سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

بهترین روش از بین بردن موهای زائد

بهترین روش از بین بردن موهای زائد

بهترین روش از بین بردن موهای زائد :

رشد موهای زائد صورت و بدن یک فرایند طبیعی است که هر فردی آن را تجربه می کند. حال این نوع موها ممکن است حالت کرکی داشته و یا ضخیم باشند. در هر حال، از بین بردن موهای زائد صورت و بدن از جمله فعالیت هایی است که مدام باید انجام شود. برای از بین بردن موهای زائد روش های بسیار متنوعی وجود دارد. بهترین روش از بین بردن موهای زائد را می توان با توجه به نوع پوست و نوع موهای زائد و همچنین شرایط فردی تشخیص داد.

 

بهترین روش از بین بردن موهای زائد صورت  :

از بین بردن موهای زائد صورت موجب افزایش لطافت و نرمی پوست می شود. علاوه بر این، موهای زائد صورت مانعی برای آرایش صورت محسوب می شود. برای از بین بردن موهای زائد صورت، راهکارهای مختلفی وجود دارد و هر شخصی با توجه به نوع پوست خود می تواند به دلخواه یکی از آنها را انتخاب کند.

 • بند انداختن :

یک روش رایج و قدیمی برای حذف موهای زائد صورت، بند انداختن است. این روش سالم ترین راهکار از بین بردن موهای زائد صورت است که اغلب برای انواع پوست ها مناسب است.

 • اپیلاسیون و وکس کردن :

اپیلاسیون و وکس کردن دو روش معمول هستند که موهای زائد را از ریشه بیرون می کشند. این نوع روش ها اگر به درستی انجام نگیرند، به فولیکول های مو آسیب زده و موجب رشد موهای زیرپوستی خواهند شد. لازم به ذکر است که کندن موها روشی مناسب برای از بین بردن پوست های حساس نیست.

 • لیزر :

برای از بین بردن دائمی موهای زائد صورت، لیزر بهترین راهکار خواهد بود. در این روش، ریشه موها سوزانده شده و به مرور از بین می روند.

 • الکترولیز :

الکترولیز می تواند از حجم موهای زائد به شکل قابل توجهی بکاهد و یا آنها را از بین ببرد. این روش برای از بین بردن موهای سفید که در ناحیه چانه رشد می کنند، راهکاری مناسب است.

 • کرم های موبر :

کرم های موبر مختلف و متعددی وجود دارند که کارایی آنها از بین بردن موهای زائد صورت است. این کرم ها، موهای زائد صورت را به طور موقت از بین می برند.

 • ترشیدن موها :

موهای صورت را می توان به طور سطحی با استفاده از تیغ یا ژیلت تراشید. گفتنی است که این روش از حذف موهای زائد، در افزایش ضخامت موها تاثیر نخواهد داشت.

 • موچین :

موهای صورت از ضخامت کمتری برخوردارند و به راحتی با موچین کنده می شوند. استفاده از موچین برای حذف موهای زائد اطراف ابرو و اطراف لب، استفاده رایجی دارد.

 

بهترین روش از بین بردن موهای زائد بدن :

به جز ناحیه صورت، موهای زائد سایر نقاط بدن را نیز می توان با استفاده از تکنیک هایی خاص از بین برد. پاکسازی بدن از موهای زائد، هم موجب افزایش لطافت و درخشندگی آن می شود و هم انجام آن برای رعایت بهداشت ضروری است.

موهای بدن را می توان توسط روش هایی مانند لیزر، الکترولیز، اپیلاسیون و کرم های موبر از بین برد. اجرای روش هایی همچون لیزر و الکترولیز می بایست زیر نظر پزشک متخصص انجام شود. برای سایر روش ها نیز لازم است ابتدا از عدم حساسیت پوست نسبت به آنها به اطمینان رسید.

 

بهترین روش از بین بردن موهای زائد بیکینی :

ناحیه تناسلی شامل موهای ضخیم و پرپشتی است. از همین رو، از بین بردن موهای زائد این قسمت از بدن ممکن است کمی دردسر داشته باشد. شاید بهترین روش از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی، استفاده از تکنیک لیزر باشد. این روش با وجود هزینه بالایی که دارد، روشی موثر برای از بین بردن همیشگی موهای زائد است.

روش های دیگری که می توانند به عنوان بهترین روش از بین بردن موهای زائد واژن و ناحیه تناسلی به شکل موقت مورد استفاده قرار بگیرند، عبارتند از:

 • تراشیدن با ژیلت یا تیغ
 • اپیلاسیون
 • کرم های موبر

 

بهترین روش از بین بردن موهای زائد در بارداری :

حذف موهای زائد بدن در دوران بارداری جهت رعایت بهداشت از ضرورت بالایی برخوردار است. اما، از بین بردن موهای زائد صورت و بدن در دوران بارداری دارای شرایط متفاوت تری است.

به نظر می رسد که ژیلت کشیدن یا تراشیدن موها، بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد در دوران بارداری است. این مطمئن راهکاری است که هیچگونه تاثیر منفی در فرایند بارداری نخواهد داشت.

 

بهترین روش از بین بردن موهای زائد گوش :

افزایش حجم رشد موهای زائد در ناحیه گوش، مشکلی است که اغلب مردان پس از سنین 30 سالگی به آن دچار می شوند. بدیهی است که کندن موهای گوش می تواند دردناک و حتی غیر قابل تحمل باشد.

دو روش موقت و دائم که معمولا برای از بین بردن موهای زائد گوش مورد استفاده قرار می گیرند، کرم های موبر و لیزر هستند.

 

بهترین روش از بین بردن موهای زائد آقایان :

آقایان نیز همانند بانوان از موهای زائد در نواحی مختلف بدن برخوردارند. بسیاری از روش های از بین بردن موهای زائد بانوان، می توانند برای آقایان نیز به کار روند. اما بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد آقایان لیزر است. لیزر موهای زائد آقایان و بانوان در نحوه تنظیمات دستگاه لیزر دارای تفاوت های اساسی هستند.

آخرین ویرایش : 1400/07/06

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی