سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

پاک کردن تاتو

پاک کردن تاتو

پاک کردن تاتو :

تاتو کردن عملی است که با هدف زیباسازی صورت و بدن و به شکل کاملا سلیقه ای انجام می گیرد. گاهی پیش می آید که پس از انجام تاتو، فرد تصمیم به پاک کردن آن می گیرد. تصمیم به پاک کردن تاتو در هر شخصی، به دلایل مختلفی انجام می گیرد. اما تمام این افراد تقریبا راهکارهای مشابهی برای ریموو تاتو صورت و بدن خود در پیش دارند. با ما همراه باشید تا با برخی از راهکارهای خانگی و حرفه ای ریموو تاتو آشنا شویم.

 

ابتدا با پزشکتان مشورت کنید که به روش های زیر حساسیت نداشته باشید.

 

پاک کردن تاتو ابرو با دکلره :

دکلره از جمله موادی است که اغلب برای پاک کردن تاتو ابرو در خانه توصیه شده است. اما بهتر است بدانیم که با توجه به نفوذ رنگدانه های تاتو زیر پوست و باقی ماندن مواد دکلره روی پوست، دکلره نمی تواند تاتو را به طور کامل از بین ببرد.

 

پاک کردن تاتو با جوش شیرین :

ترکیب جوش شیرین با چند قطره آبلیمو، یک پاک کننده تاتو ابرو و بدن محسوب می شود. این روش از پاک کردن تاتو زمانی موثر خواهد بود که به طور مرتب و حداقل برای یک ماه مکررا به کار گرفته شود. 

 

پاک کردن تاتو ابرو با سرکه :

ماساژ دادن محل تاتو با سرکه، موجب جذب سرکه در زیر پوست و کمرنگ شدن تاتو و در نهایت باعث حذف آن می شود. البته فرایند پاک شدن تاتو با سرکه نیاز به زمان طولانی دارد.

 

پاک کردن تاتو با اسید میوه :

اسید میوه یک پاک کننده موثر برای تاتو ابرو و صورت است، به شرطی که تاتو مورد نظر سطحی باشد. استفاده بیش از حد از محلول اسید میوه ممکن است موجب سوختگی و التهاب پوست شود. برای اطمینان از آلرژی زا نبودن اسید میوه، بهتر است عملکرد آن را قبل از مصرف روی قسمتی از پوست امتحان کرد.

 

پاک کردن تاتو با سیر :

سیر می تواند به عنوان یک ماده پاک کننده تاتو مورد استفاده قرار بگیرد. اما قبل از استفاده از سیر بهتر است از قدرت تحمل سوزش و خارش سیر به اطمینان رسید. جهت به کارگیری سیر به عنوان پاک کننده تاتو، می بایست چند حبه سیر را رنده کرد و روی محل تاتو قرار داد. گفتنی است که قرار دادن سیر روی پوست برای مدت طولانی، موجب آسیب دیدن پوست خواهد شد.

 

پاك كردن تاتو با لیدوکائین :

پاک کردن تاتو با لیدوکائین می بایست به صورت تخصصی و توسط شخص آموزش دیده انجام شود. لیدوکائین اغلب برای پاک کردن آن دسته از تاتوهایی موثر است که تازه بوده و در طی یک الی دو روز گذشته انجام شده اند. فرایند ریموو تاتو با لیدوکائین به ترتیب مراحل زیر است:

  1. تمیز کردن پوست ناحیه تاتو شده
  2. اعمال بی حسی موضعی روی پوست
  3. آماده سازی محلول پاک کننده (ترکیب چند قطره محلول لیدوکائین و آب مقطر)
  4.  خراش دادن پوست محل تاتو توسط سوزن های مخصوص
  5.  آغشته کردن محل خراش ها به محلول پاک کننده
  6. تحریک مجدد پوست با استفاده از سوزن
  7. پاک کردن و تمیز کردن محل خراش
  8. قرار دادن مجدد محلول پاک کننده روی تاتو

 

پاک کردن تاتو با لیزر :

یک راهکار حرفه ای و قطعی برای پاک کردن تاتو صورت و بدن، لیزر است. لیزر همانگونه که در از بین بردن لکه های تیره پوست موثر است، در پاک کردن تاتو نیز موفق عمل می کند. در این روش، اشعه لیزر تابیده شده به پوست جذب رنگدانه ها شده و موجب متلاشی شدن آنها می شود.

برای از بین رفتن کامل تاتو ابرو و بدن با لیزر، لازم است لیزردرمانی در طول چند جلسه انجام شود. گفتنی است که لیزر می تواند انواع تاتو با رنگ های مختلف را از صورت و بدن پاک کند.

 

هزینه پاک کردن تاتو با لیزر :

کیفیت پاک کردن تاتو با لیزر به دو عامل قابلیت دستگاه لیزر و مهارت تکنسین لیزر بستگی دارد. این دو عامل ارجحیتی بر هم نداشته و هر دو به یک اندازه مهم هستند. از طرفی، همین دو عامل هستند که بر میزان هزینه پاک کردن تاتو ابرو با لیزر و همچنین تاتو بدن با لیزر تاثیرگذار هستند. البته عواملی همچون اندازه تاتو نیز تعیین کننده قیمت نهایی زدودن تاتو با لیزر است.

آخرین ویرایش : 1400/07/07

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی