک معتبر است.  این دو انتخاب، حتی مهمتر از اقدامات و آزمایشاتی هستند که قبل از کاشت ابرو انجام می گیرند. به طور کلی، مهارت پزشک و اصول بهداشتی کلینیک، دو عامل اصلی هستند که در نهایت یک عمل موفقیت آمیز را رقم می زنند. نکاتی که در انتخاب پزشک و کلینیک باید رعایت شوند، عبارتند از:

_ بررسی  مجوز و سابقه کلینیک

_ مشاهده نمونه کارهای پزشک متخصص

_ پرس‌ وجو از بیمارانی عمل که کاشت مو انجام دادند

_ بررسی وضعیت ظاهری و بهداشتی کلینیک

 

کاشت ابرو چه تفاوتی با سایر روشهای اصلاح ابرو دارد :

مهمترین تفاوت کاشت ابرو با سایر روش های اصلاح ابرو در میزان ماندگاری آنهاست. با عمل کاشت ابرو می توان ابروهای از دست رفته را به وضعیت قبلی برگرداند. کاشت ابروی طبیعی موجب می شود که ابروها به حالت طبیعی رشد کنند.

روشهایی همچون تاتو ابرو، روش هایی موقت هستند که ماندگاری یک تا دو ساله دارد. در این تکنیک ها بر خلاف تکنیک کاشت ابرو، از تزریق رنگدانه به زیر پوست استفاده می شود. با این حساب، بدیهی است که تکنیک کاشت ابرو بسیار طبیعی تر از سایر روش ها جلوه خواهد کرد.

آخرین ویرایش : 1400/07/13

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی