سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

پادر بروز چیست

پادر بروز چیست

پادر بروز چیست :

ریزش موی ابرو به مرور زمان و با افزایش سن امری طبیعی است. البته سرعت فرایند ریزش ابرو را می توان با استفاده از ترفندهایی خاص کم کرد. اما در هر حال ایجاد نواحی خالی در ابرو، هر فردی را مجاب به استفاده از مداد یا سایه ابرو می کند. اما روش بهتر برای آرایش ابروها به کارگیری تکنیک های تتو ابرو است.

 

تکنیک های تتو ابرو انواع مختلفی دارند که این روزها می توان نام های گوناگونی از آنها را شنید. در میان تمام این تکنیک ها، یک روش نوین و کاربردی، تکنیک پادر بروز ابرو است. برای آشنایی با این تکنیک، باید دید تعریف دقیق پادر بروز چیست و چه تفاوتی با سایر روش های تتو ابرو دارد.

 

پادر بروز ابرو چیست :

تکنیک پادر بروز روشی برای آرایش ابروهاست به طوریکه ابروها کاملا طبیعی و نرمال به نظر برسند. پادر بروز ابرو با نام های آمبره ابرو یا شیدینگ ابرو نیز شناخته می شود. مهمترین ویژگی پادر بروز ابرو، سازگار بودن آن با تمام ابروها و با انواع پوست های خشک تا چرب است.

 

ماندگاری پادر بروز ابرو :

پادر بروز ابرو می تواند تا حدود2 تا 4 سال ماندگاری داشته باشد. طول ماندگاری پادر بروز ابرو ممکن است بر اثر عواملی خاص، کمتر یا بیشتر شود:

 • کیفیت رنگ مورد استفاده
 • کیفیت دستگاه و سوزن های مورد استفاده
 • مهارت انجام دهنده کار
 • نوع پوست (پادر بروز در پوست های خشک ماندگاری بیشتری نسبت به پوست های چرب دارند.)
 • مراقبت های بعد از انجام پادر بروز ابرو

 

پادر بروز ابرو چگونه انجام می شود :

اکثر تکنیک هایی که برای آرایش نیمه موقت ابروها به کار می روند، دارای فرایند مشابهی هستند. با این حال، نکات ظریفی وجود دارند که هر یک از این روش ها را از یکدیگر تفکیک می کند.

پادر بروز ابرو توسط دستگاه پادر بروز و سوزن های مخصوص انجام می گیرد. در این روش، از یک قلم برقی که بر سر آن سوزن قرار داده شده است، برای شیدینگ استفاده می شود. این قلم و سوزن موجب ایجاد سوراخ های ظریف در پوست ابرو شده و رنگدانه را به لایه زیرین پوست انتقال می دهد.

فرایند انجام پادر بروز ابرو به گونه ای است که قسمت ابتدایی ابرو ها حالت کمرنگ و محو و قسمت انتهایی ابروها حالت پررنگتری به خود می گیرند. این ترکیب از حالت روشن و تیره ابروها، موجب جلوه طبیعی ابروها می شود.

 

آیا پادر بروز ابرو نیاز به ترمیم دارد :

ترمیم پادر بروز ابرو پس از حدود یک تا یک و نیم ماه پس از انجام آن ضروری است. این ترمیم موجب می شود تا بخش های جا مانده از طراحی ابرو اصلاح شده و ایرادات آن از بین برود. علاوه بر این، ترمیم پادر بروز ابرو موجب افزایش ماندگاری آن خواهد شد.

 

تفاوت پادر بروز ابرو با سایر تکنیک های اصلاح ابرو :

علاوه بر پادر بروز ابرو، روش هایی همچون سایه ابرو یا میکروبلیدینگ را نیز می توان به عنوان ترمیم کننده ابروها به کار برد. پادر بروز ابرو دارای چند تفاوت اساسی با سایر روش های اصلاح ابرو است:

 • در پادر بروز ابرو تنها حالت شیدینگ انجام شده و طراحی تارهای مو در آن کاربردی ندارد.
 • پادر بروز ابرو بدون ایجاد قاب ابرو انجام می گیرد.
 • شدت آسیبی که پادر بروز ابرو به پوست وارد می کند، کمتر است. در نتیجه این تکنیک دارای دوره نقاهت کوتاه تری است.
 • پادر بروز ابرو ماندگاری بیشتری دارد.

 

سوزن پادر بروز چیست :

سوزن پادر بروز یک ابزار اصلی برای انجام تکنیک پادر بروز ابرو محسوب می شود. این سوزن در قسمت انتهایی قلم دستگاه پادر بروز قرار می گیرد. برای تاتو ابرو انواع مختلفی از سوزن وجود دارد. سوزن هایی که در تکنیک پادر بروز ابرو مورد استفاده قرار می گیرند، معمولا سوزن های فلت هستند.

گفتنی است برای هر فردی که پادر بروز ابرو انجام می دهد، یک سوزن جداگانه و یکبار مصرف به کار می رود. استفاده از سوزن های یکبار مصرف اهمیت فراوانی دارد و یکی از مهمترین نکات بهداشتی پادر بروز ابرو محسوب می شود.

 

آیا پادر بروز ابرو درد دارد :

بدیهی است که خراش دادن پوست ابرو با سوزن، همراه با درد خواهد بود. اما بروز این درد را می توان با استفاده از پماد بی حسی کنترل کرد. پماد بی حسی زایلاپی معمول ترین کرمی است که برای بی حسی از آن استفاده می شود.

 

قیمت پادر بروز ابرو :

با توجه به تنوع قیمتی که توسط آرایشگران مختلف ارائه می شود، نمی توان نرخ دقیقی برای هزینه پادر بروز تعیین کرد. بازه قیمت پادر بروز ممکن است در شهرها و در مناطق مختلف تفاوت زیادی با یکدیگر داشته باشد. در هر حال توصیه می شود برای انجام پادر بروز ابرو، به مراکز زیبایی معتبر مراجعه کرد. مهارت دستان پادر بروزکار و همچنین بهداشت محیط نقش اساسی در نتیجه اجرای تکنیک پادر بروز خواهند داشت.

آخرین ویرایش : 1400/06/30

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی