سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

بهترین سن کاشت ابرو

بهترین سن کاشت ابرو

بهترین سن کاشت ابرو :

پرپشتی، تقارن و مرتب بودن ابروها تاثیر بسیاری در زیبایی و جذابیت چهره دارند. با این حال، دلایل متنوعی برای ریزش ابروها وجود دارد که اغلب افراد در سنین مختلف درگیر آن می شوند. کاشت ابرو روشی است که برای جبران ابروهای از دست رفته انجام می گیرد. گرچه روش های متنوعی برای اصلاح ابروها وجود دارد، اما کاشت ابرو جلوه ای طبیعی به ابروها می دهد. فرایند کاشت ابرو استانداردهای خاصی دارد که یکی از مهمترین آنها توجه به بهترین سن کاشت ابرو است.

 

عملکرد کاشت ابرو چگونه است :

در تکنیک کاشت ابرو، فولیکول های مو از بانک مو برداشته شده و در داخل کادر ابرو کاشته می شوند. فولیکول های کاشته شده در ابروها، همانند سایر موها به شکل طبیعی رشد خواهند کرد. بنابراین، تکنیک کاشت ابرو، یک نتیجه نچرال و ایده آل به همراه دارد. این روش ماندگاری دائمی خواهد داشت؛ در صورتیکه از گرافت های سالم مو برای کاشت استفاده شود.

 

کاشت ابرو در چه سنی مناسب است :

سن مناسب کاشت ابرو ممکن است در هر فردی متناسب با شرایط خاص، متغیر باشد. به طور کلی، بهتر است زمانی اقدام به کاشت ابرو کرد که فرایند ریزش ابروها به طور کامل به اتمام رسیده و تثبیت شده باشد. گفتنی است که، زمان اوج ریزش ابرو معمولا سنین 18 تا 20 سال است.

برای تعیین دقیق مناسب ترین سن و سال برای کاشت ابرو، بهتر است روی تحقیق و بررسی های پزشک متخصص تکیه کرد. با این حال بهترین زمان کاشت ابرو در افراد مختلف، به طور میانگین پس از 27 سالگی معرفی شده است. کاشت ابرو در سنین مناسب، موجب موفقیت این عمل و ماندگاری فولیکول های کاشته شده خواهد شد.

 

کاشت ابرو در چه سنی ممنوع است :

در حالت ایده آل، کاشت ابرو تنها در بازه سنی خاصی مجاز است. محدوده سنی 27 تا 50 سالگی، مناسب ترین زمان برای کاشت ابرو محسوب می شود.

کاشت ابرو قبل از 18 سالگی :

کاشت ابرو در سنین پایین و در دوران نوجوانی و اوایل جوانی دارای محدودیت جدی است. قبل از 18 سالگی تغییرات هورمونی گسترده ای در بدن فرد شکل می گیرد. تغییرات هورمونی عاملی برای اختلال در فرایند کاشت ابرو بوده و نتیجه این عمل را با شکست مواجه می کند. همین مسئله موجب شده تا کاشت ابرو در این سن و سال ممنوع باشد.

کاشت ابرو بعد از 50 سالگی :

با افزایش سن محدودیت کاشت ابرو از بین می رود. اما این افزایش سن برای کاشت ابرو نباید از 50 سالگی تجاوز کند. پس از 50 سالگی به دلیل عملکرد ضعیف بدن، از کیفیت کاشت ابرو کاسته می شود.

 

عوارض کاشت ابرو در سن نامناسب :

کاشت ابرویی که در سنین نامناسب انجام شود، قطعا و حتما عوارضی در پی خواهد داشت.

  • ریزش فولیکول های کاشته شده در کوتاه مدت
  • عدم دستیابی به فرم دلخواه ابرو
  • آسیب رسیدن به بافت ناحیه برداشت مو
  • آسیب رسیدن به بافت ابرو

 

راهکارهای جایگزین کاشت ابرو :

بسیاری از افراد فرم دلخواهی از ابروها ندارند و به دلیل قرار داشتن در محدودیت سنی، قادر به انجام کاشت ابرو نیستند. این دسته از افراد راهکارهای متنوع دیگری پیش رو دارند که می توانند جایگزین عمل کاشت ابرو کنند. برخی از این راهکارها عبارتند از:

  • استفاده از تکنیک مزوتراپی
  • استفاده از تکنیک پی آر پی
  • استفاده از پمادهای مخصوص به تجویز پزشک
  • ماساژ ابرو با روغن های گیاهی

آخرین ویرایش : 1400/07/10

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی