سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ترمیم فیبروز ابرو

ترمیم فیبروز ابرو

ترمیم فیبروز ابرو :

ساده ترین راهی که برای آرایش ابروها وجود دارد، استفاده از مداد ابرو یا سایه ابرو است. اما این نوع از آرایش ابروها موقت بوده و نهایتا پس از چند ساعت کیفیت خود را از دست می دهد. همین ویژگی از آرایش موقت ابروها موجب شده است که روش هایی نیمه دائم از جمله فیبروز ابرو به وجود آیند. این دسته از تکینک های آرایش ابرو توسط افراد حرفه ای و در چهارچوب استانداردهای خاصی انجام می شوند. ترمیم فیبروز ابرو یکی از همین استانداردها است که اجرای آن جهت افزایش کیفیت کار ضروری است.

 

ترمیم فیبروز ابرو چیست :

برای تشریح عمل ترمیم فیبروز ابرو، بهتر لاست ابتدا تکینک فیبروز ابرو تعریف شود. فیبروز ابرو عملی است که جهت اصلاح فرم ابروها و پر کردن نواحی خالی ابروها به کار می رود. در این تکنیک، رنگدانه های سالم توسط سوزن های ظریف و مخصوص، وارد لایه زیرین پوست می شوند.

ترمیم فیبروز ابرو نیز عملی است که برای اصلاح ایرادات مربوط به جلسه اول فیبروز ابرو اجرا می شود. تکنیک فیبروز ابرو برای اینکه به نتیجه قابل قبولی برسد، نیاز به ترمیم و اصلاح دارد.

 

زمان ترمیم فیبروز ابرو :

زمان ترمیم فیبروز ابرو از اهمیت بالایی برخوردار است. فیبروز ابرو اگر در زمان درست ترمیم نشود، ممکن است عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. به طور کلی، بهترین زمان برای ترمیم فیبروز ابرو، 25 تا 30 روز پس  از مرحله اول انجام فیبروز است.

لازم به تاکید است که هرگونه ترمیم فیبروز ابرو تا قبل از 25 روز ممنوع است. در طی این 25 روز، خراش های ایجاد شده روی پوست ترمیم شده و آماده خراش مجدد می شوند. اگر این خراش ها ترمیم نشده باشند و ترمیم فیبروز ابرو انجام شود، احتمال بروز گوشت اضافی روی پوست افزایش می یابد.

 

علت ترمیم فیبروز ابرو :

جلسه ترمیم فیبروز ابرو به همان اندازه جلسه اول اجرای فیبروز ابرو مهم است. ضرورت ترمیم فیبروز ابرو دو علت مهم دارد:

افزایش ماندگاری : مهمترین دلیل برای انجام ترمیم فیبروز ابرو، افزایش ماندگاری فیبروز است. ترمیم فیبروز ابرو موجب می شود رنگدانه های کاشته شده در ابروها حداقل تا دو سال ماندگار باشند.

 

تغییر فرم و رنگ طراحی : گاهی ممکن است رضایت کافی از طرح و رنگ ابروها پس از فیبروز ابرو حاصل نشود. البته تغییر فرم و رنگ ابروها در مرحله ترمیم فیبروز ابرو، دارای حد و اندازه مشخصی است و نباید انتظار معجزه داشت.

 

ترمیم فیبروز ابرو چگونه انجام می گیرد. :

ترمیم فیبروز ابرو چگونه انجام می گیرد.

در ترمیم فیبروز ابرو، تارهای طراحی شده در جلسه اول اصلاح شده و حتی تعداد بیشتری از آنها رسم می شود. جلسه ترمیم فیبروز ابرو دو تفاوت اساسی با جلسه اول از فیبروز ابرو دارد:

 • مقدار رنگ کمتری استفاده می شود.
 • در مدت زمان کمتری انجام می گیرد.

گفتنی است که ترمیم فیبروز ابرو می بایست با سوزن یکبار مصرف و به صورت بهداشتی انجام گیرد. در غیر این صورت، بروز عوارضی همچون عفونت موجب اختلالات جدی در سلامتی فرد می شود.

 

تعداد جلسات نیاز به ترمیم فیبروز ابرو :

ترمیم فیبروز ابرو می تواند در یک جلسه انجام شده و به اتمام برسد. اما احتمال اینکه ترمیم فیبروز ابرو نیاز به جلسات بیشتری داشته باشد نیز وجود دارد. تعداد دقیق این جلسات توسط فیبروزکار تعیین می شود. به طور کلی، اگر ترمیم ابرو به درستی و به موقع انجام شود، نیازی به بیش از یک جلسه ترمیم نخواهد بود.

 

مراقبت بعد از ترمیم فیبروز ابرو :

تمام مراقبت هایی که پس از اجرای فیبروز ابرو به کار گرفته می شوند، در دوره نقاهت ترمیم فیبروز ابرو نیز کاربرد دارند. البته در مرحله ترمیم فیبروز ابرو، خراش و زخم های کمتری نسبت به مرحله اول ایجاد می شود. بنابراین دوره نقاهت مرحله ترمیم فیبروز ابرو بسیار کوتاه خواهد بود.

 • استفاده از ویتامین A چشمی در ناحیه ابروها
 • پرهیز از دستکاری پوسته های ایجاد شده
 • پرهیز از قرار گرفتن زیر نور مستقیم آفتاب
 • جلوگیری از برخورد ابروهای ترمیم شده با آب حداقل تا دو روز
 • خودداری از آرایش ابروها

 

فیبروز ابرو در چه صورتی نیاز به ترمیم ندارد :

عدم نیاز به ترمیم فیبروز ابرو اتفاقی نادر است و تنها در شرایطی ویژه امکان پذیر است. فیبروز ابرو در صورتی نیاز به ترمیم ندارد که:

_ با مهارت و دقت بسیار بالایی انجام شده باشد

_ کیفیت رنگدانه های کاشته شده بسیار بالا باشد

_ مراقبت های بعد از فیبروز ابرو به درستی انجام شده باشد

_ پوست ابروها پذیرای خوبی برای رنگدانه ها باشد

_ طیف رنگی انتخاب شده کاملا مناسب باشد

_ طراحی ابروها بدون هیچگونه عیب و نقص باشد

 

ترمیم فیبروز ابرو در بارداری :

دو دلیل مهم وجود دارد که انجام فیبروز ابرو در دوران بارداری را منع می کند:

 • احتمال بروز عوارض و صدمه رسیدن به مادر و جنین
 • عدم رسیدن به نتیجه دلخواه به دلیل تغییرات هورمونی

این دو دلیل نه تنها اجرای مرحله اول از فیبروز که اجرای ترمیم فیبروز ابرو را نیز تحت تاثیر قرار می دهند. به طور معمول، همواره توصیه می شود که زنان باردار از انجام فیبروز ابرو و ترمیم آن خودداری کنند. گفتنی است که ترمیم فیبروز ابرو در دوره سه تا چهار ماه اول شیردهی نیز توصیه نمی شود.

 

هزینه ترمیم فیبروز ابرو :

هزینه انجام عمل فیبروز ابرو در مناطق و در مراکز زیبایی مختلف، کاملا متفاوت است. بنابراین، ترمیم فیبروز ابرو نیز قطعا دارای هزینه های متغیری خواهد بود. البته برخی از آرایشگران، مرحله ترمیم فیبروز ابرو را بدون هزینه و به عنوان خدمات انجام می دهند.

ترمیم فیبروز ابرو بهتر است توسط فردی انجام شود که مرحله اول از فیبروز ابرو را انجام داده است. بنابراین، هر فردی می تواند در همان جلسه مشاوره، از هزینه های فیبروز ابرو و ترمیم فیبروز ابرو مطلع شود.

 

جهت مشاهده متخصص زیبایی بر روی متخصص زیبایی کلیک کنید.

آخرین ویرایش : 1400/07/12

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی