سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

زاویه سازی فک

زاویه سازی فک

زاویه سازی فک :

چهره هایی که استخوانی بوده و دارای زاویه در نقاط مختلف هستند، جذابیت خاصی دارند. از همین رو، میل به زیبایی موجب شده است تا افراد بیشماری در تلاش برای زاویه سازی ابعاد صورت خود باشند. یکی از نواحی صورت که معمولا نیاز به زاویه سازی دارد، فک است. زاویه سازی فک موجب می شود تا حالت گردی و چربی های تجمع یافته در ناحیه فک از بین برود. فرایند زاویه سازی فک اگر به شکل طبیعی و بدون افراط انجام شود، موجب افزایش زیبایی چهره خواهد شد.

 

روش های زاویه سازی فک :

برای زاویه سازی کردن فک روش های گوناگونی وجود دارد. تمام این روش ها را می توان در دو گروه روش های موقت و دائم دسته بندی کرد:

زاویه سازی موقت فک :

دسته اول شامل روش های زاویه سازی فک بدون جراحی و به صورت موقت است. در این روش اندام فک با استفاده از موادی مانند فیلر، فرم دهی می شود. این نوع روش های زاویه سازی فک ماندگاری کوتاهی داشته و برای ماندگاری بالا نیاز به تمدید دارند.

 

زاویه سازی دائمی فک :

زاویه سازی فک دائمی، تنها به روش جراحی و به شکل تهاجمی انجام می گیرد. در این روش، استخوان های فک از ابعاد مختلف تراش داده شده و فرم دهی می شوند. با توجه به دائمی بودن زاویه سازی فک با جراحی، در این روش امکان برگشت فرم فک به فرم قبلی وجود نخواهد داشت.

 

زاویه سازی فک با ورزش :

یک راه ساده و مقرون به صرفه برای زاویه سازی فک، تمرینات ورزشی است. در این روش، تمرینات ورزشی به گونه ای انجام می گیرد که به طور مستقیم بر عضلات و ماهیچه های صورت و فک تاثیر گذاشته و موجب فرم دهی آنها می شود. البته ورزش برای زاویه سازی فک زمانی موثر واقع می شود که به طور مرتب و روزانه انجام شود.

گفتنی است که ماساژ و تمرینات ورزشی، ایده آل ترین روش برای زاویه سازی فک مردان است. مردانی که مایل به انجام عمل های زیبایی غیر طبیعی نیستند، می توانند برای زاویه سازی صورت از تمرینات ورزشی بهره ببرند.

 

زاویه سازی فک با فیلر :

فیلرها از جمله موادی هستند که به وفور در زمینه زیبایی کاربرد دارند. این مواد برای جوانسازی، حجم دهی و فرم دهی صورت مورد استفاده قرار می گیرند. زاویه سازی با فیلر به دلیل امنیت بالا و فرایند ساده ای که دارد، مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. این روش با توجه به نوع فیلر تزریقی دارای ویژگی های خاصی است :

 

زاویه سازی فک با تزریق چربی :

در این روش، ابتدا چربی مورد نیاز از سایر نواحی بدن استخراج شده و پس از آماده سازی در زوایای فک تزریق می شود. تزریق چربی می تواند تا حدود 2 سال ماندگاری داشته باشد.

 

زاویه سازی فک با تزریق ژل :

در این روش، از ژل های خاصی که در آزمایشگاه ساخته شده اند، برای زاویه سازی فک استفاده می شود. ژل تزریق شده در ناحیه فک به طور میانگین بین 6 تا 12 ماه ماندگاری خواهد داشت.

 

زاویه سازی فک با تزریق بوتاکس :

بوتاکس نوعی فیلر محسوب می شود که تاثیر کارامدی در زاویه سازی فک دارد. یکی از اصلی ترین تفاوت های تزریق بوتاکس و تزریق ژل در مدت ماندگاری آنهاست.

 

برای زاویه سازی فک چند سی سی ژل لازم است :

میزان ژل مورد نیاز برای زاویه سازی فک با توجه به ساختمان عضلات فک و حجم تغییرات مورد انتظار متفاوت است. علاوه بر این، میزان سن و سال نیز ممکن است در حجم ژل مورد نیاز تاثیر داشته باشد.

 

زاویه سازی فک با دستگاه :

دستگاه زاویه سازی فک در انواع مختلف و متنوعی قابل تهیه هستند. این دستگاهها به شکلی طراحی شده اند که می توانند عضلات صورت و فک را ورزش دهند. در فرایند زاویه سازی فک با دستگاه، عضلات فک تحت تاثیر فعالیت های قدرتی و حرکتی قرار گرفته و فرم دهی می شوند.

 

زاویه سازی فک با نخ :

یک روش موقت دیگر برای زاویه سازی فک، لیفت با نخ است. در لیفت با نخ، از نخ های مخصوصی که با سیستمات بدن سازگار است استفاده شده و فک زاویه سازی می شود. این نخ ها قابلیت جذب دارند و پس از حدود یک سال جذب بدن شده و اثرات آنها از بین می رود. در زاویه سازی فک با نخ، ابتدا نواحی ورود و خروج نخ مشخص شده و سپس نخ با استفاده از سوزن های ظریف وارد پوست می شود.

 

زاویه سازی فک با آدامس :

شاید عجیب به نظر برسد، اما جویدن آدامس به عنوان یک راهکار ساده جهت زاویه سازی فک شناخته شده است. جویدن آدامس موجب تحرک ماهیچه هایی از صورت می شود که این ماهیچه ها به طور مستقیم با فک در ارتباط هستند. تکرار این نوع از تحرک ماهیچه ها، موجب اصلاح زوایای فک می شود. انتظار زیادی نداشته باشید.

 

هزینه زاویه سازی فک :

بدیهی است که هزینه زاویه سازی فک با توجه به نوع روش زاویه سازی متفاوت است. در روش هایی همچون تزریق فیلر، حجم فیلر مورد نیاز برای تزریق در قیمت تمام شده زاویه سازی فک موثر است. قیمت زاویه سازی فک با جراحی نیز با توجه به حجم کاری و مهارت متخصص و موقعیت کلینیک تعیین می شود.

آخرین ویرایش : 1400/07/02

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی