سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

روغن سیاه دانه برای لکه صورت

روغن سیاه دانه برای لکه صورت

روغن سیاه دانه برای لک صورت :

سیاه دانه یک گیاه ارزشمند است که استفاده رایجی در زمینه طب سنتی دارد. سیاه دانه خواص متعددی دارد و می تواند برای انواع گوناگونی از بیماری ها به کار رود. سیاه دانه را می توان هم به شکل خوراکی و هم به شکل مالشی مصرف کرد. برای استفاده از سیاه دانه به شکل مالشی، می بایست ابتدا روغن آن را تهیه کرد. روغن سیاه دانه با استفاده از پرس دانه های این گیاه بدست می آید. این روغن در درمان انواع عارضه های پوستی معجزه می کند.

 

آیا روغن سیاه دانه برای لک صورت مفید است :

استفاده از روغن سیاه دانه برای لک صورت تنها یکی از کاربردهای بی نظیر این محصول است. روغن سیاه دانه به دلیل خاصیت ضد باکتریایی که دارد، از بروز جوش و لک روی صورت پیشگیری می کند. علاوه بر این، لکه های موجود روی پوست صورت را نیز می توان توسط این روغن از بین برد.

 

طرز استفاده روغن سیاه دانه برای لک صورت :

روغن سیاه دانه برای از بین بردن لک صورت، می تواند به تنهایی یا با مخلوطی از مواد موثر دیگر مورد استفاده قرار بگیرد. ترکیب روغن سیاهدانه با ماده ثانویه، احتمال بروز آلرژی را نیز از بین می برد. استفاده از روغن سیاه دانه بسیار ساده است و نیاز به کمی حوصله دارد:

 1. شست و شوی صورت و پاک کردن هرگونه آلودگی از آن
 2. خشک کردن کامل صورت
 3. مالیدن مقداری روغن سیاهدانه و یا ماسک سیاه دانه روی پوست
 4. ماساژ پوست با حرکات دورانی توسط روغن سیاه دانه
 5. استراحت به پوست حدود 30 دقیقه
 6. شست و شوی پوست و خشک کردن آن

برای مشاهده خواص روغن سیاه دانه برای لک صورت، بهتر است روتین استفاده از آن را رعایت کرد. این ماده مهم زمانی تاثیرگذار خواهد بود که روند آن به طور مرتب اجرا شود.

 

تهیه ماسک روغن سیاه دانه :

 ماسک روغن سیاه دانه را می توان به روش های مختلفی تهیه کرد.

 • ترکیب روغن سیاه دانه با ماست
 • ترکیب روغن سیاه دانه با سرکه
 • ترکیب روغن سیاه دانه با عسل
 • ترکیب روغن سیاه دانه با آبلیمو
 • ترکیب روغن سیاه دانه با روغن کنجد
 • ترکیب روغن سیاه دانه با روغن نارگیل

با ترکیب یک قطره از روغن سیاهدانه با هر یک از این مواد موثر، یک ماسک طبیعی بدست می آید. این ترکیبات نه تنها برای لک صورت، که در از بین بردن چین و چروک و جوش های صورت نیز موثر است. در هر ترکیب معمولا از یک الی دو قطره روغن سیاهدانه و از یک قاشق چایخوری ماده مکمل استفاده می شود.

 

عوارض روغن سیاه دانه برای صورت :

روغن سیاهدانه یک محصول ارگانیک بوده و اغلب هیچگونه عوارضی در پی ندارد. اما این مصونیت از عوارض، برای افرادی که پوست حساس داشته و یا داروهای خاص مصرف می کنند، صدق نمی کند.

عارضه ای که ممکن است بعد از استفاده از روغن سیاه دانه به وجود آید، بروز لکه روی پوست است. این لکه ها به دلیل حساسیت پوست نسبت به روغن سیاهدانه به وجود می آیند. برای درگیر نشدن با این عارضه از سیاهدانه، ابتدا باید آن را روی بخش کوچکی از پوست امتحان کرد. علاوه بر این، مشورت گرفتن از متخصص زیبایی جهت به کارگیری روغن سیاهدانه امری ضروری است.

 

تهیه روغن سیاه دانه در خانه :

روغن سیاه دانه را می توان به شکل آماده از فروشگاههای معتبر تهیه کرد. اما این محصول را می توان به طور خالص در خانه نیز تهیه کرد. برای تهیه روغن سیاهدانه، مقدار 200 گرم سیاهدانه با یک لیتر آب جوشانده می شود. پس از اینکه مقداری از آب جوشید، این محلول از صافی رد می شود.

در مرحله بعد بار دیگر لازم است محلول باقیمانده جوشانده شود. در این مرحله، فرایند جوشیدن به قدری ادامه می یابد که آب کاملا بخار شده و تنها روغن سیاهدانه باقی بماند.

آخرین ویرایش : 1400/06/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


  مشاهده کلینیک زیبایی